lolo32

Opinie na temat Fendt-a 824?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lexion1012    1
Dnia 29.11.2015 o 19:47, Krzysztof81 napisał:

Coś z innej beczki. Obok mnie w prywatnym przedsiębiorstwie rolnym 4 fendty 824 przez 12 lat obrabiały 3,5 tyś ha. Ciągniki chodziły dzień i noc obsługiwane często przez pseudo operatorów z sinymi nosami. Rozmawiałem z mechanikiem, który twierdził iż poważniejszych usterek nie było. Gdy w jednym padło coś w skrzyni właściciel zdecydował sie na sprzedaż i nabył 2 x Deutz Fahr i 1 Same o mocy 260 - 300km. Po 2 latach jeden cały czas w serwisie a u dwóch pozostałych serwis na polu:) Nie wiem czy nowe Fendty tyle wychodzą ale seria 8xx była nie do zaje... Jest tylko jedno ale : te ciągniki pracowały na wielkoobszarowych gospodarstwach tak jak u mojego sąsiada dzień i noc 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu z przerwą na zatankowanie i wymianę operatora i mimo tego iż są to świetne maszyny to wiekszość jest strasznie wyeksploatowana. Ciężko jest kupić dobry egzemplarz. Kupi ktoś takiego co ma 25tyś mth a potem twierdzi że fendt to złom. To tak jak kupić samochód z przebiegiem 800 tyś km. Sam bym takiego kupił tylko troche mniejszego ale mnie nie stać.

Dalej użytkują te Fendty na tym areale? Czy wymienili swój park maszynowy? Uprawiają bezorkowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Fendty poszły do żyda pare ładnych lat temu. Wyeksplostowane były konkretnie. Teraz jakiś Deutz i Lamborghini ale większość hektarów obsiana trawą, jakaś ekologia, dziwne uprawy typu soczewica, krzyca, orkisz, łubin i inne kombinatorstwo. Wszystko teraz orzą. Kiedyś próbowali  z bezorką ale niby mniejsze plony były. Teraz ekologia i rolnictwo dopłatowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam czy powie mi ktoś z jaka siła docisnąć głowice w fendt 816 man d0826? Oraz jaki powinien być luz zaworowy pozdrawiam 
    • Przez impres-me
      Witam. Może już ktoś przerabiał temat bądź ma wiedzę czy się da albo jak to wykonać.  A mianowicie chciałbym dołożyć sterowanie z zewnątrz przednim tuzem . Niestety nie mam ehr na przód.  Ale Widziałem W ogłoszeniach podobny ciagnik który również go niemiał ale posiadał przy tuzem sterowanie góra dół.  Takie rozwiązanie w zupełności by mi na chwilę obecną wystarczyło. Gdyby ktoś coś wiedział proszę dać znać.   Pozdrawiam
    • Przez impres-me
      Witam czy mógłby mi ktoś wyjaśnić zasadę działania i użytkowania tych elementów w fendzie 800 favorit. 
      1 to zbiorniczek na alkohol W instalacji pneumatycznej .  Instrukcja niewiele o tym mówi.  
      2 jakiś przycisk gumowy z drugiej strony tej cewki jest taki sam ,
       
      Może mi ktoś wytłumaczyć jak tego używać? 


    • Przez nobi123
      Witam mam problem z EHR w Fendt 824 rok 2000. Nie działa cały panel sterowania, błąd jaki mi pokazuje to 33.
    • Przez martyniuk_93
      Witam chciałbym się zapytać ile kresek na wyświetlaczu powinna mieć temperatura cieczy, bo wydaje się że u mnie jest za wysoka bo pokazuje 5 kresek przy ciężkiej pracy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj