Zaloguj się, aby obserwować  
cember16

JD 975 woda w oleju

Polecane posty

cember16    0

Witam mam, problem z silnikiem w moim Jasku 975 a mianowicie po zalaniu układu woda po 3 dniach pojawił sie na bagniecie kolor oleju kawa z mlekiem ;( i nie mam pojecia czy to moze byc wina uszczelki pod głowica, czy pękniecia głowicy, tuleji czy tez bloku silnika;/ dodam ze silnik odpala od strzała nie dymi na biało ładnie sie zbiera na obroty. Czy to moze byc tez wina tego ze moze sie skraplac woda na silniku ?? poprzez krótkie czasy pracy silnika ?? no bo szykowany jest do żniw i jest tylko odpalany na chwile i nie był on przegrzany ani nic.. i zawsze po żniwach była szpuszczana woda z silnika z chłodnicy... prosze o pomoc bo nie wiem czy ściągac glowice i zmieniac uszczelke pod głowica czy tez nie i dodam ze w chłodnicy nie ma zapachu spalin i nie ma cisnienia zwrotnego

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Witam. Może C330 i John Deere to co innego, ale podobne objawy my mieliśmy kilka razy u nas w C330. Raz jak się robił olej tego koloru to pękła uszczelka pod głowicą. Drugim razem na cylindrach porobiły się tzw, wżery (tak to mechanik nazywał) i tamtędy dostawała się woda do oleju. Tak samo jak u ciebie silnik palił na dotyk, nie brakowało mu mocy. Co do skraplania się wody w silniku to jeżeli na krótkie okresy jest odpalany to nie powinna woda się skraplać raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przerabiałem to w C360 najpierw wymieniłem uszczelki na tulejach a okazało się że to przerdzewiały korek w głowicy. Jeśli masz taką możliwość to spuść ten olej odkręć misę olejową i zalej układ gorącą wodą, obserwuj gdzie kapie. Takie moja rada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

na poczatek radze sprawdzic wymiennik ciepla, z niego nie tak latwo woda splywa, a w tym roku jednak troche przymrozilo, u nas na szczescie wysadzilo waz z tej rurki przy wymienniku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzaza    5

Ciężka sprawa. Silnik w jelonku ma raczej suche tuleje więc uszczelki na tulejach nie wchodzą w grę. Co do odkręcania misy to też raczej ciężkie do wykonania bo kombajn to nie ciągnik. Skraplanie wody to problem najczęściej spotykany w zimę ale jeśli nie ubywa ci wody w chłodnicy a z oleju robi się masło to może i to. Co do wymiennika ciepła to powiem tak - olej w układzie ma ciśnienie ponad 4at więc jeśli wymiennik byłby nieszczelny to olej pchało by do wody a nie wodę (która ma mniejsze ciśnienie) do oleju. A czy ubywa ci wody w chłodnicy i czy przybywa oleju?? Jaka jest woda (czysta czy raczej taka tłusta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj