Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 975 woda w oleju

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cember16

cember16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja muzyka technika rolnicza

Napisany 12 lipiec 2012 - 16:55

JD 975 woda w oleju Witam mam, problem z silnikiem w moim Jasku 975 a mianowicie po zalaniu układu woda po 3 dniach pojawił sie na bagniecie kolor oleju kawa z mlekiem ;( i nie mam pojecia czy to moze byc wina uszczelki pod głowica, czy pękniecia głowicy, tuleji czy tez bloku silnika;/ dodam ze silnik odpala od strzała nie dymi na biało ładnie sie zbiera na obroty. Czy to moze byc tez wina tego ze moze sie skraplac woda na silniku ?? poprzez krótkie czasy pracy silnika ?? no bo szykowany jest do żniw i jest tylko odpalany na chwile i nie był on przegrzany ani nic.. i zawsze po żniwach była szpuszczana woda z silnika z chłodnicy... prosze o pomoc bo nie wiem czy ściągac glowice i zmieniac uszczelke pod głowica czy tez nie i dodam ze w chłodnicy nie ma zapachu spalin i nie ma cisnienia zwrotnego

Edytowany przez milanreal1, 12 lipiec 2012 - 20:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 975 woda w oleju Dzisiaj, 07:51
  •  

#2 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 12 lipiec 2012 - 17:07

JD 975 woda w oleju Witam. Może C330 i John Deere to co innego, ale podobne objawy my mieliśmy kilka razy u nas w C330. Raz jak się robił olej tego koloru to pękła uszczelka pod głowicą. Drugim razem na cylindrach porobiły się tzw, wżery (tak to mechanik nazywał) i tamtędy dostawała się woda do oleju. Tak samo jak u ciebie silnik palił na dotyk, nie brakowało mu mocy. Co do skraplania się wody w silniku to jeżeli na krótkie okresy jest odpalany to nie powinna woda się skraplać raczej.

#3 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 17:52

JD 975 woda w oleju Ja właśnie przerabiałem to w C360 najpierw wymieniłem uszczelki na tulejach a okazało się że to przerdzewiały korek w głowicy. Jeśli masz taką możliwość to spuść ten olej odkręć misę olejową i zalej układ gorącą wodą, obserwuj gdzie kapie. Takie moja rada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 18:17

JD 975 woda w oleju na poczatek radze sprawdzic wymiennik ciepla, z niego nie tak latwo woda splywa, a w tym roku jednak troche przymrozilo, u nas na szczescie wysadzilo waz z tej rurki przy wymienniku

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn - głównie ciągników i kombajnów

Napisany 13 lipiec 2012 - 16:55

JD 975 woda w oleju Ciężka sprawa. Silnik w jelonku ma raczej suche tuleje więc uszczelki na tulejach nie wchodzą w grę. Co do odkręcania misy to też raczej ciężkie do wykonania bo kombajn to nie ciągnik. Skraplanie wody to problem najczęściej spotykany w zimę ale jeśli nie ubywa ci wody w chłodnicy a z oleju robi się masło to może i to. Co do wymiennika ciepła to powiem tak - olej w układzie ma ciśnienie ponad 4at więc jeśli wymiennik byłby nieszczelny to olej pchało by do wody a nie wodę (która ma mniejsze ciśnienie) do oleju. A czy ubywa ci wody w chłodnicy i czy przybywa oleju?? Jaka jest woda (czysta czy raczej taka tłusta)

Dodaj odpowiedź