Skocz do zawartości

Zdjęcie

naprawa skrzyni w MF 255

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 23:10

naprawa skrzyni w MF 255 no to kolego rafal88 pochwal sie troche . Ja wiem jedno u mnie jak na biegu jalowym zaczelo zgrzytac. to pomyslalem odrazu reduktor albo automat. okazal sie automat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
naprawa skrzyni w MF 255 Dzisiaj, 15:37
  •  

#42 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 16 grudzień 2012 - 00:29

naprawa skrzyni w MF 255 Tylko czemu po naciśnięciu sprzęgła ustaje? Może i jest późno ale i w ciągu dnia tego nie zrozumiem xP
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#43 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 08:14

naprawa skrzyni w MF 255 Mysle ze gdyby rozrusznik byl winny to po wcisnieciu sprzegla raczej byloby dalej slychac, swoja droga to nie ma zgrzytu tylko stukanie. Moze ktores lozysko w skrzyni jeszcze sie nie posypalo ale je slychac??

#44 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Dużo tego;)

Napisany 16 grudzień 2012 - 11:11

naprawa skrzyni w MF 255

no to kolego rafal88 pochwal sie troche . Ja wiem jedno u mnie jak na biegu jalowym zaczelo zgrzytac. to pomyslalem odrazu reduktor albo automat. okazal sie automat.

:blink: A co ma piernik do wiatraka??? Z tego co mi wiadomo to wieniec koła zamachowego kręci się wraz z nim podczas pracy silnika i pozycja lewarka (bieg jałowy, czy którykolwiek inny) nie ma nic do rzeczy, więc jeśli była by to wina automatu, to niepokojący dźwięk było by słychać cały czas, bez względu na położenie lewarka, czy pedału sprzęgła.
Chyba, że MF to faktycznie jakaś kosmiczna konstrukcja. :blink:

No ale co ja mogę wiedzieć... Przecież jestem tylko zaciekłym komunistą z PGRu rodem B)

Sprzęgło też bym wykluczył, bo jeśli była by to jego wina to czy na luzie (biegu jałowym), czy na biegu stuki by nie ustawały. Ich brak można by zauważyć jedynie przy wciśniętym sprzęgle. Apropos, wymiana tarczy i/lub opcjonalna regulacja sprzęgła może być wskazana. Nie spodziewaj się ustąpienia objawów :(, ale może poprawić się działanie dźwigni reduktora :) .

Łożysko zazwyczaj bardziej szumi niż stuka, no chyba, że dokonuje już żywota, ale to jest ostatnie stadium agonii.

Według mnie najbardziej prawdopodobne jest obluzowanie zabezpieczenia któregoś z kół zębatych, które podczas luźnej pracy może kołatać a podczas obciążenia następuje kasacja luzu. W każdym razie przyczyny szukałbym na wałku głównym skrzyni, ewentualnie WOM, bo tylko te elementy pracują na biegu jałowym.

Mechanik ze mnie żaden, ale chyba trochę logiki w tym jest.

Nie miałem do czynienia z MF`em ale nie jest to chyba aż tak skomplikowane, żeby nie poświęcić jednego wieczoru na zdjęcie pokrywy skrzyni i kuknięcie co i jak?

Pozdrawiam i życzę usunięcia niepokojącej usterki :)

Edytowany przez kolos87, 16 grudzień 2012 - 11:30.

Zetor Team

#45 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 14:13

naprawa skrzyni w MF 255 nie bede sie wypowiadal bo jak mowisz ciagnik ten jest kosmiczny i nie ogarniasz go swoja mentalnoscia

#46 Share Zigolo

Zigolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 17:44

naprawa skrzyni w MF 255 Witam

Ostatnio zaczęły mi się pojawiać podczas dynamicznego zdjęcia nogi z gazu stuki podejrzewam że pochodzą one ze skrzyni (jest to dźwięk jakby jakimś ciężkim elementem uderzał w obudowę/ blok. Skrzynia nie wyje biegi z lekkim zgrzytem się zmienia.
Jak stopniowo ujmuję gaz jest wszystko w porządku. Dodatkowo jak go gaszę to tak jakby tryby były "rozkołysane" i się dopiero wyciszały i obijały raz w lewo raz w prawo jeden o drugi.
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 23 marzec 2013 - 00:11.

#47 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 18:17

naprawa skrzyni w MF 255 wygląda na łożyska .....

#48 Share Zigolo

Zigolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 19:44

naprawa skrzyni w MF 255 Długo w takim stanie pojeżdżę jeśli to te łożyska rzeczywiście? Czy do wymiany trzeba połowić czy jest inna droga? Jakie koszta się z tym wiążą ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 14:38

naprawa skrzyni w MF 255 jakie koszta niewiem...rozpolawiac trzeba na 100% w praniu dojdzie jeszcze pewnie tryb jakis to koszta wzrosna . trzeba zrobic raz a dobrze

#50 Share Zigolo

Zigolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:52

naprawa skrzyni w MF 255 Zauważyłem również że jak go gaszę na wciśniętym sprzęgle to to kołatanie "trybów" jest niesłyszalne. Może to jednak coś ze sprzęgłem ?

Edytowany przez Zigolo, 25 marzec 2013 - 21:54.

#51 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 00:19

naprawa skrzyni w MF 255 Na wciśniętym sprzęgle nie słyszysz trybów, bo wtedy one się już nie kręcą.

#52 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 31 marzec 2013 - 09:05

naprawa skrzyni w MF 255

Witam

Ostatnio zaczęły mi się pojawiać podczas dynamicznego zdjęcia nogi z gazu stuki podejrzewam że pochodzą one ze skrzyni (jest to dźwięk jakby jakimś ciężkim elementem uderzał w obudowę/ blok. Skrzynia nie wyje biegi z lekkim zgrzytem się zmienia.
Jak stopniowo ujmuję gaz jest wszystko w porządku. Dodatkowo jak go gaszę to tak jakby tryby były "rozkołysane" i się dopiero wyciszały i obijały raz w lewo raz w prawo jeden o drugi.
Połączone

W tamtym roku mialem podobne objawy, szybkie odjecia gazu i stuki. że sam nie jestem mechanikiem, wiec dalem to komus i jeżeli u ciebie bylo by to samo to obeszlo by sie bez rozpolawiania a koszt calkowity tego zamknal sie bodajże w 200zl. Pojawil sie gdzis jakis luz, ale naprawde nie moge sobie teraz przypomniec o co tam dokladnie chodzilo.

#53 Share Zigolo

Zigolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 19:55

naprawa skrzyni w MF 255 No kolego to mnie uspokoiłeś :D . Czy dużym kłopotem byłoby wybrać się do tego mechanika co robił Ci ten ciągnik i podpytać (może zadzwonić). Może on będzie pamiętał co to było.

#54 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 10:34

naprawa skrzyni w MF 255 tylko zeby u ciebie przypadkiem nie bylo cos innego. po swietach zadzwonie i sie dowiem o co tam chodzilo to napisze

#55 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 09:56

naprawa skrzyni w MF 255 znalazlem wlasnie zapisana kartke z tej naprawy i u mnie chodzilo o sprezynki dociskajace wodziki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share Zigolo

Zigolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 10:32

naprawa skrzyni w MF 255 Wielkie dzięki trzeba będzie się temu bliżej przyjrzeć. ;)