Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

naprawa skrzyni w MF 255

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
55 odpowiedzi na ten temat

#1 KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • 1935150

Napisany 17 listopad 2007 - 19:09

Witam
Wreszcie udało mi sie namierzyć sensowne jakieś forum na www.ppr.pl jest beznadzieja ktoś złożył watek o MF i ma 150 zakładek.... a tu !! jest problem jest wątek :-)
Wiec tak..... mam MF 255 w chwili obecnej pracuje tylko przy lekkich pracach ogólnie maszyna nie do zaje..... Jak wszyscy jego właściele od czasu do czasu staje przed problemem zablokowanej skrzyni wsteczny i 4. Od pewnego czasu problem sie nasilił..... zdarzają się dni że nawet 3 razy dziennie...... Wszystko traktowałem za normę ale od pewnego czasu dochodzi do tego ze skrzynia blokuje się tak ze silnik gaśnie!!!!
wygląda na to że wbijają sie 2 biegi na raz!!!!! chyba 3 razy miłem tak mocno zblokowaną że musiałem popuszczaś pokrywę - przekładnie kierowniczą ....... żeby lekko unieść i wstawić dżwignie na miejsce ( wybijanie bolca trzymającego dzwignie nic nie daje, przez korek tez nie pomaga). Próbowałem naprawiać! Wymieniłem dżwignie na nową sprzeżyne pod dźwignią, zatrzaski, ale to nic nie dało. Gdzie jest wina???
ciągnikiem nie da sie pracować..... A to dobra maszyna......
Zamierzam wyjąć skrzynie ma 8 tys motogodzin moze jakiez łozysko ?? może wodziki???? żeby je wymienić trzeba chyba zdemontować skrzynie ......
Jak coś wiecie to pomóżcie
Pozdrawiam

Mod:Jaki FM??Chyba MF
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 419 postów
  • brak

Napisany 20 listopad 2007 - 17:14

ja stawiam ze to beda wodziki
  • 0

#3 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 17:29

też tak podejrzewam. Mogą to być wodziki lub coś obok nich. Dopóki nie rozbierzesz to się nie dowiesz :lol:
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#4 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 17:30

A żeby w MF wstawić nowe wodziki to trzeba wyjmować skrzynie....???
  • 0

#5 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 17:32

nie rozbierałem tego nigdy ale chyba wystarczy odkręcić pokrywę.
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#6 wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 17:46

To raczej nie są wodziki, u mnie tez się dość często blokowała czwórka.. aż mechanik wymienił taka mała pierdołkę.. taka mała blaszka z dwoma ząbkami od od strony tylnego mostu... po prostu ułamał się jeden ząbek.. i od tego czasu jak to zrobił to skończyły się już problemy z blokowaniem :lol: Gościu mówił że już u bardzo wielu osób tą blaszkę wymieniał i u każdego kończył sie problem z blokowaniem :P
  • 0

#7 kris14

kris14

Stary Kombinator

• V.I.P.
  • 5694 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 18:37

A co do skrzyni w MF 255 to ja mam taki problem że jeśli jest wrzucony "luz" to występuje opór w przesuwaniu dźwigni z lewej strony na prawą i odwrotnie..., czasami muszę szybko przełączyć z jedynki [1] na dwójkę [2] to wajchę muszę cofnąć i powtórzyć przebrnięcie przez tą "górkę" :lol:
Co może być przyczyną?
Może nie jest to uciążliwe, ale przy szybkiej zmianie biegów to męczy :P
  • 0

#8 KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • 1935150

Napisany 20 listopad 2007 - 21:44

właśnie też cos nie coś słyszałem o jakiejś pierdołce z tyłu skrzyni musze przejrzeć katalog może coć zobacze

pozdro
  • 0

#9 KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • 1935150

Napisany 16 luty 2008 - 15:05

troche się nie odzywałem....
skrzynia zrobina chodzi jak ta lala tak to nigdy nie chodziła
wynienione zostały jakies pierdolniki (blaszki z tyłu)
sam nie robiłem
robił mechanik, ojciec asystował
coś tam jeszcze grzebali przy wodzikach w ruch poszła szlifierka.
robił to mechanik z Debrzna przawdziwy szpec od maszyn
Pozdrawiam
  • 0

#10 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 luty 2008 - 15:13

co może byc przyczyną ze 3ka wyskakuje, wystarczy że jade jak ma lżej lub lekko ujmę gazu to zaraz wyskoczy
  • 0

#11 KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • 1935150

Napisany 25 luty 2008 - 21:28

według mnie to będą wodziki trzeba je wymienic na nowe lub potraktowac szlifierka
  • 0

#12 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 25 luty 2008 - 21:39

co może byc przyczyną ze 3ka wyskakuje, wystarczy że jade jak ma lżej lub lekko ujmę gazu to zaraz wyskoczy

Zgięte widełki trzeciego biegu albo uszkodzony zatrzask wodzika, ale raczej to pierwsze.
  • 0

#13 masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1431 postów
  • 11697871

Napisany 03 maj 2008 - 19:22

Jak zrobił tyle MTH to najprawdopodobniej to wodziki.Raczej nic innego. :)
  • 0
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#14 wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 21:25

W moim ciągniku zgrzyta(tyrkocze) na wstecznym biegu, mam skrzynie taką jak 255. Czy aby wymienić trybiki od wstecznego (te dwa na krótkiej osi) trzeba wykręcać całą skrzynie??
  • 0

#15 dammat

dammat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:00

czy aby wymontowac skrzynie w 255 trzeba rozkrecic z nia ten blok pośredni (miedzy mostem) czy wystarczy rozkrecic samą skrzynie?
  • 0

#16 wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 10:52

Wymieniłem tryb wstecznego biegu i po wymianie okazało ze skrzynia głośniej chodzi i stawia opór stopniowo co obrót, gdy obracam wałkiem sprzęgłowym. Stare koło zębate ma na 5 zębach wżery i ślady zużycia na szerokości 75% zęba. Moje pytanie jest takie czy zostawić stary tryb który hałasuje tylko na wstecznym, czy założyć nowy który prawdopodobnie będzie hałasował na wszystkich biegach, a na wstecznym to będzie tragedia? Dodam że ktoś źle założył tuleje dystansową od strony małego koła zębatego a powinna być od dużego przez co małe koło zębate źle zazębiało z kołem przesuwnym.

Edytowany przez wsiok, 09 styczeń 2012 - 16:54.

• 0

#17 gnat

gnat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:45

mam ten sam problem wsteczny wchodzi mi strasznie ciężko (zgrzyt) okropny i do tego jeszcze biegi sie zakleszczają ,,największy problem to ten wsteczny pomocy

mam ten sam problem wsteczny wchodzi mi strasznie ciężko (zgrzyt) okropny i do tego jeszcze biegi sie zakleszczają ,,największy problem to ten wsteczny pomocy
  • 0

#18 jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:24

a inne biegi wchodzą luźno?

jak zgrzyta to może sprzęgło ci dobrze nie wysprzęgla?

co do zakleszczania to pewnie blaszki przy moście jak wyżej pisali koledzy.

Jeszcze nie rozbierałem skrzyni więc co do zgrzytania to bym zwalił na sprzęgło ale to wtedy by wszystkie biegi ciężko wchodziły
  • 0

#19 wsiok

wsiok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:19

Założyłem nowy tryb, a w sklepie gdzie go kupiłem sprzedawca powiedział że się dotrze. Czy 255 ma synchronizowane 3 i 4 bieg? Bo mój 260 z 79 roku ma.

Edytowany przez wsiok, 15 styczeń 2012 - 11:23.

• 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 kris14

kris14

Stary Kombinator

• V.I.P.
  • 5694 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:56

255 nie ma synchronizowanej skrzyni, zresztą jak rozbierałeś skrzynię, to widziałeś tam synchronizatory? :)
  • 0