Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skosowanie beli w sipmie z224

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wayatt

wayatt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:52

Skosowanie beli w sipmie z224 Witam.Prase sipme z224 kostkujaca mam od 8 lat i jestem z niej bardzo zadowolony.Ale pojawil mi sie problem a mianowicie prasa skosuje bele.Nie wiem co moze byc przyczyna pragne zwrocic ze jeden aparat wiazacy zostal wymieniony na nowy a drugi jak narazie dziala bez zarzutow.Do prasy uzywam Perkinsa.Prosze o pomoc dlaczego bele sa skosowane nie wychodza takie ladne kostki tylko na jednym z koncow jest skos.Aha i powiem ze skos wychodzi z czola beli.Czyli tam gdzie jest tak ''mniejsza sciana''.

Edytowany przez wayatt, 11 lipiec 2012 - 21:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skosowanie beli w sipmie z224 Dzisiaj, 13:40
  •  

#2 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 lipiec 2012 - 22:14

Skosowanie beli w sipmie z224 Się znaczy długośc sznurka jest różna z każdej strony? jak tak to wyrególować trzeba sróbe na supłaczu te na klucz nr.17 jesli na nowym jest krótszy sznurek to ja troche wykręcić.

#3 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 06:04

Skosowanie beli w sipmie z224 sprawdź młot i nagarniacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share glazu1991

glazu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 23:47

Skosowanie beli w sipmie z224 sądzę że regulacja śruby na supłaczu nic nie da bo nie takie jest jej zadanie. to że kostki wychodzą nie równe, zeskosowane, zależy od tego czy materiał słoma siano jest odpowiednio podawany do komory prasowania. jeśli belka jest dłuższa od strony nagarniacza (podbieracza, noży tnących) to słoma zbyt wcześnie zostaje pozostawiona w komorze i nagarniacz nie dopycha jej do końca przeciwnej sciany komory, a jeśli belki są dłuższe z drugiej strony to przeciwnie, nagarniacz zbyt bardzo dopycha słomę. w tym wypadku trzeba wyregulować odpowiednio widły nagarniacza, te trzy pionowe palce płaskowniki, w sposób opisany w instrukcji. sam co sezon spotykam się z takim problemem ale w ogóle nie reguluję nagarniacza tylko dopieram odpowiednią prędkość ciągnika do grubości pokosu i płynności podawania materiału do prasy, więc jeśli kostka jest dłuższa od strony nagarniacza to po prostu za mało materiału wchodzi do komory i nagarniacz pozostawia słomę zbyt wcześnie.

#5 Share piotrek8111

piotrek8111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja ,sport

Napisany 16 luty 2014 - 14:15

Skosowanie beli w sipmie z224 kolego weż zobacz w jakim stanie masz bieżnie może jest wytarta koszt koło 150zł i bedzie ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 16 luty 2014 - 14:47

Skosowanie beli w sipmie z224 sprawdz rolki i bieznie prawdopodobnie tlok ma luz i nuz nie odcina materialu prawidlowo tylko siagnie i rozrywa noz musi byc ostry