przewlos

Dlaczego kury nie znoszą jaj ?

Polecane posty

Mody1993    6

a do jakiego czasu mam czekac ?? w sensie ile im dac aby sie rozniosły ?? miesiac , dwa ?? bo nie powiem ze dla mnie byłby kłopot aby doprowadzac do nich swiatło bo kurnik mam oddalony od domu o jakies 150 m a na tej działce gdzie sa kury to nie mam pradu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

A to pierwszy raz trzymasz tam kury czy jak? Ile masz tych kur? Dla mnie sprawa jest prosta - chcesz mieć jajka to musisz mieć światło ale jak trzymasz kury na jajka dla siebie to nie ma to sensu aby im świecić Sam sobie przemyśl sprawę Dla mnie to niepojęte aby kury w tym wieku nie niosły jajek bo kury zaczynają nieść jajka w wieku 16-18 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mody1993    6

kury zawsze miałem ale liliputki wiec one nie były z nastawieniem na jajka , a teraz kupiłem nioski wiec liczyłem ze jakies jajka beda . kur nie mam duzo mama 4 kury około 24 tyg, i 2 około 17 tyg oraz kogut . Czyli odpowiedz jest prosta , trzeba poprowadzic swiatło , powiedzcie jak długo mam im doswietlac dziennie ???

Pozdrawiam mody1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Nie - no to bez przesady - dla takiej ilości nic im nie świeć i cierpliwie czekaj aż wystarczy im samo światło dzienne Dzień jest coraz dłuższy i niedługo ci się rozniosą Myślałem że masz więcej kur  i chcesz sprzedawać część jajek A te kury masz jakoś ogrodzone czy chodzą tam gdzie chcą? Bo w tym drugim przypadku to prawdopodobnie już gdzieś niosą jajka i musisz dobrze poszukać albo wyśledzić gdzie chodzą - przeważnie jak zniosą jajko to głośniej gdaczą Znajomy kiedyś miał ogrodzone i się skarżył że ma za mało jajek aż przyuważył że kury wyskakują przez ogrodzenie i niosą się poza kurnikiem - po tym była akcja nożyczki i przyciął im skrzydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mody1993    6

Kury mam na wybiegu przy kurniku i sa obgrodzonne z kazdej strony bo u mnie lisy to jak ktos ma kury na otwartym wybiegu to i w dzień umia wyniesc , dlatego kury jedyne miejsca które maja do niesienia to sa w kurniku , Połozylem im tez w gniazdach po jednym jajku podkładowym moze to cos pomoze . Czyli teraz musze czekac , no cóz ..

Wielkie dzieki za porady :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadwisia22    0

Witam .Moje kury mają dwóch kogutów -13 kur -  i od dwóch miesiecy mam dziennie 1-2 jajka .Są na wolności ,dobrze jedza i nic.......

Edytowano przez jadwisia22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Liczba kogutów nie ma wpływu na nieśność. Jeżeli już to za duża liczba kogutów wpływa niekorzystnie bo biją się niepokoją kury itd.

Dobrze jedzą tzn co jedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadwisia22    0

Witam. Jedza ziarno/pszenicę/ i mielone ziarno /mieszanka/ mieloną kukurydzę ,czasami chleb rozmoczony,popijają mlekiem bo stoi w garnku,mają też muszelki  .Biegaja luzem po podwórku i na trawie .No i mam 1-2 jajka dziennie od 1,5 miesiąca  .A kogutów to mam 2 na 13 kur ,/w tym to dwie kwoczki / Jeden kogut jest starszy i to on dziobie kury a młodszy nie może sobie "ulżyc".Stary pilnuje aby młodszy nie psół jemu szyków.Te biedne kury   stały sie na grzbietach łyse .Co im dawać aby zaczęły sie niesć.

Teraz myślę kupić z 10 kurTakie z fermy "wyniesione" one odzyja u mnie i zamknę do innego pomieszczenia dla tego młodego kogutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ziarno pszenicy i śruta z mieszanki i kukurydzy to moim zdaniem nie jest pełnowartościowy pokarm dla kur nieśnych. Dużo energii a brakuje w nim białka, kury nie są otłuszczone? Do  mieszanki dodaj łubinu lub grochu, śruty poekstrakcyjnej rzepakowej. Jakieś witaminy na pewno nie zaszkodzą. 

Mleko nie jest dobrym pokarmem dla ptaków poniewaz maja problem z trawieniem laktozy, tylko młode ssaki maja wystarczjącą ilośc enzymów aby w pełni trawić mleko. Z tego co wiem to mozna podawać ograniczone iloći zsiadłego mleka.

Moim zdaniem wyeksploatowane kury z fermy to rozwiązanie najgorsze z mozliwych. Są to ptaki które były fabrykami do produkcji jaj, żyły w klatkach i jadły pasze. Bardzo trudno bedzie im przystosować się do ekstensywnych warunków. Najlepiej kup 6-8 tygodniowe kurczaki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj