Skocz do zawartości

Zdjęcie

JCB 531-70 agri super i podłączanie osprzętu

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nhtd5050

nhtd5050

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 18:56

JCB 531-70 agri super i podłączanie osprzętu Witam, posiadam ładowarkę teleskopowąJCB 531-70 agri super i mam nastę pujący problem. Zdaża się, że w przeciągu jednego dnia muszę kilkukrotnie zmieniać w niej osprzęt tj. łychokrokodyl, chwytak czy paleciak, i dość kłopotliwe jest odłączanie i podłączanie przewodów hydraulicznych osprzętu, a mianowicie wyspuje problem z niwelacją ciśnienia w przewodach. Niejednokrotnie zdarza się tak że muszę odkręcać przewody by spuścić trochę oleju by muc je podłączyc. Pewna osoba poradziła mi aby przed tymi operacjami zgasić silnik i odpalić na nowo a ciśnienie samo się wyrówna, czasem to pomaga ale niestety niezawsze. Chciałbym się dowiedzieć jak wy sobie z tym radzicie? Jak wiadomo olej nie jest tani a i odkręcanie przewodów jest pracochłonne i nie prowadzi do niczego dobrego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JCB 531-70 agri super i podłączanie osprzętu Dzisiaj, 19:15
  •  

#2 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:07

JCB 531-70 agri super i podłączanie osprzętu zgaś silnik i poruszaj rozdzielaczem czy tam joystikiem by spuścić ciśnienie przy odłączani i przy podłączaniu tak samo

#3 Share rolnik971204

rolnik971204

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:11

JCB 531-70 agri super i podłączanie osprzętu Nie wiem czy w ładowarkach jest tak samo, ale ja w ładowaczu Stoll FZ10 gaszę silnik i z włączonym kluczykiem naciskam przycisk na dżoju i ruszam nim w lewo i prawo.
Ciśnienie schodzi i na drugi raz jest dobrze. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share teo

teo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:45

JCB 531-70 agri super i podłączanie osprzętu Nie wiem jak w JCB, bo nie podłączałem jeszcze nic z hydrauliką na przód. Ale w znajomego Manitou jest podobnie jak pisze kolega BUSTED, zgaś silnik, włącz zapłon i wciśnij raz jeden raz drugi przycisk sterujący tym wyjściem na przodzie. Napewno pomoże
Pozdrawiam

Edytowany przez teo, 11 lipiec 2012 - 20:47.

#5 Share Mateuusz

Mateuusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:55

JCB 531-70 agri super i podłączanie osprzętu Hej, my mamy ładowarek Deutz-Fahr Agrovektor 29.6 i też nam tak się robi. Mamy w niej taki przycisk który po naciśnięciu powinno schodzić ciśnienie ale nie zawsze tak jest i też trzeba się męczyć z kluczami tak jak Ty. Jak była nowa to było dobrze teraz od miesiąca tak się zaczęło dziać. Za dużo elektroniki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:37

JCB 531-70 agri super i podłączanie osprzętu U mnie byl ten sam problem, ale to z turem przy zetorze.
Teraz przed odczepieniem krokodyla, gasze ciagnik, luzuje joystickiem na wlaczonym pradzie z minute i dopiero odczepiam weze. Jak narazie skutkuje ;>