nhtd5050

JCB 531-70 agri super i podłączanie osprzętu

Polecane posty

nhtd5050    0

Witam, posiadam ładowarkę teleskopowąJCB 531-70 agri super i mam nastę pujący problem. Zdaża się, że w przeciągu jednego dnia muszę kilkukrotnie zmieniać w niej osprzęt tj. łychokrokodyl, chwytak czy paleciak, i dość kłopotliwe jest odłączanie i podłączanie przewodów hydraulicznych osprzętu, a mianowicie wyspuje problem z niwelacją ciśnienia w przewodach. Niejednokrotnie zdarza się tak że muszę odkręcać przewody by spuścić trochę oleju by muc je podłączyc. Pewna osoba poradziła mi aby przed tymi operacjami zgasić silnik i odpalić na nowo a ciśnienie samo się wyrówna, czasem to pomaga ale niestety niezawsze. Chciałbym się dowiedzieć jak wy sobie z tym radzicie? Jak wiadomo olej nie jest tani a i odkręcanie przewodów jest pracochłonne i nie prowadzi do niczego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

zgaś silnik i poruszaj rozdzielaczem czy tam joystikiem by spuścić ciśnienie przy odłączani i przy podłączaniu tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik971204    22

Nie wiem czy w ładowarkach jest tak samo, ale ja w ładowaczu Stoll FZ10 gaszę silnik i z włączonym kluczykiem naciskam przycisk na dżoju i ruszam nim w lewo i prawo.

Ciśnienie schodzi i na drugi raz jest dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teo    0

Nie wiem jak w JCB, bo nie podłączałem jeszcze nic z hydrauliką na przód. Ale w znajomego Manitou jest podobnie jak pisze kolega BUSTED, zgaś silnik, włącz zapłon i wciśnij raz jeden raz drugi przycisk sterujący tym wyjściem na przodzie. Napewno pomoże

Pozdrawiam

Edytowano przez teo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuusz    0

Hej, my mamy ładowarek Deutz-Fahr Agrovektor 29.6 i też nam tak się robi. Mamy w niej taki przycisk który po naciśnięciu powinno schodzić ciśnienie ale nie zawsze tak jest i też trzeba się męczyć z kluczami tak jak Ty. Jak była nowa to było dobrze teraz od miesiąca tak się zaczęło dziać. Za dużo elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adizetor    37

U mnie byl ten sam problem, ale to z turem przy zetorze.

Teraz przed odczepieniem krokodyla, gasze ciagnik, luzuje joystickiem na wlaczonym pradzie z minute i dopiero odczepiam weze. Jak narazie skutkuje ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj