yuras23

Kukurydza po gradobiciu

Polecane posty

yuras23    7

witam. tak jak w temacie przeszła ulewa z gradem i pocieło dość mocno liście od kukurydzy nie które prawie gołe łodygi zostały czy coś z tego będzie jeszcze? kukurydza z przeznaczeniem na ziarno. może ktoś z forumowiczów miał już coś takiego u siebie.post-41655-0-39875800-1342037060_thumb.jpgpost-41655-0-40935300-1342037074_thumb.jpgpost-41655-0-07929400-1342037111_thumb.jpgpost-41655-0-65251600-1342037092_thumb.jpg

Edytowano przez yuras23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Najlepiej jakbyś dał jakieś zdjęcia łatwiej było by wtedy ocenić bo tak to nie widząc tego to trudno powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

foto potrzebne, kukurydza na co przeznaczona ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1515    10

foto potrzebne, kukurydza na co przeznaczona ?

 

Przeciez yuras23 napisal wyzej na co jest przeznaczona kukurydza. Wystarczy przeczytac dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Mi w ubiegłym roku pocieło troche liście ale podkreślam troche i plon był ładny. Zależy jak mocno zniszczyło u Ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

U mnie była mniej zniszczona. Miej więcej tak jak na drugim zdjęciu. Trudo powiedzieć co z nią będzie ale plon napewno będzie niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Pocieszę Cię Kolego to co widać na tych zdj.to nie był grad tylko jakaś popierdólka 2 lata temu o tej porze tak grad załatwił nam kuku ze nawet jednego liscia nie było i jak ktoś miał ja przed wyrzuceniem wiech to na jesieni nie było tragedii ale jak juz miała wiechy to kicha.Dodam dla niedowiarków ze mam zdjecia tej mojej kuku na tel. i nie moge ich teraz wrzucić ale jak bedzie potrzeba to to zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuras23    7

z tego co się zorientowałem mnie końcówka sięgła ok 5 km odemnie wymłócił grad wszystko a sąsiad co przez granice ma rzepak tak samo ma wymłócony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie ma tragedii z tą kukurydzą, będzie ok, minimalna zniżka owszem będzie ale póki co kukurydza ma dobre warunki agroklimatyczne


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Witam. Tak wyglądała moja kukurydza przed gradobiciem.post-39512-0-65295400-1342503189_thumb.jpg

A tak po wczorajszym gradobiciu.post-39512-0-01300500-1342503378_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Jednak coś z pogodą się dzieje jeszcze z 10 lat temu to wszyscy robili siano i co pamiętam jakoś nie było problemu zebrać w tym roku pierwszy pokos koniec maja była pogoda do początku czerwca i zebrałem ,drugi powinien być zebrany ale cały lipiec pada może dwa dni bez deszczu było i nie koszę ,gdyby ludzie nie robili sianokiszonki to by siana praktycznie zgniły tylko i robić w błocie koleiny problem jest woda stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

@henio współczucie, dobrze że jej nie połamało, tak jeszcze fotosyntezę prowadzi


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No dzięki najgorsze że ze zboża też nic nie został nie wiem co z tą kukurydzą zrobić bo zboże jedynie pług :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andez    2

Witam.

Tak jak w temacie. Wczoraj tj w sobotę przeszła ulewa z gradobiciem i kukurydza wygląda nieciekawie - załączone foto.

Moje pytanie jest takie czy zastosować jakieś odżywki żeby ją wzmocnić.

Kukurydza była w fazie 4 do 5 liści i to jest odpowiedni czas na opryskanie chwastów. Czy nic jej się teraz nie stanie jak jest tak pokiereszowana? Oczywiście jeszcze poczekać muszę kilka dni żeby ziemia obeschła bo mokra ziemia i nie wjadę.

I czy w ogóle coś z niej urośnie?

post-38587-0-04575900-1401047803_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

o w mordeczkę :( bardzo bardzo małe szanse aby wgl coś z niej było. Nie ma na co czekać tylko spróbuj posiać nową chociaż trochę jak ci jest potrzebna. Ja siałem wczoraj ale kuku była dużo mniejsza 2-3-4listki to max wysoka na 10cm, słabo zeszła w niektórych miejsca prawie wgl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nie przesiewaj kolego, powinna się zregenerować , teoretycznie tylko liście jej obiło , także nie będzie z tym problemu. Jednak ja bym poczekał z herbicydem , zobacz czy 100% roślin przeżyło a potem to cięzko powiedzieć, ale moim zdaniem można by było pryskać, bez liści ma mała powierzchnie i mało środka na nia spadnie i tak by było lepiej, ale to byś musiał się dopytać kogos kto bardziej zna się na temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Widziałem materiały rzeczoznawcy dobrej firmy ubezpieczeniowej i z gorszej kukurydzy wychodziła niezła. Sam się dziwię ale udowodnił mi jakie kukurydza ma możliwości regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Nie przesiewaj kolego, powinna się zregenerować , teoretycznie tylko liście jej obiło , także nie będzie z tym problemu. Jednak ja bym poczekał z herbicydem , zobacz czy 100% roślin przeżyło a potem to cięzko powiedzieć, ale moim zdaniem można by było pryskać, bez liści ma mała powierzchnie i mało środka na nia spadnie i tak by było lepiej, ale to byś musiał się dopytać kogos kto bardziej zna się na temacie :)

Generalnie nie stosuje się herbicydów na rośliny kukurydzy po przemarznięciu lub gradobiciu aż do odrośnięcia przynajmniej 1 nowego liścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listek11    1

Witam w piątek nawiedziło moja okolicę gradobicie wytluklo kukurydzę zboża elewacje na dom ie co lepsze dwa tyg temu było to robione mam pytanie czy jest szansa by odnowa się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
23 godziny temu, staszek131415 napisał:

4 tony odda

nie przesadzaj, identyczną miałem w ubiegłym roku ok 9 ton z ha było

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj