Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kukurydza po gradobiciu

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 17:49

Kukurydza po gradobiciu witam. tak jak w temacie przeszła ulewa z gradem i pocieło dość mocno liście od kukurydzy nie które prawie gołe łodygi zostały czy coś z tego będzie jeszcze? kukurydza z przeznaczeniem na ziarno. może ktoś z forumowiczów miał już coś takiego u siebie.10 008.jpg 10 012.jpg 10 009.jpg 10 013.jpg

Edytowany przez yuras23, 11 lipiec 2012 - 21:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kukurydza po gradobiciu Dzisiaj, 06:34
  •  

#2 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 18:09

Kukurydza po gradobiciu Najlepiej jakbyś dał jakieś zdjęcia łatwiej było by wtedy ocenić bo tak to nie widząc tego to trudno powiedzieć

#3 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 19:34

Kukurydza po gradobiciu foto potrzebne, kukurydza na co przeznaczona ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:13

Kukurydza po gradobiciu

foto potrzebne, kukurydza na co przeznaczona ?

Przeciez yuras23 napisal wyzej na co jest przeznaczona kukurydza. Wystarczy przeczytac dokladnie.

#5 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:31

Kukurydza po gradobiciu Mi w ubiegłym roku pocieło troche liście ale podkreślam troche i plon był ładny. Zależy jak mocno zniszczyło u Ciebie...

#6 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:08

Kukurydza po gradobiciu ostatnie zdjęcie pszenicy ozimej którą częściowo wymłuccił grad

#7 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:14

Kukurydza po gradobiciu U mnie była mniej zniszczona. Miej więcej tak jak na drugim zdjęciu. Trudo powiedzieć co z nią będzie ale plon napewno będzie niższy.

#8 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:48

Kukurydza po gradobiciu Pocieszę Cię Kolego to co widać na tych zdj.to nie był grad tylko jakaś popierdólka 2 lata temu o tej porze tak grad załatwił nam kuku ze nawet jednego liscia nie było i jak ktoś miał ja przed wyrzuceniem wiech to na jesieni nie było tragedii ale jak juz miała wiechy to kicha.Dodam dla niedowiarków ze mam zdjecia tej mojej kuku na tel. i nie moge ich teraz wrzucić ale jak bedzie potrzeba to to zrobię

#9 Share yuras23

yuras23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 22:05

Kukurydza po gradobiciu z tego co się zorientowałem mnie końcówka sięgła ok 5 km odemnie wymłócił grad wszystko a sąsiad co przez granice ma rzepak tak samo ma wymłócony.

#10 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 13:55

Kukurydza po gradobiciu nie ma tragedii z tą kukurydzą, będzie ok, minimalna zniżka owszem będzie ale póki co kukurydza ma dobre warunki agroklimatyczne
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 06:38

Kukurydza po gradobiciu Witam. Tak wyglądała moja kukurydza przed gradobiciem.IMGP8401.JPG
A tak po wczorajszym gradobiciu.IMGP8425.JPG

#12 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 13:37

Kukurydza po gradobiciu Jednak coś z pogodą się dzieje jeszcze z 10 lat temu to wszyscy robili siano i co pamiętam jakoś nie było problemu zebrać w tym roku pierwszy pokos koniec maja była pogoda do początku czerwca i zebrałem ,drugi powinien być zebrany ale cały lipiec pada może dwa dni bez deszczu było i nie koszę ,gdyby ludzie nie robili sianokiszonki to by siana praktycznie zgniły tylko i robić w błocie koleiny problem jest woda stoi

#13 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 17:00

Kukurydza po gradobiciu @henio współczucie, dobrze że jej nie połamało, tak jeszcze fotosyntezę prowadzi

#14 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 11:38

Kukurydza po gradobiciu No dzięki najgorsze że ze zboża też nic nie został nie wiem co z tą kukurydzą zrobić bo zboże jedynie pług :huh:

#15 Share andez

andez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 maj 2014 - 21:02

Kukurydza po gradobiciu Witam.
Tak jak w temacie. Wczoraj tj w sobotę przeszła ulewa z gradobiciem i kukurydza wygląda nieciekawie - załączone foto.
Moje pytanie jest takie czy zastosować jakieś odżywki żeby ją wzmocnić.
Kukurydza była w fazie 4 do 5 liści i to jest odpowiedni czas na opryskanie chwastów. Czy nic jej się teraz nie stanie jak jest tak pokiereszowana? Oczywiście jeszcze poczekać muszę kilka dni żeby ziemia obeschła bo mokra ziemia i nie wjadę.
I czy w ogóle coś z niej urośnie?

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0304.jpg

#16 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 25 maj 2014 - 21:40

Kukurydza po gradobiciu o w mordeczkę :( bardzo bardzo małe szanse aby wgl coś z niej było. Nie ma na co czekać tylko spróbuj posiać nową chociaż trochę jak ci jest potrzebna. Ja siałem wczoraj ale kuku była dużo mniejsza 2-3-4listki to max wysoka na 10cm, słabo zeszła w niektórych miejsca prawie wgl

#17 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 25 maj 2014 - 23:19

Kukurydza po gradobiciu Nie przesiewaj kolego, powinna się zregenerować , teoretycznie tylko liście jej obiło , także nie będzie z tym problemu. Jednak ja bym poczekał z herbicydem , zobacz czy 100% roślin przeżyło a potem to cięzko powiedzieć, ale moim zdaniem można by było pryskać, bez liści ma mała powierzchnie i mało środka na nia spadnie i tak by było lepiej, ale to byś musiał się dopytać kogos kto bardziej zna się na temacie :)

#18 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 30 maj 2014 - 11:18

Kukurydza po gradobiciu Widziałem materiały rzeczoznawcy dobrej firmy ubezpieczeniowej i z gorszej kukurydzy wychodziła niezła. Sam się dziwię ale udowodnił mi jakie kukurydza ma możliwości regeneracji.

#19 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 30 maj 2014 - 13:05

Kukurydza po gradobiciu Bez paniki nic jej nie będzie sam to przerabiałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 30 maj 2014 - 17:26

Kukurydza po gradobiciu

Nie przesiewaj kolego, powinna się zregenerować , teoretycznie tylko liście jej obiło , także nie będzie z tym problemu. Jednak ja bym poczekał z herbicydem , zobacz czy 100% roślin przeżyło a potem to cięzko powiedzieć, ale moim zdaniem można by było pryskać, bez liści ma mała powierzchnie i mało środka na nia spadnie i tak by było lepiej, ale to byś musiał się dopytać kogos kto bardziej zna się na temacie :)

Generalnie nie stosuje się herbicydów na rośliny kukurydzy po przemarznięciu lub gradobiciu aż do odrośnięcia przynajmniej 1 nowego liścia.