Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 06:45

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy łapiąc za przewody wysokiego ciśnienia wiele się nie dowiesz. W zależności jak jest wygięty, jaki jest długi czy jak naprężony różnie drga. Najpewniej było by wyjąć wtryskiwaczy i przykręcić je koło pompy na przewodach wysokiego ciśnienia. gaz na max i zakręcić rozrusznikiem. Gdybyś wymieniał końcówki kub wuzetem a nie ruskie. Pompa do ustawiania ciśnienia wtryskiwaczy jest droga. Z tego co piszesz to wygląda na to że to pompa wtryskowa. Jest smarowana z układu smarowania silnika i gdy sekcje lub pompka zasilająca przepuszcza paliwo to trafia ono do miski silnika. Nie wiem ale wygląda na to że bez pompiarza się nie obędzie. Wymiana samych sekcji nie załatwi sprawy. Pompę trzeba ustawić na stole probierczym i na nim wyjdzie czy to tylko wina sekcji. na twoim miejscu jeśli szukasz oszczędności to daj do pompiarza. Po tanioszcze nie dojdziesz do niczego, będziesz robił kilka razy albo oszczędności uto pisz w paliwie lub innej awarii.
A jeszcze jedno. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję wyreguluj porządnie silnik i przeglądnij. Tak by wyeliminować inne możliwe przyczyny.

Edytowany przez seweryn20, 10 lipiec 2013 - 06:46.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy Dzisiaj, 16:02
  •  

#22 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 16:51

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy Od czego zacząć tą regulację. od zmierzenia ciśnienia kompresji, zaworów czy pompy wtryskowej. Pewien mechanik polecił mi kręcić kluczem i obracać wałem w silniku. Miałem co pół obrotu silnika czuć opór. Jeżeli na którymś obrocie czuć słabiej, świadczy to o słabej kompresji jednego cylindra, lub żle wyregulowanym zaworze. Jak kręciłem opór mniej wiecej był podobny na wszyskich półobrotach. Po czterech pełnych obrotach rece mi się zmęczyły i nie wiem na ile jest to wiarygodne. Nie należę do słabiaków, ale kreciło sie ciężko.

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 21:39

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy He he. Niezły mechanik. Ustaw zawory, kat wtrysku paliwa, sprawdź drożność przewodów paliwowych i układu zasilania w powietrze. Jak to wszystko jest ok to wyjmij wtryskiwacze, przykręć koło pompy wtryskowej, daj gaz na max i zakręć rozrusznikiem. Jeśli wtryskiwacze kiepsko rozpylają... pompiarz. jak wrócą znów koło pompy i znów próba. Jeśli któryś odbiega to wtedy dopiero można założyć że pompa wymaga naprawy.
W ten sposób nic nie będziesz robił na palę a bo może się uda. Tylko to co faktycznie wykazuje oznaki nieprawidłowej pracy.
KPK Kumurun Team

#24 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 22:54

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy Mechanikiem nie jestem. Kupiłem ciągnik i sie uczę. Na tym forum nauczyłem się więcej niż przez 5 lat szkoły rolniczej. Wtryski sprawdzałem w zeszłym roku, ale sprawdze jeszcze raz. Jak sprawdze wszystko według twoich wskazuwek, to napisze co i jak.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 06:03

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy Nie chodziło mi o ciebie tylko o gościa który kazał ci wałem kręcić. Ucz się ucz. Fajny silnik do nauki tyle że jak z każdym innym nie da się wszystkiego zrobić samemu.
Regeneracje i regulacje niektórych podzespołów niestety bez odpowiedniego sprzętu są niemożliwe.
KPK Kumurun Team

#26 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:04

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy Zrobiłem jak radził seweryn20. Sprawdziłem drożność układu paliwowego i powietrza - ok. Wyjąłem wtryski i przykreciłem obok pompy. Z butelek Żywca gazowanego zrobiłem klosze na wtryski aby było widac jak pryskają, a jednocześnie nie zachlapały wszystkiego do okoła. Gaz na maksa i kręciłem rozrusznikiem. Wtryski na 1,2 i 4 sekscji rozpylały prawidłowo, aż z butelek szedł dymek. Na sekscji 3 nawet nie kapało. Zamieniłem wtryski i dalej kręciłem. Na 1,2 i 4 rozpylało jak poprzednio a na 3 sekscji nic, nawet kropelki. Wyjąłem pompę z silnika, odkreciłem ten prostokątny dekielek na 6 śrób.Okazało się, że na 3 sescji w dwuch miejscach pękła ta sprężynka pod sekcją.
Teraz nie wiem czy przez tą sprężynke sekscja nieprawidłowo pracował i lało paliwo do silnika. kupiłem 4 sekscje i chę je wymienić. Czy powinieniem wymienić wszystkie czy tylko tą z uszkodzoną sprężyną.

Edytowany przez grzechu1977, 12 lipiec 2013 - 21:05.

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:15

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy Daj pompę do pompiarza, powiedz co i jak. Niech sprawdzi i da ci znać zanim zacznie wymianę. sam zadecydujesz co chcesz wymienić. Możliwe że same sekcje są dobre.
Chociaż objaw i tak nie pasuje do paliw w silniku. Pośrednio. Bo jeśli ten cylinder nie palił to nawet z tej kapki co cisła sekcja mogło się zbierać na tłoku i przelewać do miski.

Edytowany przez seweryn20, 13 lipiec 2013 - 08:24.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:27

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy

Raczej nic się nie zmieniło. Domyślam się że chodzi mu o króćce na przewody wysokiego ciśnienia w pompie wtryskowej. Nie wydaje mi się żeby mogły popuścić ale sprawdzić możesz. Poza tym nawet jeśli to nie ma to wpływu na przybywanie oleju w silniku. Sprawdz dokładnie olej w silniku czy są jakieś oznaki że jest w nim paliwo.

Ustawianie kąta wtrysku.

Z prawej strony w obudowe sprzęgła jest wkręcony kołek. Odkręć go i włóż trzpieniem w ten sam otwór. Odkręć przewód z pierwszego wtryskiwacz. Daj dawkę paliwa na max. i kręć silnikiem w prawo tak jak pracuje. Gdy w króćcu zacznie podnosić się paliwo to mniej więcej w tym położeniu kołek powinien wejść w otwór w kole zamachowym. Potem odkręć pokrywkę przed pompą pod sprężarką trzy śruby , dwie śruby zębatki i kręć nią w prawo tak by w te pierwszej sekcji drgnęło paliwo. Skręć do kupy i tyle. Tak to wygląda w uproszczeniu. Nie zapomnij wyjąć trzpienia.

Odnośnie ustawienia pompy, to w mojej są trzy otwory w zębatce na trzy śruby. Dwa otwory są zbliżone do siebie i trzeba śruby do niej spasować.Otwory w zębatce są owalne i dają możliwość przesuwania szpilek od tego koła napędzającego pompę. Jeśli chodzi o kręcenie w prawo, to rozumiem, że zgodnie ze wskazówkami zegara stojąc przodem do ciagnika, kabiny.

#29 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:47

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy Wymieniłem pękniętą sprężynę na sekscji. Wymieniłme też na nowe pozostałe sprężyny i wszystkie sekcje. Załażyłem pompę do MTZeta i praktycznie po kilku obrotach odpalił bez problemu. Jak układ sie odpowietrzył pali na dotyk. Nie regulowałem pompy u pompiarza po wymianie seksci. Starałem sie nie przestawic na ząbkach listwy i ustawić tak jak było. Nie wiem jak się nazywają te zębatki co obracają sekscje. Ciągnik nie kopci i czuć, że przybyło mu mocy. Zbiera się ładnie i nawet z najwyższego biegu przy minimalnej prędkości do maksa. Moje pytanie: Czym może skutkowac brak regulacji pompy po wymianie sekci. W mojej ocenie silnik pracuje równo i nie pierdzi jak poprzednio.

#30 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:54

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy Niewykorzystanie pełnych możliwości silnika, zwiększone zużycie paliwa a extremalnie różnice w pracy na poszczególnych cylindrach nadwyrężają układ korbowy i wał, mogą wpłynąć na temperaturę wewnątrz cylindra i uszkodzenia lub wcześniejsze zużycie z tej przyczyny.
KPK Kumurun Team

#31 Share grzechu1977

grzechu1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:58

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy Już byłem z siebie taki dumny, że pierwszy raz w życiu rozmontowałem pompę wtryskową, złożyłem ją i działa. Nie będę pajacował i wiozę pompę do regulacji. Dzwoniłem do kilku fachowców i ceny wahają się od 100 zł do 300 i nie wiem z czego to wynika. Ci co dużo biorą są lepsi i maja lepszy sprzęt, czy tylko chcą zarobić na mojej niewiedzy. Rolnictwo traktuje jako hobby, a nie jako formę dochodu dlatego szukam oszczędności. Normalnie zajmuję się przerzucaniem papierów jako urzędas. Do najbliższego fachowca mam 100 km w Kołobrzegu. Może słyszeliście o jakimś dobrym i tanim pompiarzu w okolicach Drawska Pomorskiego.

#32 Share toperz

toperz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 20:07

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy grzechu1977

mam podobny problem, przybywa oleju ,zawiozlem wtryski do pompiarza , okazalo sielaly wiec nowe koncowki,,lecz oleju dalej przybywa,dzis podczas oeki zaczal wariowac z obrotami ,na moje regulator padł, wiec jutro wioze pompe do pompiarza

predzej pisales ze szukasz pompiarza . miejscowosc SZWECJA to chuba nie bedziesz mial daleko, jutro bede mial nr tel. jak chcesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share toperz

toperz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 12:44

Belarus 820 2007 rok przybywa oleju w silniku pomocy panowie moja pompa do wymiany pekniety korpus, co byscie polecili ,czy te nowe zaq 700- 800 zl, jest warto kupic czy nie ma sensu??????????

Dodaj odpowiedź