Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:26

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 No dobra to zaczynamy show time: po pierwsze w jakiej normie podaje moc Ursus???, Po drugie hydraulika jej wydatek to połączenie pomp od wspomagania i hydrauliki czy samej pompy od hydrauliki???? dla mnie osobiście najważniejszym kryterium wyboru ciągnika była sam jazda nim dokładnie oglądanie każdego podzespołu sposób wykonania i montażu detali, codzienna obsługa techniczna, dostęp do części zamiennych i odległość od nich. koszty serwisowania, oraz ilość pracujących maszyn w okolicy bo dawało łatwy dostęp do opinii użytkowników. osobiście dla mnie to co piszą w necie to sa suche fakty można je poczytać a potem wsio za stery i oglądać sprzeta.
Aaaaa czy to złe porównanie tych dwóch marek???? I tak i nie pamiętaj ze porównujesz dosyć młodego składaka (nie obrażając tutaj nikogo) z firma która ma juz jakieś doświadczenie w produkcji ciągników z lepszym albo gorszym skutkiem. jednak zawsze coś można powiedzieć o marce zetor czego nie mogę powiedzieć o polmocie vel Ursusie chociaż jakos nie moge sie przemoc zeby ten ciągnik nazywać ta marka (URSUS)

Edytowany przez Krystian86, 11 lipiec 2012 - 21:31.

Zetor Team

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Dzisiaj, 00:11
  •  

#22 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:32

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Jeżeli chcesz dane techniczne ursusa to podaje link http://www.ursus-sal...4h-9014h-10014h
Nie zawsze bierz pod uwagę opinie użytkowników bo 80% osób mimo że ciągnik się psuje to ci powie że jest zadowolony i to dobra maszyna...
Ursus 9014 h, wcześniej pol-mot 9014h jest na rynku chyba 2,5roku więc wcale nie tak krótko. Proxima jakimś staruszkiem też nie jest... Pamiętaj też że układ napędowy który jest montowany w ursusie h od wielu lat jest stosowany w valtrze A więc to nie jest jakaś nowość. Silnik perkins to wiodący producent i moim zdaniem najmniej awaryjny i najbardziej oszczędny.

Edytowany przez ozon87, 11 lipiec 2012 - 21:39.

#23 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:40

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 tak wiec zawsze wole polegać na sobie. Kiedy stałem przed zakupem ciągnika obejrzałem praktycznie każda markę i na koncu miałem mętlik w głowie jak mało co. ostatecznie wybrałem zetora, czy to dobry wybór ???? jak narazie nie narzekam. Słyszałem rożne opinie o tych ciągnikach, ale podszedłem do sprawy jak ma sie chrzanić to przynajmniej bede miał blisko po części zamienne, a mieszkam w okolicach Kalisza.
to ze polmot H jest składany 2,5 roku dla mnie nic nie znaczy dla mnie liczba sprzedanych egzemplarzy i liczba przepracowanych bezawaryjnie MTH. To ze jest składany z markowych podzespołów nie świadczy ze super z niego ciagnik jest masa mniejszych podzespołow dostarczanych prze polskich podwykonawców ktore moga przyspożyc problemów.

Edytowany przez Krystian86, 11 lipiec 2012 - 21:44.

Zetor Team

#24 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 08:23

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Ja ci oczywiście polecę Zetora B) z prostych powodów: mało awaryjne i dość proste w obsłudze. Do serwisu też nie mam daleko,a za części nie trzeba płacić nie wiadomo ile. Za pierwszy przegląd w proxie zapłaciliśmy CHYBA 600zł. W każdym razie poniżej 1000 :)
Proxa65- przepracowała 700MTH i z awarii to: zapowietrzone heble, wymiana wyjścia pneumatycznego i to chyba wszystko :)
Na uciąg też nie narzekam. Idzie łachy nie robi :) Na tych kołach 28" tak się nie dusi jak bym miał założyć 34" do ciągnika o mocy 60km :)
Proxa Plus100- cóż ten ciągnik ma na razie tylko 50MTH i awarii brak :) Bardzo dobrze się spisuje i oby tak dalej :)
Co do wyposażenia,to laczki mogli by dawać szersze i 2 pary wyjść hydr. na dzień dobry :)
Jeśli chodzi o spalanie to jak "setka" miała 15MTH poszła w pług to spalanie wyszło 8l/ha. Pług to Staltech resorak 4x40
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#25 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 11:15

tak wiec zawsze wole polegać na sobie. Kiedy stałem przed zakupem ciągnika obejrzałem praktycznie każda markę i na koncu miałem mętlik w głowie jak mało co. ostatecznie wybrałem zetora, czy to dobry wybór ???? jak narazie nie narzekam. Słyszałem rożne opinie o tych ciągnikach, ale podszedłem do sprawy jak ma sie chrzanić to przynajmniej bede miał blisko po części zamienne, a mieszkam w okolicach Kalisza.
to ze polmot H jest składany 2,5 roku dla mnie nic nie znaczy dla mnie liczba sprzedanych egzemplarzy i liczba przepracowanych bezawaryjnie MTH. To ze jest składany z markowych podzespołów nie świadczy ze super z niego ciagnik jest masa mniejszych podzespołow dostarczanych prze polskich podwykonawców ktore moga przyspożyc problemów.

A powiedz mi jakie to polskie podzespoły są stowane w ursusie 9014h ???? Bo ja o takich nie słyszałem.... Dobrze że wszyscy nie myślą tak jak Ty bo jeżeli każdy by kupował ciągniki których najwięcej się sprzedaje to każdy by miał na podwórku new hollanda którego sprzedaje się w polsce najwięcej...

#26 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 13:38

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Niech każdy kupuje co uważa za słuszne i co mu się podoba, ja tam nikomu nic nie narzucam.
Zetor Team

#27 Share clas3

clas3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 20:23

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Ja juz mam proxime 90 ale tylko 60 mth i o awaryjnosci nic nie moge powiedziec bo nic sie nie zepsulo ale zeby przy 60 mth sie cos zepsulo to juz musi byc badziewie dlatego myśleli my wziasc takiego samego albo ursusa bo niby mniej by palił a i farmtraka widzialem osobiscie 5 letniego i w kabinie plastki wypękane wszystko trzeszczy jak sie jedzie kazdy mówi ze jakies linki cochwile trzeba wymieniac i te pompy paliwowe ale widze ze wezniemy kolejną proxime .

#28 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 20:26

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Ciekawe rzeczy niektórzy opowiadają, normalnie można bajkę napisać ;)

@ozon87 Jeśli ten Ursus jest taki wspaniały to czemu w końcu go sobie nie kupisz ?

Napisze tyle, większość użytkowników AF to dzieci, raczej każdy o tym wie. Słuchając użytkowników z AF człowiek już dawno by zbankrutował. Dlatego jak ktoś podejmuje jakieś decyzje, to niech podejmuje je sam ;)

Edytowany przez Ursusc385, 12 lipiec 2012 - 20:29.

#29 Share clas3

clas3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 20:33

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 wiem ze jest duzo dzieci ktore w zeczywistosci namawiają na ciągnik który ma ładniejszą maske i tyle ale to widac czy ktos ma doczynienia z ciagnikami czy nie i dlatego pytalem sie opini posiadaczy a ursus nie jest idealny ale jak za te pieniadze nie jest zly

#30 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 07:37

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Stoję przed podobnym problemem i chyba raczej zdecyduje sie na "Ursusa", a przekonuje mnie do niego cena i dość dobre wyposarzenie. Rozmawiałem też z jednym z włascicieli tylko jeszcze Polmota i był bardzo zadowolony i go chwalił. Sam mam nieduże gospodarstwo myśle ze spełni moje oczekiwania. Koledzy dla porównania powiem wam, ze jak kupowałem samochó zdecydowałem sie na Dacię i po przeczytaniu opini na forum to tylko głowa bolała, bo plasiki, spartańskie wyposarzenie, zakupiłem - 2 lata tylko sie śmiga i kazdy tylko pyta czy jestem zadowolony i mówi jakie fajne autko. Myślę że trzeba w wiekszosci przypadków kierować się własnym rozumem, znajomoscią gospodarstwa i jego profilu, niz opiniami osób w wiekszości nie mających pojęcia o tych maszynach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 11:06

Ciekawe rzeczy niektórzy opowiadają, normalnie można bajkę napisać ;)

@ozon87 Jeśli ten Ursus jest taki wspaniały to czemu w końcu go sobie nie kupisz ?

Napisze tyle, większość użytkowników AF to dzieci, raczej każdy o tym wie. Słuchając użytkowników z AF człowiek już dawno by zbankrutował. Dlatego jak ktoś podejmuje jakieś decyzje, to niech podejmuje je sam ;)

Jak byś czytał uważnie to byś wiedział że czekam tylko na rozpatrzenie wniosku i go kupuję...
Dla Twojej wiadomości dzieckiem od dawna już nie jestem.

#32 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 13 lipiec 2012 - 11:14

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 @ozon87 A bierzesz sam ciągnik tego Ursusa czy z ładowaczem i przy czym będzie pracował a co cię skusiło żę właśnie on cena czy to żę może być dobrym ciągnikiem na znanych zespołach??

#33 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 16:09

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Ursus będzie ciągnikiem głównym. Będzie współpracował z pługiem obrotowym akpil km180 3*48cm, agregatem uprawowym 3,6m i agregatem talerzowym 2,7m. Maszyny mogą się jeszcze nieco zmienić bo nie zdecydowałem do końca jakie wybiore.
Do wyboru ursusa skusiła mnie napewno cena i to że w standardzie mam wszystko oprócz obciążenia tylnego i szerszych kół. Ursus serii h to niby nowy ciągnik ale silnik perkins mamy już od wielu lat i układ napędowy hema jest stosowany w valtrze A od dawna więc nie jest to taka znowu nowość...
Gdyby wszyscy myśleli tak jak co nie którzy że nowy ciągnik na rynku to odrazu złom to żadna nowa firma nie miała by szans zaistnieć.

#34 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 18:26

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Dokładnie tak jak mówisz ;) a jednak ludzie wchodzą na rynek z nowościami i udaje im się wiec czemu Ursus miałby być nie wypałem

#35 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 08:24

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Tego tylko dowiemy się po opini użytkowników a w przyszłości od @ozon87 ;) wiadomo może Ursus wrócić jeszcze do wielu gospodarst pod nową stylistyką itp pozyjemy zobaczymy ;)

#36 Share clas3

clas3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 12:18

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Napisze wam co wybrali my jak we wtorek podpiszą umowę w tedy nie będzie wyboru a teraz dalej jeszcze nie wiem co będzie.

#37 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 17:56

wiem ze jest duzo dzieci ktore w zeczywistosci namawiają na ciągnik który ma ładniejszą maske i tyle ale to widac czy ktos ma doczynienia z ciagnikami czy nie i dlatego pytalem sie opini posiadaczy a ursus nie jest idealny ale jak za te pieniadze nie jest zly

to,że Zetor ma ładną maskę,to nie znaczy,że dlatego go na niego namawiam. W sumie ja go nie namawiałem tylko mówiłem głównie o awaryjności :)
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#38 Share clas3

clas3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 08:32

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Ja nie pisałem tego o tobie tylko ogólnie.

#39 Share clas3

clas3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 12:43

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 Jednak wybrali my zetora.

Edytowany przez clas3, 19 lipiec 2012 - 12:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 12:47

URSUS 9014H czy ZETOR Proxima 90 To fajnie żę zetor ;)