Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 11:45

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Tak już wszystko działa. Rozebraliśmy mechanizm ponieważ był długo nie używany i nasmarowaliśmy go. Oraz był jeszcze taki problem że kabelki które dają zasilanie do sterownika prasy były za cienkie i siłownik wcale się nie uruchamiał. Założyłem nowe gniazdo w ciągniku do którego doprowadziłem gruby przewód od bezpieczników i teraz wszystko jest jak należy. Jeżeli trzeba mogę przesłać jakieś zdjęcia lub coś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Dzisiaj, 23:34
  •  

#22 Share adammikielski

adammikielski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 09:08

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 duzo było roboty zeby rozebrac cały ten mecxhanizm? bo u mnie jak ta krzywka do chodzi do tego momentu ze stalka ma spasc to noz wgl sie nie rusza

#23 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 12:34

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 U mnie jedynie tą krzywkę co ciągnie tylko w jedną stronę trzeba było rozebrać bo nie działała. Jak ktoś wie co i jak to dzień roboty i powinno się dać uruchomić o ile nic nie jest urwane itp.

#24 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 07:02

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Podepnę się do tematu, mam DF RB 3.20 OC, owijam praktycznie tylko siatką, ale mam problem z jej ucinaniem. Cały mechanizm działa, siatkę podaje, potem zwalnia się ta belka od ucinania siatki ale jej nie ucina, albo ucina tylko po bokach a środkiem dalej balot ciągnie. W słomie ucina może w 5% balotów., w sianokiszonce to zależy, około 30-70%. Czy ten, nazwijmy to nóż, się jakoś reguluje, ostrzy? Próbowałem dociążyć rolkę z siatką, ale jak dociążyłem za słabo to nic nie pomogło, a jak za bardzo to balot nie był w stanie zaciągnąć siatki..

#25 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 21:09

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 ja podejrzewam że za słabo zbijasz belę i dlatego tak się dzieje

#26 Share myster

myster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 07:47

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 Poziom zbicia beli niema nic do tego. Noza w tych prasach sie nie ostrzy ucina na zasadzie uderzecia i (zrywalnosci).
Mam deutz fahra i powiem wam ze jak zakladam nowa siatke to hamulec siatki te sprezyny zaciagam na maxa i nie mam problemu z zaciaganiem siatki. Jak za slabo zaciagniemy hamulec siatki to nie bedzie wam obcinac.
Moge sie zalozyc ze owijacie siatka na wolnych obrotach i tu jest problem z niezaciąganiem siatki i z nieucinaniem. Ja beluje przy obrotach 1700 i przy tych owijam siatka. wtedy gdy utnie to rolka siatki zawsze troszke sie nam zluzuje i wtedy lekko zaciaga. jak zobaczycie to bedziecie wiedziec o co mi chodzi. Pilnujcie i czyscie okolice noza bo jak tam sie zafajdoli to nie zaciaga noza do konca i silownik staje w polowie cyklu. Mozna czyscic przez te okienka co sa sznurki lub dlugim patykiem wkladajac zboku.
Zjadlem zeby na tej prasie robilem sterowniki wiec jak by co pisac pomoge.

#27 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 21:14

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 A jak z rozprowadzaniem u ciebie siatki na beli? Na tak wysokich obrotach owija ci belę od brzegu do brzegu? Ja np. wypraktykowałem, że na wolniejszych obrotach (około 1000 obr/mim) bardzo ładnie, wręcz idealnie pokrywa belę siatką, a na wyższych jest już gorzej. Z tymże, na razie nie mam problemu z ucinaniem siatki na tak niskich obrotach.

#28 Share myster

myster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 07:14

Problem z prasą Greenland RF 120/ Deutz-fahr GP 2.30 No ladnie pokrywa na calej beli. kiedys mialem problem z tym ale podgielem ten pret co siatke prowadzi dokladnie przegi zeby na boki lepiej schodzila. i zalezy jaka siatke sie kupi ostatnio kupuje john deera i jest super.

#29 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 05 czerwiec 2015 - 15:54

Panowie odświeżę trochę... Jakiś prosty sposób na "regenerację" tego gumowego wałka od napędu mechanizmu siatki? Bo jest strasznie gładki i mam wrażenie, że przez to jest problem z napędem tej krzywki od ilości owinięć. Po prostu jak już ciągnie siatkę to zamiast ładnie go napędzać to on staje i się ślizga i cały czas siatkę podaje.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#30 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 16:38

Odświeżam

Zapraszam na stronę:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 21:07

Ten wałek musi być gładki bo inaczej będzie haczyło siatkę.

#32 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 21:16

To, że gładki to oczywiste. Może źle się wyraziłem: czy nie powinien był bardziej przyczepny bo obecnie jest tak wyślizgany jak ten drugi metalowy, a siatka przechodząc między wałkami powinna napędzać ten gumowy. Patrzyłem regulacje wzajemnego docisku obu wałków to są sprężyny tylko, że już i tak są prawie na max napięte.

Zapraszam na stronę:

#33 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 21:16

witam czy ktoś może rozbierał cały podbierak w prasie deutz fahr gp 2.30 wersja bez rotora i noży???jeśli tak to może powiedzieć jak się go rozbiera bo dzisiaj mi nawalił i co nieco już rozebrałem i czeka mnie jutro ciężki dzień.

#34 Share Marco007

Marco007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 10:01

Ja rozbierałem jak coś potrzebujesz to pisz.

#35 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 17 czerwiec 2015 - 17:22

dzięki za odpowiedź ale już sobie poradziłem z podbieraczem,trochę zabawy było ale wcale nie było aż tak trudno go wyremontować i dobrze że części zamienne były w miarę tanie bo oryginały to strasznie drogie były.

#36 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 04 lipiec 2015 - 18:55

Mógłby ktoś wyjaśnić zasadę działania podajnika sznurka ? Kilka razy zdarzyło mi się, że dobijało belę, a nie podało sznurka mimo, że ciągnik stawał ( 95km ). Musiałem ręcznie wcisnąć między belę, a wałek aby owinąć. I jeszcze sprawa nożyków odcinających sznurek, jakoś się je ostrzy ? Trochę strzępi przy odcinaniu i raz łapneło ten, który nie jest na napędzie i całą rolka w belę poszła :D

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#37 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 05 lipiec 2015 - 07:13

Przyczyna odnaleziona - mechanizm nie włącza się dlatego, że rozciągnęła się sprężyna na elemencie z wcięciem, który popycha mechanizm do góry. Widać, że siedzi tam nieoryginalna sprężyna. Mógłby ktoś wstawić zdjęcie jak to wygląda w sprawnej prasie ? Ewentualnie jaka sprężyna będzie tam pasować, tak, żeby po rozciągnięciu wracała do swojej długości, a nie się wydłużała. Pozdro

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#38 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 12:20

I jeszcze sprawa nożyków odcinających sznurek, jakoś się je ostrzy ? Trochę strzępi przy odcinaniu i raz łapneło ten, który nie jest na napędzie i całą rolka w belę poszła :D

Nie ostrzy się tylko wymienia. Tam wchodzi trapezowy wkład noża tapicerskiego, który moźna kupić w zwykłym sklepie z narzędziami za kilka zł.

#39 Share gazda58

gazda58

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 14:15

witam mam pytanko czy ktos wyciągął łozysko na walcu od strony trybu napędzającego w prasie greenland rf 120 L

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 20:48

Panowie potrzebuję kilku rad co do sprzętu na zdjęciach. Chodzi mi głownie o to jak tym robić i opis funkcji guzików. Po bokach tego mniejszego sterownika są dwa przełączniki i nie znam ich funkcji. Prasa nie jest moja ale może w tym sezonie mógłbym nią robić.

http://www.fotosik.p...r/album/1796741

League of Legends