Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wywrotność Mini ładowarek

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 31 październik 2012 - 19:32

Wywrotność Mini ładowarek Chciałbym odświeżyć ostatnie pytanie. Czy te 500-700 kg udżwigu i ok 95 cm szerokości to nie za słabe parametry jak na gospodarstwo? Chce wozic bele slomy siana jak da rade to sianokiszonki kiszonke z pryzmy i wyrzycac obornik (szukam takiej waskiej bo mam w 1 pomieszczeniu 1-metrowe przejazdu i ganki z ktorych bede wyrzucal obornik).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wywrotność Mini ładowarek Dzisiaj, 06:12
  •  

#22 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 10:48

Wywrotność Mini ładowarek O sianie, kiszonkach i słomie na stałe, zapomnij. Nie z powodu braku mocy, ale dlatego że te maszynki mają dosyć niski prześwit. Jeżdżąc często w tym samym, nie utwardzonym miejscu, zrobią z przejazdów istny poligon po którym będzie można pływać a nie jeździć. Jeżeli to jest udźwig mierzony w punkcie obrotu osprzętu ( pierwszy przegub na ramie za karetką do mocowania osprzętu) to rzeczywisty udźwig jest dużo niższy.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#23 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 19:15

Wywrotność Mini ładowarek @agromatik A jakie w takim razie ładowarki mi mógłbyś polecić żeby miały większy prześwit?

#24 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 12:13

Wywrotność Mini ładowarek ja użytkuje coś takiego paletę z pustakami czy nawozem zdejmuje bez problemu wożę nawet i po 3 bele na raz wysokość unoszenia to ok 3,5m zrobiłem sobie mała podsypkę(rampę) i dla kolego wkładałem palety pustaków na strop :D wiec jest moc i wszechstronność użytkowania już nic nie będę pisał o oborniku bo teraz jego wywożenie to przyjemność a nie przykry obowiązek

#25 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 15:32

Wywrotność Mini ładowarek Szukaj takich gdzie napęd przenoszony jest z hydromotoru poprzez oś z u. różnicowym na koło, one zawsze mają wyższy prześwit, a silnik hydr. nie jest narażony na zanieczyszczenia błotem. Ja mam napęd hydromotor>koło i po 3 sezonach stwierdzam, że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ( o wiele prościej uszczelnić oś, niż silnik hydr.) Wajdeman i Schafer chyba właśnie stosuje takie rozwiązania z osią. Co do mojego poprzedniego postu, to powinienem zaznaczyć, że ważna jest skala. Pisałem od siebie i dla mnie wydajność i mobilność mojej ładowarki przy przygotowaniu pasz jest za mała. W sytuacjach awaryjnych jednak zasuwa także przy kiszonkach. Generalnie kupiona została do obsługi kojców i obory od strony ogona, teraz oprócz tego rozwozimy nią pasze dla młodzieży, nie mówiąc o takich przygodnych sprawach typu: podaj, przynieś, pozamiataj. Mogę za to powiedzieć, że jeżeli coś się z nią dzieje, (np. złapie wieczorem kapcia) to usterka natychmiast jest naprawiana bo jednak zdecydowanie wygodniej jest zrobić to ładowarką niż ręcznie.

Edytowany przez agromatik, 04 listopad 2012 - 15:36.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 20:45

Wywrotność Mini ładowarek Dziękuję za rady .
Właśnie dlatego nie chce z tym zakupem podjąc jakiejś pochopnej decyzji i nie chcę póżniej żałować bo znajomy ktory ma ładowarkę też mi mowil ze robi nią doslownie wszystko a gdy nastapi jakas awaria to robota w calym gospodarstwie stoi :D widzialem ostatnio ogloszenia weidemana 910 i 911 co sadzicie o tych maszynach ?
niestety nie mam funduszy aby szukac czegos idealnego ale mysle ze te wymienione maszyny nie sa najgorsze .

Edytowany przez mlodyy18, 05 listopad 2012 - 20:46.

#27 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 09:42

Wywrotność Mini ładowarek Ta 910 jest bez karetki, na zwykłym trój-punkcie. Początkowo nie będzie Ci to przeszkadzało (wiadomo, na początku w każdym przypadku w wyniku zauroczenia ;) wady nie są widoczne), ale po pewnym czasie stwierdzisz że wymiana osprzętu trwa wieczność. Nie jest to jakaś wielka wada, bo karetkę można dorobić, ale zawsze to dodatkowe zawracanie d..głowy. Przydał by się większy silniczek, nie ze względu na KM, ale na moment obrotowy, hydraulika potrafi dać niezły opór.

http://www.agropeks....rie/148_pichon/

Edytowany przez agromatik, 07 listopad 2012 - 09:59.

#28 Share mlodyy18

mlodyy18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 09:01

Wywrotność Mini ładowarek Przemyślałem ostatnio wszystko i niewiem czy nie zrezygnowac z sazukania ładowarek o szerokości 90-100 cm a poszukać szerszych 100-120 ewentualnie troche szerszych.
Na początku bardzo chciałem kupic taka metrowa bo u swin ganek z obornikiem mam 107 cm i myslalem ze tam bede wypychal ladowarka. Ostatnio jednak myslalem nad tym czy te 4-5 cm luzu wystarczy i czy dam tam rade wcofnac tak aby nie poobijac maszyny. w jednej oborze na 14 opasow nie ma roznicy te 20 cm a szersza ladowarka jest raczej bardziej stabilna i silniejsza .
Co o tym sądzicie ? Z czegoś musze zrezygnowac albo kupie taka słabsza i bardziej wywrotno i u swin nia wszystko zrobie albo te swinie sobie odpuszcze i kupie stabilniejsza wieksza ładowarke ?

Czy dobrze myśle ze nie dam rady w tym ganku 107 ladowarka 100 cm czy moze jednak powinienem sobie poradzic??

Edytowany przez mlodyy18, 13 listopad 2012 - 09:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 10:00

Wywrotność Mini ładowarek Mając 3 cm luzu z każdej strony i na śliskim oborniku jest nieuniknione że maszyna będzie poobijana. Krokodyl musisz mieć szerszy niż koła w ładowarce bo inaczej źle się pracuje. Więc już Ci odpada.