Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wariatorem

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 22:29

Problem z wariatorem mam problem z wariatorem po naciśnięciu sprzęgła wariator zsotaje w tej samej pozycji a powinien zmienić prędkość na minimum jade troche szybciej nacisne sprzegło puszczam i kombajn jedzie z tą samą prędkością a powinien zmiejszyć prędkość do minimum i sam znowu powinienm przyspieszyć niewiem czy dobrze to wytłumaczyłem co może być nie tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wariatorem Dzisiaj, 10:54
  •  

#2 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 23:30

Problem z wariatorem Sprawdż cięgna pod pomostem czy wszystko dobrze połączone

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2012 - 06:12

Problem z wariatorem Rys. 106 - śrubkami nr.2 się to reguluje, po wciśnięciu do oporu sprzęgła siłownik przekładni musi się całkowicie schować.

Dodany obrazek

#4 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 10 lipiec 2012 - 06:28

Problem z wariatorem Ja już dawno ominąłem ten mechanizm bo przyspieszacz działam mi tragicznie przez te wszystkie połączenia cięgłowe... Jeżdżę bez tego już jakieś 6 lat i nie narzekam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2012 - 06:55

Problem z wariatorem Nie wyobrażam sobie jazdy bez przyspieszacza,to nie jest trudne do ustawienia.Tam w zasadzie potrzebna jest {gdzie pokazałem} tylko jedna śrubka - ta od tyłu.

#6 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 lipiec 2012 - 10:24

Problem z wariatorem i nie zapominając o rozruszaniu wszystkich tych dzwigienek... bo czasami luba się "zaspawać" przez zimę... ;) podobnie miałem w bizonie i w forszaju... okazało się że nie miał predkosci transportowej a przyczyna były "zaspawane" dzwigienki na takich tulejkach jak na zdjeciu... dobrze by było rozebrać i na smarować oraz rozruszać cały ten mechanizm , a nie się pozbywac...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 lipiec 2012 - 10:40

Problem z wariatorem Bez przyspieszacza to nie możliwe , ale może koledze chodzi o to ,że przyspieszacz nie działa podczas naciskania na sprzęgło ;)

Ja w pierwszym bizonie tego nie miałem , dopiero podczas zakupu drugiego dowiedziałem się ze wogóle coś takiego jest :)

Jazda bez działającego zwalniania przyspieszacza po naciśnięciu sprzęgła często po dłuższej eksploatacji kończy się awariami skrzyni i pękaniem kombajnu (kosisz na przyspieszaczu , podczas nawracania włączasz wsteczny i "d*pa" podskakuje a układ napędowy dostaje po .... )

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .