Zaloguj się, aby obserwować  
melon10641

Przyczepa do zetora10641

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

Witam! Przepraszam że wcinam się wam tak w rozmowe. Mam zetora 10641 (101KM) i chciałbym do niego kupić jakąś porządną przyczepę. Zastanawiałem się nad jakimś tandemem lub skorupową.Co byście mi doradzili? Czy T669/1 (14t i 22m3) z Pronaru byłaby do niego za duża? I ona mam 3,3m wysokości czy byłby problem z wysypaniem na nią zborza z Rekorda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Witam! Przepraszam że wcinam się wam tak w rozmowe. Mam zetora 10641 (101KM) i chciałbym do niego kupić jakąś porządną przyczepę. Zastanawiałem się nad jakimś tandemem lub skorupową.Co byście mi doradzili? Czy T669/1 (14t i 22m3) z Pronaru byłaby do niego za duża? I ona mam 3,3m wysokości czy byłby problem z wysypaniem na nią zborza z Rekorda?

Ma służyć tylko do zboża, czy jeszcze inne zastosowanie. Jeśli więcej zastosowań, to może jakąś ciężarową budowlankę- mają zazwyczaj wyższe burty , przeważnie 1m. Ciężarowe na tandemie są zazwyczaj tańsze od typowych dwuosiówek, no i teraz prawie wszystki mają dmc 18t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mysle ze 16-18 m3 to juz wystarczy dla takiego zetora, poza tym sprawdz jaka masa moze byc obciazony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ja mam zetora 10540 i mam do niego przyczepe sztywna o ładownosci 9,5t a waga samej przyczepy to troche ponad 2,5t służy tylko do zboza i z załadowana niema problemu zeby ja ciagac np: po sciernisku. ona ma wysokosci prawie 3m, mam też rekorda i wydaje mi sie ze na przyczepe o wysokosci 3,30 da rade wysypac z rekorda


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Tylko do zboża raczej nie przewiduję innych zastosowań ewentualnie do buraków.

Zaglądam na stron pronaru i widzę, że są to raczej objętościówki, bo ładowność w dokumentach lekko przekracz 10t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ja tak sobie myślałem że raczej bym zdecydował się na przyczepę tandem bo prawie cały swój areał mam w jednym kawałku przy gospodarstwie po drogach za wiele by się nią nie jeździło no jedynie transport zboża na sprzedaż. A tandem dociąża ciągnik i by nie było problemu z wyjechaniem z pola. Tylko nie wiem czy skorupową czy taką zwykłą? Skorupowe są ponoć bardziej wytrzymałe. Mój wujek ma z pronaru 6T i jest słaba. Borty mu się już powyginały we wszystkie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ja tak sobie myślałem że raczej bym zdecydował się na przyczepę tandem bo prawie cały swój areał mam w jednym kawałku przy gospodarstwie po drogach za wiele by się nią nie jeździło no jedynie transport zboża na sprzedaż. A tandem dociąża ciągnik i by nie było problemu z wyjechaniem z pola. Tylko nie wiem czy skorupową czy taką zwykłą? Skorupowe są ponoć bardziej wytrzymałe. Mój wujek ma z pronaru 6T i jest słaba. Borty mu się już powyginały we wszystkie strony.

dokladnie, o wytrzymalosci pisalem na forum, szkoda ze wtedy nie znalazl sie nikt kto chcialby mnie poprzec :lol:

mysle ze dobrze kombinujesz z tandemem, dodam ze do skupu tez ciagalem i nic mi nie przeszkadzalo. polecam skorupe, wlasnie ze wzgledu na wytrzymalosc i szczelnosc (przy rzepaku nawet z nowych przyczep burtowych potrafi leciec, a co dopiero po paru sezonach) dobrze tez sie pryzme burakow usypuje, jest takze mozliwosc kupienie bocznej uchylnej burty (wystarczy z 1 strony, jesli mozna) jest to niezbedne w niskich pomieszczeniach.

w dowodzie rejestracyjnym, specyfikacji technicznej, czy instrukcji znajdziesz dopuszczalny nacisk na tylna os, wtedy dowiesz sie jaka przyczepe powienienes kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Kolego nie polecam przyczep z PRONARU ponieważ one są za niskie. Do zboża jeszcze, jeszcze, ale też jak masz wysokie koryto dmuchawy to też jest przy niska. Do buraków do sypania pryzmy są stanowczo za niskie, za bardzo się pryzma rozciąga, a na boczny wywrót, to jest tragedia, bo za duża ilość zostaje jeszcze na przyczepie i potem jest problem z odjeżdżaniem od pryzmy bo zakładki zostają w pryzmie i to grozi ich pogięciem. Jeśli skorupa,albo 8-10 z butami to szukaj opcjonalnie większych kół, bo Pronar nie ma chyba na wyższym balonie, A to tego w nowej 6tce Pronara rozlazła mi się opona z tyłu, chyba przez kiprowanie do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Co do przyczep sprowadzanych przez ślązak to są rosyjskie przyczepy. Są bardzo dobre, bo pożyczałem taką od sąsiada, ale już ich nie sprowadzają bo chciałem taką kupić. Za wysokie cła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj