Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kilka pytań dot. John Deere 1065

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share urobiony

urobiony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 11:14

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Witam, mam kilka pytań dot. john deere 1065 (zakupiłem ten kombajn w tym roku):

1. Do czego służy i gdzie powinna być podłączona czerwona dźwignia znajdująca się poniżej drążków do obsługo hedera (na czole pulpitu sterowniczego). Wydaje mi się, że służy ona do odcięcia oleju hydraulicznego od hedera. Ale u mnie nie jest ona podłączona. W jaki sposób powinna być i do czego podłączona ?.

P1140218.JPG
P1140214.JPG
P1140215.JPG

2. Koło (wariator) jezdny po lewej stronie kombajnu (centralnie usytuowane, na lewo od akumulatora) bardzo się grzeje i bardzo gorące, dodatkowo przy jeździe ulicą przy zmianie biegu z 3 na 4 nie odczuwam zmiany prędkości. Co może być przyczyną. Czy ktoś z Was miał może podobny problem ?

P1140192.JPG

3. Nie mogę uzyskać maxymalnych obrotów młocarni. Max moge wydusić 1000 a na zegarze jest 1200. Przy max podkręconych obrotach pas na górnym kole nie licuje się z górnymi krawędziami koła. Czy to może świadczyć o zużyciu pasa czy może kwestia regulacji wariatora a może jeszcze coś innego?

P1140271.JPG
P1140268.JPG
P1140270.JPG

4. Hamulce są bardzo czułe (za czułe) nie można płynnie zahamować tylko po naciśnięciu hamulca są całkowicie blokowane koła. Początkowo żeby zahamować trzeba wciskać pedał do oporu po dłuższej pracy się to zmienia. Co może być przyczyną ?.

5. Silnik przed sezonem nie dymił tylko przy odpalaniu natomiast później już nie. Po godzinie pracy w jęczmieniu ozimym pojawił się ciagły dym koloru ciemny niebieski / czarny. Wymieniłem olej silnikowy na turdus. Filtrów powietrza i paliwa nie wymieniałem dopiero teraz będę się za to zabierał. Mieliście może podbony problem, który udało Wam sie rozwiązać ?.

6. Czy filtry powietrza, paliwa, paski, łozyska oryginalne czy mogą być zamienniki ? Jeżeli mogą być to jakiej firmy polecacie ?

Dodam, że to jest mój pierwszy kombajn i nie mam doświadczenia z tymi maszynami.

Edytowany przez urobiony, 09 lipiec 2012 - 23:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kilka pytań dot. John Deere 1065 Dzisiaj, 11:45
  •  

#2 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 11:35

Kilka pytań dot. John Deere 1065 1. wydaje mi sie, ze t odzwignia od przyspieszacza, jesli mozesz daj jakies zdjecie
2. po lewej, grzeje sie, to normalne, w koncu sa tam dosc duze obroty
4. hamulce sa czule, jak to na przedniej osi, do tego ciezki przod, u nas wystarczy lekko depnac pedal, nie ma opcji zeby wcisnac wiecej niz ok .2 cm
problemem moze byc juz stary plyn, pompki lub cylinderki, trudno stwierdzic, zacznij od najprostszych rzeczy
5. moze t obyc wina filtrow
6. zamienniki dostaniesz zapewne bez problemu, w mojej okolicy nie ma ztym problemu
filtry polecam jednak jakies drozsze, mann'a lub donaldsona, chociaz i olejowy jd nie jest strasznie drogi (30zl), nie polecam filtrona,
lozyska ostatnio bralismy slowackie, a w tym sezonie chyba polskie

Polska B

#3 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn - głównie ciągników i kombajnów

Napisany 11 lipiec 2012 - 16:42

Kilka pytań dot. John Deere 1065 1. W kombajnie którym ja jeżdżę jest coś podobnego tylko w innym miejscu i służy do blokowania dźwigni od rozdzielacza
3. Myślę, że zużyty pas. Ja przed wymiana miałem 950 a po 1150.
4. Zbyt czułe hamulce to chyba nie jest wielki problem, w czasie jazy po drodze wiadomo, że nie używa się hamulców a na polu przy zmianie biegów 1-wsteczny i tak dusi się do oporu. Jak głęboko musisz wcisnąć pedały żeby stanął?? Ja tak do połowy i stoi w miejscu.
5. Zapchany filterek paliwa w pompce zasilającej(pod zbiornikiem paliwa) Wyjmij go przedmuchaj i przepłucz w ropie. Moim zdaniem to jest to na 99%. Sam to przerabiałem. Sporo nerwów mi to zabrało a później 5 minut roboty i po sprawie.
6. Co do części to polecałbym oryginalne ze względu na jakość ale są dość drogie a na zamiennikach też będzie działać. Zależy ile chcesz wydawać kasy na części. My zakładamy oryginalne ale to nie jest mój kombajn i nie ja płacę.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie2993.jpg

Edytowany przez pawelzaza, 11 lipiec 2012 - 17:16.

#4 Share urobiony

urobiony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 23:10

Kilka pytań dot. John Deere 1065

4. Zbyt czułe hamulce to chyba nie jest wielki problem, w czasie jazy po drodze wiadomo, że nie używa się hamulców a na polu przy zmianie biegów 1-wsteczny i tak dusi się do oporu. Jak głęboko musisz wcisnąć pedały żeby stanął??

Na początku, żeby zahamować trzeba wcisnąć pedał do oporu później ok 2cm i już ostro hamuje.

Jeżeli chodzi o pompkę paliwa to wydaje mi się, że mam innego typu niż Ty tą pompkę (taka mała kwadratowa) ale to jeszcze sprawdzę.

Brakuje mi też jednego przekaźnika. Od czego on jest i jaki powinien być ?

P1140280.JPG

#5 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn - głównie ciągników i kombajnów

Napisany 12 lipiec 2012 - 06:54

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Jeśli najpierw pedał wpada do podłogi a później szybko drugi raz wciskasz i hamuje to są tarcze hamulcowe zużyte. My mieliśmy tak samo w rok temu wyjeliśmy tarcze i daliśmy do okucia. Teraz pedał wchodzi nawet nie do połowy i hamulce są jak brzytwy
Co do tych przekaźników to u mnie są inaczej bezpieczniki umieszczone więc Ci nie pomogę

#6 Share bialytv

bialytv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:06

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Masz zapowietrzone hamulce .Przekaznik jest taki sam jak te obok niego , a jest on od świateł roboczych (halogenów).

#7 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:47

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Hamulce wcale nie muszą być zapowietrzone. My w zeszłym roku wymieniliśmy tylko tarcze i nie dotykaliśmy cylinderków ( nie odkręcaliśmy przewodów, nic nie odpowietrzaliśmy) i pedał wchodzi nawet nie do połowy.

#8 Share matursus330

matursus330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 10:05

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Mam do was pytanie,co może być przyczyną zapowietrzania się układu paliwowego w tym kombajnie?Chodzi o to,że gdy kombajn postoi chwilę nieodpalany (np noc) są problemy z jego odpaleniem.

#9 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 19:41

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Paliwo z pompy schodzi. Radze Ci po zgaszeniu zaciągać pełen gaz na noc, powinno pomóc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 20 lipiec 2012 - 22:05

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Witajcie , mam również kilka kłopotów z JD 1055 i nie wiem jak je ogarnąć ;) 1. Nie mam pojęcia gdzie jest cofanie motowideł o ile wogóle jest ta opcja .. 2.Temperatura i paliwo jest na max i pytanie czy to czujnik czy elektryka bo wariuje na każdym innym położeniu stacyjki . 3. Czy kontrolka od smarowania na wyłączony kombajnie powinna trąbić i sie świecić bo była chyba odłączona a tak jest jak mówie po podłączeniu , gdy sie odpali kombajn gaśnie ale zawsze po włożeniu kluczyka gwiżdzy ;)

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 08:53

Kilka pytań dot. John Deere 1065 1. a masz silowniki przy motowidlach? dzwignia jest przy kokpicie, tam gdzie pozostale
2. trudno powiedziec, najlepiej gdyby zobaczyla to osoba znajaca sie na takich rzeczach
3.kontrolka tylko sie swieci, przy wkladaniu kluczyka, przynajmniej u nas, slychac taki "tepy" dzwiek kalksonu

Polska B

#12 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 09:54

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Tzn może źle sie wyjaśniłem co do 1 ;) Chodzi mi o rewers hederu ;> 2. mam przeczucie że siedzi czujnik ale to nie jest pewne . 3. no dokładnie ;) Czyli wychodzi że to jest ok ;)

#13 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 15:07

Kilka pytań dot. John Deere 1065 W 1065 nie ma rewersu hederu więc w 1055 raczej też nie ma

#14 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 18:12

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Ehh .. szkoda;>

#15 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3426 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 19:59

Kilka pytań dot. John Deere 1065 a masz rozrusznik na tym podajniku pochylym ?

Polska B

#16 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 20:05

Kilka pytań dot. John Deere 1065 nie nie mam , mam tylko siłownik elektryczny ale to do szybkośći motowideł ...

#17 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:54

Kilka pytań dot. John Deere 1065 Małe sprostowanie w 1065 jest rewers hedera tzn. podajnika pochyłego

Edytowany przez zukasz, 29 listopad 2012 - 20:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share juras390

juras390

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 26 luty 2013 - 14:07