Zaloguj się, aby obserwować  
urobiony

Klimatyzacja John Deere 1065

Polecane posty

urobiony    0

Witam, posiadam John Deere 1065 z 86r posiada on klimatyzację jednak nie działa. Mam pytanie czy nie ma problemu z nabiciem tej klimy skoro jest ona na czynnik R12 (chyba freon) a dziś jest głónie stosowany R134. Z tego co czytałem nie można nabić instalacji na czynnik R12 czynnikiem R134. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy wszystkie podzespoły są sprawne, tak żeby uniknać niepotrzebnego nabicia w razie gdyby coś było zepsute.

Klime się włącza/wyłącza potencjometrem cooling ? jak jest na off to rozumiem klima jest wyłączona ?.

Gdzie powinna być podłączona lampka od klimy bo u mnie jej nie ma a chciałbym sobie dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z jednym gosciem zajmujacym sie klimatyzacjami, mowil ze da sie nabic R134 zamisat R12 tylko trzeba dodać olej taki jak dla R134. Sprawdzić bez nabijania można tylko szczelnośc przy pomocy azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzaza    5

Klimę włącza się potencjometrem Colling. Jak jest na off to jest wyłączona, po małym przekręceniu w prawo słychać małe prztyknięcie i wtędy włącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wanczyk-1991
      Witam
      Kupiłem kombajn claas dominator 86 z dokładną klimatyzacją ale ona nie działa. Wyciągnąłem ją całą i okazało się że kable wyrwane nie sprawdzałem jeszcze czy wentylator działa ale to jest mały pikuś. Bardziej mi chodzi czy ktoś miał styczność z takim czymś i powiedział jak to działa, z kąd takie filtry i czy ta woda ma być w środku? 






    • Przez MichalP
      Witajcie.  Potrzebuje  pomocy. W załączniku wrzucam zdjęcie  włącznika od klimatyzacji. Niestety po rozebraniu panelu okazało się że przycisk jest nie podłączony numer części
      (mf 3902701m91). Szukałem jakiś kabli nie podpiętych w dachu, ale żadnych końcówek  nie podpiętych nie widzę.  Orientuje się ktoś jak to jest zasilane, ewentualne podpowiedz w jakim kolorze kable tam powinny dochodzić. 
       
       
      Oczywiście ciągnik klimatyzację posiada

    • Przez rafyo
      Witam, tak jak w temacie wie ktoś może ile wchodzi odczynnika do casa mx 135 i podobnych. Mam do nabicia klime tylko koleś który u nas w okolicy tym się zajmuje trochę nie ogar i wątpie żeby wiedział.
    • Przez Nowak5425
      Witam, będę zakładał klimatyzację do mojego MFa 4255 i mam kilka pytań do posiadaczy tego modelu ciągnika z założoną klimatyzacją. 1.W którym miejscu i w jaki sposób zamieszczona jest sprężarka ? 2.W jaki sposób i od czego dostaje ona napęd ? 3. W jaki sposób zamieszczony jest osuszacz (filtr)? 4.W jaki sposób jest umiejscowiony parownik ? 5.Czy musi być włączony nawiew, żeby działała klimatyzacja ? Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś odpowie na te pytania, mile widziane również zdjęcia. Może ktoś dokładał samemu klimatyzację coś doradzi podpowie. Zestaw klimatyzacji nie będzie oryginalny,a z firmy Inter-Instal.
    • Przez kndw
      Cześć,
      Czy jest na forum jakiś posiadacz kombajnu z serii Topliner lub Starliner z fabryczną klimatyzacją? Chcę w swoim kombajnie założyć klimę ale nie za bardzo wiem jak to było oryginalnie montowane, głównie chodzi mi o sprężarkę. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj