zielony

problem z siatka w krone 130 S

Polecane posty

zielony    0

witam! prasa krone 130s multicut i problem polega na tym ze podczas owijania siatka zsuwa sie do srodka. od krawedzi okolo 20-30 cm z kazdej strony jest nie owiniete. problem ten nie jest ciagly poniewaz zdarza sie ze balot jest owiniety prawidlowo. jesli mial ktos podobny problem lub wie co moze byc przyczyna z gory dziekuje za podpowiedz jak to usunac.

Edytowano przez zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam identyczny problem też w swojej krone kr130s sprawdz czy u ciebie nie ma szczeliny po środku między wałkami bo u mnie jest i myślę że to może byc w tym problem i jeszcze sprawdz czy to koło co napędza rolkę gumową obraca się w jedną strone swobodnie a w drugą razem z wałkiem gumowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6

witam! prasa krone 130s multicut i problem polega na tym ze podczas owijania siatka zsuwa sie do srodka. od krawedzi okolo 20-30 cm z kazdej strony jest nie owiniete. problem ten nie jest ciagly poniewaz zdarza sie ze balot jest owiniety prawidlowo. jesli mial ktos podobny problem lub wie co moze byc przyczyna z gory dziekuje za podpowiedz jak to usunac.

 

Może być kilka przyczyn:

- za słabe naprężenie siatki

  1. sprawdź położenie sprężyn regulacyjnych wałka podajnika,
  2. sprawdź ustawienie hamulca,
  3. sprawdź czy cewka rolki jest dobrze mocowana na wałku

- pręt rozciągacza siatki jest niewłaściwie ustawiony, a wolno toczące się końce pręta rozciągacza nie obracają się i masz problem

 

- sprawdź, czy wałki podające są ustawione równolegle - jeśli masz przerwy lub są wyrobione, masz problem

 

- jeśli siatka jest cięta nieprawidłowo, bo na przykład jest zbyt słabo naprężona, to podczas cięcia pozostają takie ogonki, które odciągają siatkę na boki podczas jej podawania i bedziesz miał problem o którym piszesz, może dlatego raz masz dobrą belę, a raz złą

 

- może być jeszcze jeden problem, gdy plon zablokuje się w przepuście siatki do komory, nie pozwoli wtedy w prawidłowym podawaniu siatki

 

a w ogóle, to jakiej siatki używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja u siebie naprężyłem siatkę i problem częściowo znikł teraz to jakieś 3-4cm od brzegu beli jest nie owinięte zauważyłem że podczas startu siatki brzegi siatki luźno idą to znaczy środek jest naprężony a brzegi się fałdują tak jagby bela nie nadanża wciągać siatki w stosunku jak ona szybko się odwija od rolki a co do odcinania to zostają takie frądzle około 10cm od wałków a satka jest najtansza jaką mieli w sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witild85    0

Witam , w mojej kr 130 też mam taki sam problem , kiedy załanczam aparat siatka zchodzi na rolkach do środka , brzegi siatki są bardzo luźne , dopiero w końcówce owijania dochodzi do boku , pięć belek na dziesięć wyglądają w miare normalnie . Czy ta rolka aluminiowa w aparacie na środku powinna być cieńsza , czy na całej długości jest taka sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wiem jak tam w orginalnych aparatach bo ja swój sam zrobiłem ale jeśli rolka gumowa jest na całej długosci równej średnicy to znaczy że aluminiowa rolka jest już starta i robi się szpara pomędzy wałkami i dlatego wciąga do środka siatkę. nowa rolka gumowa kosztuje około 1500zl a ta aluminiowa pewnie mało co tańsza będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witild85    0

A gdyby ją wyrównać na tokarce, ona ma tylko dociskać siatke do ogumowanego wałka i tylko on jest napędzany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym się dowiedzieć z czego wykonać hamulec siatki do kronie vario pack 1500 bo ze starego już nic nie będzie.Prosze o odpowiedz


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

trzeba dobrej tokarki żeby na takiej długości nie zrobiła stożka ja toczyłem wałek metalowy z rury grubościennej to wyszedł trochę stożek i ogólnie tak jakoś nie równo wyszło a co do hamulca siatki to ja wykonałem ze starego bębna hamulcowego od60 obciąłem na potrzebną mi szerokość i prawie wszystko idealnie pasowało ale on jest mniejszej średnicy jak oryginalny hamulec to raczej się nie nada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lakier    0

siłownik od załanczania siatki nie wysuwa się na maksa w czym tkwi problem prasa krone kr 130s

 

Edytowano przez Lakier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale że jak ? Jak dźwignię od hydrauliki w ciągniku pociągniesz i siłownik nie idzie do końca od załączania siatki , czy masz kompa i guzikiem ciskasz i ten siłownik do konca nie idzie (jak o to idzie to może robisz źle jedną rzecz) , prasa miałeś czy świeży zakup ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lakier    0

prasa z komputerem komfort po naciśnięciu startu owijania siłownik wysuwa sie powoli i tylko połowę tego  co powinien.może ktoś wie jakie ciśnienie gazu powinno być w hydrozbiorniku od tego silownika? prasa swieżo zakupiona

 

Edytowano przez Lakier
rozwinięcie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj