Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z siatka w krone 130 S

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zielony

zielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 20:40

problem z siatka w krone 130 S witam! prasa krone 130s multicut i problem polega na tym ze podczas owijania siatka zsuwa sie do srodka. od krawedzi okolo 20-30 cm z kazdej strony jest nie owiniete. problem ten nie jest ciagly poniewaz zdarza sie ze balot jest owiniety prawidlowo. jesli mial ktos podobny problem lub wie co moze byc przyczyna z gory dziekuje za podpowiedz jak to usunac.

Edytowany przez zielony, 08 lipiec 2012 - 20:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z siatka w krone 130 S Dzisiaj, 01:13
  •  

#2 Share vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 21:16

problem z siatka w krone 130 S moze siatka zle nawinieta na
rolce ?

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:23

problem z siatka w krone 130 S mam identyczny problem też w swojej krone kr130s sprawdz czy u ciebie nie ma szczeliny po środku między wałkami bo u mnie jest i myślę że to może byc w tym problem i jeszcze sprawdz czy to koło co napędza rolkę gumową obraca się w jedną strone swobodnie a w drugą razem z wałkiem gumowym

#4 Share RysioZMazur

RysioZMazur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 12:48

witam! prasa krone 130s multicut i problem polega na tym ze podczas owijania siatka zsuwa sie do srodka. od krawedzi okolo 20-30 cm z kazdej strony jest nie owiniete. problem ten nie jest ciagly poniewaz zdarza sie ze balot jest owiniety prawidlowo. jesli mial ktos podobny problem lub wie co moze byc przyczyna z gory dziekuje za podpowiedz jak to usunac.

Może być kilka przyczyn:
- za słabe naprężenie siatki
  • sprawdź położenie sprężyn regulacyjnych wałka podajnika,
  • sprawdź ustawienie hamulca,
  • sprawdź czy cewka rolki jest dobrze mocowana na wałku
- pręt rozciągacza siatki jest niewłaściwie ustawiony, a wolno toczące się końce pręta rozciągacza nie obracają się i masz problem

- sprawdź, czy wałki podające są ustawione równolegle - jeśli masz przerwy lub są wyrobione, masz problem

- jeśli siatka jest cięta nieprawidłowo, bo na przykład jest zbyt słabo naprężona, to podczas cięcia pozostają takie ogonki, które odciągają siatkę na boki podczas jej podawania i bedziesz miał problem o którym piszesz, może dlatego raz masz dobrą belę, a raz złą

- może być jeszcze jeden problem, gdy plon zablokuje się w przepuście siatki do komory, nie pozwoli wtedy w prawidłowym podawaniu siatki

a w ogóle, to jakiej siatki używasz?

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2012 - 20:45

problem z siatka w krone 130 S ja u siebie naprężyłem siatkę i problem częściowo znikł teraz to jakieś 3-4cm od brzegu beli jest nie owinięte zauważyłem że podczas startu siatki brzegi siatki luźno idą to znaczy środek jest naprężony a brzegi się fałdują tak jagby bela nie nadanża wciągać siatki w stosunku jak ona szybko się odwija od rolki a co do odcinania to zostają takie frądzle około 10cm od wałków a satka jest najtansza jaką mieli w sprzedaży

#6 Share witild85

witild85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 15:35

problem z siatka w krone 130 S Witam , w mojej kr 130 też mam taki sam problem , kiedy załanczam aparat siatka zchodzi na rolkach do środka , brzegi siatki są bardzo luźne , dopiero w końcówce owijania dochodzi do boku , pięć belek na dziesięć wyglądają w miare normalnie . Czy ta rolka aluminiowa w aparacie na środku powinna być cieńsza , czy na całej długości jest taka sama?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2012 - 06:05

problem z siatka w krone 130 S nie wiem jak tam w orginalnych aparatach bo ja swój sam zrobiłem ale jeśli rolka gumowa jest na całej długosci równej średnicy to znaczy że aluminiowa rolka jest już starta i robi się szpara pomędzy wałkami i dlatego wciąga do środka siatkę. nowa rolka gumowa kosztuje około 1500zl a ta aluminiowa pewnie mało co tańsza będzie

#8 Share witild85

witild85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 09:54

problem z siatka w krone 130 S A gdyby ją wyrównać na tokarce, ona ma tylko dociskać siatke do ogumowanego wałka i tylko on jest napędzany

#9 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 15:22

problem z siatka w krone 130 S Witam.Chciałbym się dowiedzieć z czego wykonać hamulec siatki do kronie vario pack 1500 bo ze starego już nic nie będzie.Prosze o odpowiedz
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2012 - 08:29

problem z siatka w krone 130 S trzeba dobrej tokarki żeby na takiej długości nie zrobiła stożka ja toczyłem wałek metalowy z rury grubościennej to wyszedł trochę stożek i ogólnie tak jakoś nie równo wyszło a co do hamulca siatki to ja wykonałem ze starego bębna hamulcowego od60 obciąłem na potrzebną mi szerokość i prawie wszystko idealnie pasowało ale on jest mniejszej średnicy jak oryginalny hamulec to raczej się nie nada

#11 Share fendtfarmer308lsa

fendtfarmer308lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 12:29

problem z siatka w krone 130 S no to może ktoś jeszcze wymieniał hamulec bo mi też jest potrzebne z czego go wykonać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share andreo430

andreo430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 17:07

Do tej prasy Krone 130S powinna być siatka 123cm, 125cm czy 130cm szerokości?