Skocz do zawartości

Zdjęcie

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek)

152 odpowiedzi na ten temat

#121 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 19:46

Dzisiaj sprawdzałem u siebie i żadnego gada  nie znalazłem  w binach 130t. Znajomi prawie wszyscy mają, podobno ci co sprzedają to co 3 ma  niespodziankę.

Ja jak kończe dosypywać to włączam dmuchawę na 1 tydzień  żeby schłodziło się zboże, i po 5-6 tygodniach  znowu na 1 tydzień włączam i dmucham. Jak tak robię to nie mam  problemu  z   gadami.

W zimę to już można z silosu pozbyć się z 10 ton zboża bo  może już być, tylko po żniwach to podstawa, schłodzić zboże i w  razie czego dosuszyć.Najlepiej w nocy. Jak były w tym roku gorączki to tylko w nocy włączałem przez 2 tygodnie zbiornik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Dzisiaj, 11:29
  •  

#122 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 20:04

Jak kupowałem te tabletki to sprzedawca też mówił że jest duże zapotrzebowanie na to w tym roku...

#123 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 10:31

Po ile kupujecie tabletki, bo mi po 100 zł  za butelkę ma przywieść.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 17:55

Myślisz że będą potrzebne, pisałeś że nic nie znalazłeś. Ja płaciłem 150 ale nie mają polskiej etykiety. Substancja czynna ta sama i tyle samo co w Quickphost, data ważności w porządku i z tego co mówił sprzedawca to są na kreta...

#125 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 20:05

Lepiej mieć niż nie mieć, a raczej nie przeterminuję się. Zamówiłem dla pewności, raz miałem i wiem ile kosztuję. 10 zł za tonę a dodatkowo w zbiorniku z 100 ton zostało z 85, tak mi zjadło.

Na 6 metrach zboża ubyło z 30-40 cm a jak wywoziłem to na przyczepach zamiast 20 ton i ponad  miałem 16.-17 ton.

#126 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 20:29

Gdzie sprzedawałeś takie zboże: mieszalnia czy młyn? Podobno robaki w zbożu mogą być ale nie muszą dawać oznaków życia...

#127 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 21:01

Normalnie sprzedałem  koło mnie handlarzowi, zawsze i wszystkim  z nim handluję.

Miałem zatrute i musiałem dać kwit że trułem jemu.

Z tego co słyszę to normalnie sprzedają z żywymi robalami, ale  przed załadunkiem na samochód idzie przez wialnie, prawie wszystko odwieje, jak znajda i wróci,  to jeszcze raz wialnia.

#128 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 03 grudzień 2015 - 07:54

Myślisz że będą potrzebne, pisałeś że nic nie znalazłeś. Ja płaciłem 150 ale nie mają polskiej etykiety. Substancja czynna ta sama i tyle samo co w Quickphost, data ważności w porządku i z tego co mówił sprzedawca to są na kreta...

A zrobiłbyś sobie mąkę, a potem chleb z takiego ziarna, bo chyba nie zdajesz to tak naprawdę zamierzasz stosować. 
Czyli jak przysłowiowe "...." zapakuje się w opakowanie po milce to znaczy, że to czekolada milka???

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#129 Share radek27

radek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 16:21

tomek a jakie miałeś objawy? ja mam prawdopodobnie trojszyk ulec, zamówiłem firmę też 10zł/t  ziarno w silosie ma już 24 stoponie, gdzie w innych silosach ma tak jak na dworzu 6-7

#130 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 17:09

To wjedz do silosu i zobacz. Przesiej sitkiem na białą kartkę. Jak masz sporo to na ręku bd widać jak weźmiesz. Weź w pudełko szklane, odstaw na parapet który jest nad kaloryferem, rano potrzęś i bd widać. Trojszyk z tego co pamiętam rudo/czerwony 1-2 mm. 

Ziarno się pyli, może mieć lekka woń(?). 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 17:29

A zrobiłbyś sobie mąkę, a potem chleb z takiego ziarna, bo chyba nie zdajesz to tak naprawdę zamierzasz stosować. 
Czyli jak przysłowiowe "...." zapakuje się w opakowanie po milce to znaczy, że to czekolada milka???

Jeżeli Ci chodzi o tego kreta to sprzedawca coś o nim wspominał i dlatego tak napisałem. Preparat jest włoski i z tego co zrozumiałem z etykiety jest do fumigacji zboża. Także się nie obawiaj o mąkę i chleb. Przeczytaj sobie etykietę Q U I C K P H O S T A B L E T S 56 GE. (ta sama substancja czynna i w takiej samej ilości jak w środku, który ja zakupiłem). Jest tam napisane że jest środkiem owadobójczym i gryzoniobójczym. Myślisz że w młynach ze zbożem to się bawią, albo handlarz który skupuje zboże na targu i sprzedaje je do młyna...

#132 Share radek27

radek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 grudzień 2015 - 18:13

no z tego co szukałem to na 95% to trojszyk, nigdy takiego czegoś nie miałem wiec na 100% pewny nie jestem, ale temperatura zboża wyższa, zaczęło się właśnie pylić, woń czuć, najgorsze że zaczyna się robić wilgotne, jutro ma być zagazowany zobaczymy, ciekawe czy uda mi się to później gdzieś sprzedać po w miarę normalnej cenie.

#133 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 04 grudzień 2015 - 07:51

Jeżeli Ci chodzi o tego kreta to sprzedawca coś o nim wspominał i dlatego tak napisałem. Preparat jest włoski i z tego co zrozumiałem z etykiety jest do fumigacji zboża. Także się nie obawiaj o mąkę i chleb. Przeczytaj sobie etykietę Q U I C K P H O S T A B L E T S 56 GE. (ta sama substancja czynna i w takiej samej ilości jak w środku, który ja zakupiłem). Jest tam napisane że jest środkiem owadobójczym i gryzoniobójczym. Myślisz że w młynach ze zbożem to się bawią, albo handlarz który skupuje zboże na targu i sprzedaje je do młyna...

Chodzi mi tylko o to że w Polsce używamy tylko środków z polskimi etykietami, a nie sprowadzanych nie wiadomo skąd. 
Wiesz ile mail'i dostaje z możliwością zakupu czystych substancji aktywnych? Wiele widziałem środków sprowadzanych w tym import równoległy i prawie zawsze nasi kochani rodacy coś przy nich kombinują.
Do tego weź pod uwagę sytuację, że coś pójdzie nie tak i ktoś będzie potrzebował pomocy?

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

#134 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 17:42

Też wolałbym środek z polską etykietą ale szukałem w necie i znalazłem za 300 zł (Monagro). Po zadaniu pytania w tym temacie dowiedziałem się że można kupić taniej np na olx - 164 zł+wysyłka. Ja kupiłem chwilę wcześniej za 150 zł od ręki w sklepie w którym kupuję większość środków więc jakieś zaufanie do nich mam i oni do mnie też. Kiedyś chciałem kupić i nie było, teraz chyba przepisy się trochę zmieniły...

#135 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 17:57

Ja kupiłem z Polską etykietą Quikphos po 100 zł.Przepisy zmieniły się, rolnik może kupić ale nie jeden tylko minimum 2 rolników i muszą mieć szkolenie na klasę 1, lepiej na paragon i spokój.

#136 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 11 styczeń 2016 - 22:25

Rozpoznany gad u mnie to rozkruszek.

Może ktoś polecić jakąś firmę w lubelskim i jakie są stawki za gazowanie?

Na tylko 17 ton wykonają usługę?

W internecie przeczytałem, że temperatura aby wykonać taki zabieg musi się utrzymywać powyżej 5 stopni?

#137 Share hodowca16

hodowca16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 30 styczeń 2016 - 17:09

Witam mam pytanie czy przez kontakt zboża z drewnianymi belkami moze dostac sie jakis insekt ? Czym najlepiej zabezpieczyc takie kantówki ? Jest to stodoła z cegły a wewnatrz konstukcja opiera sie na słupach do samej ziemi i jak sypie zboże to zasypane sa tez te kantówki.

Edytowany przez hodowca16, 30 styczeń 2016 - 17:10.

#138 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 17:19

Jeśli drewno jest zdrowe to nie.

Jednak uszkodzenia, popękania i pozostałości po żerowaniu wołka mogą być domem dla innych szkodników magazynowych. Jeśli spryskasz cały magazyn wcześniej jakimś środkiem to gołe drewno niestanowi problemu

#139 Share hodowca16

hodowca16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 30 styczeń 2016 - 19:59

Dzieki :) Kupie actellic i porzadnie wszystko opryskam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 16 luty 2016 - 19:54

ile od zastosowania quickfosu można handlować zbożem ?

bo mam na przyczepach 22 tony tydzień temu zatabletkowane ?

bo w binie to włącze dmuchawe i wywietrzeje