Skocz do zawartości

Zdjęcie

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek)

152 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 21:17

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Witam prawdo podobnie gdzes ci woda zacieka i sie france zalegaja tez tak miałem tam gdze zmijke sie wkłada zaciekało tyle ze umie robaki nie zdaza sie zalec w zbozu nabiezaco idze z bina obleciałem silikonem i po sprawie
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Dzisiaj, 11:47
  •  

#62 Share damianc360

damianc360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 maj 2010 - 11:20

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Tez tak miałem na strychu przez 2 lata . Morze jest nie szczelny i podcieka gdzieś woda albo śniegu nakurzy (tak jak u mnie). Też pryskaliśmy ale one siedzą w ziarenku i oprysk im nic tam nie zrobi.

#63 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 06:07

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) witam pozwolę sobie odświerzyć temat mam problem z tym szkodnikiem mam kilka ton zworkowanego zboża wczoraj zauważyłem małe skrzydlate robaczki to pewnie jest wołek czym to najlepiej zwalczyc czy zastosować świecę a może lepiej bedzie opryskać... proszę o wasze rozwiązania

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 26 sierpień 2010 - 06:51

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) małe skrzydlate to może być trojszyk ulec. u mnie sie zawsze pryska ze względu na mozliwości magazynu. Zastanawiają mnie te swiece jak działają. mozna odpalić to na przykład nad chlewnia? Czy swiece zabije wołki w zbożu? Bo mi sie wydaje, że to tylko do desynsekcji magazynów

#65 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 17:55

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) witajcie.wczoraj chciałem sprzedać pszenżyto do golpaszu i okazało sie że jest rozkruszek.przyjechalem z tym do domu i nie wiem co z tym zrobić?macie może jakieś sposoby?z góry dziekuje i pozdrawiam...

#66 Share groszek

groszek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 18:26

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) sprzedaj bezpośrednio rolnikowi na pasze, troche taniej

#67 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 11 czerwiec 2011 - 18:31

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Rozkruszek to robak żyjący w starym zbożu, wiem bo też gdy chciałem sprzedać zboże odrzucono mi z tego samego powodu. Rada jest taka, te ziarno sprzedaj komuś kto nie zabardzo sprawdza jakość, a przed żniwami dokładnie wyczyść magazyn tj. szczota, łopata i jazda, a potem opryskaj.(oprysk od robakow mozesz dostac w ogrodniczym, zaznacz ze w magazynie, zrob to recznym opryskiwaczem). I taka jest na to rada, przed kazdymi zniwami jezeli nawet Ci zostanie zboze przewal z jednego miejsca na drugie(uprzednio wyczyszczone).

#68 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:19

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Możesz wykonać zabieg fumigacji tego zboża, nawet bezpośrednio na przyczepie. Nie pamiętam nazwy środka do wykonania tego zabiegu (bardzo często jest wykorzystywany do zwalczania kretów). Są to takie tabletki które rozkłada się na zbożu i przykrywa je szczelnie folią , koszt nie będzie zbyt wysoki. Okres karencji to 7 dni, po tym czasie możesz je spokojnie sprzedać. Najlepiej wynająć do tego specjalistyczna firmę DDD, środek jest bardzo toksyczny i trzeba uważać.

#69 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:32

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) jak nie ma kursu, to nawet tego nie kupi,zagazować i przeczyścić.

#70 Share michu888

michu888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 październik 2011 - 19:55

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) z worow trudno wyplenic to cholerstwo-actellic i oprysk ,a w silosie "multi tabs" znaczy sie tablety gazujace sonda albo przesypac i wrzucac kilka co pare ton

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 08:25

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek)

Jako magazyn na zboże mam stodołę tylko i wyłacznie do tego celu i w niej robię paszę. Teraz zauważyłem wołka zbożowego zboże robi się ciepłe na wierzchu i kiełkuje (co dziwne nie przy ścianach)i nie wiem co zrobić z tym problemem ponieważ ciągle korzystam z tego zboża dla zwierząt a samo pryskanie też nie pomoże bo trzeba by wszystko przesypywać. Co robić???

mam taki sam problem mam trojszyka ulca zacząłem przesypywać, pryzme mam ponad 3m i gorące jest do spodu, jak sobie z tym poradzić czy zboże nada się do skarmienia dla świń?

Po problemie zboże na przyczepy, reszta 2x dziennie mieszana ładowarką przez ok 5 dni i mrozy poniżej - 20 wystygło, trojszyki zdechły tylko smród pozostał, ale tuczniki na razie rosną i problemów w rozrodzie nie ma.

Edytowany przez jacek472, 07 marzec 2012 - 13:58.

#72 Share Tradeark

Tradeark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 06:21

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Witam,
Moze w koncu ktorys z kolegow poda konkretne nazwy produktow. Slysze tylko jakies multitabs lub tablety. Mnie interesuje forma zagazowania a niestety chcac znalesc produkt to nie takie proste. Moze ktos podac jakie te formy gazowania i co najwazniejsze czym, czyli nazwa produktu i producent. Przeciez wszystkim sie to przyda.

#73 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 08:22

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Tylko firmy to mają i ino usługę mogą zrobić. Sam nie kupisz. Wychodziło z 10 zł za tonę.
Ja teraz kupowałem świece dymne do zbiorników po 60 zł za sztukę.na 500 metrów sześciennych. U Osadowskiego.

#74 Share zimonx

zimonx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:25

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Witam, u nas po żniwach podczas przedmuchiwania bina zaczął wychodzić wołek, a podczas załadunku zboża do silosu były wrzucane tabletki i teraz pytanie czy mam się przejmować tymi wołkami wychodzącymi z silosu ? czy one po prostu uciekają przez zapach tabletek roznoszony podczas przedmuchu ?

#75 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 20:55

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) A tabletki działają jako odstraszające czy zabijają"gada"? Przeczytaj ulotkę od tabletek i powinna ona rozwiać Twoje wątpliwości.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#76 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:13

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Za wilgotna pszenica w zbiorniku i za późno przedmuchana.
Jak już jest to raczej sam nie wyjdzie. Trze raczej gazować.

#77 Share jarekmaz

jarekmaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 21:20

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) u nas też taka lipa ale w stodolę bo tacie było szkoda wywalać starego zboża a teraz problem co z tym zrobić mówi że coś można w mleczarni kupić i opryskać opryskiwaczem ręcznym

#78 Share zimonx

zimonx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 22:46

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) tabletki zastosowałem aby zabić gada, czyli zwiększyłem ich ilość na tone zboża (w binie jęczmień, wilgotność podczas zbioru 0d 9 do 12,4 więc ok). mówisz Tomek 73 żeby gazować ale własnie te tabletki zastosowałem żeby gazować to zboże w silosie, a czy są może jeszcze jakieś inne sposoby żeby gazować pełny silos bo teraz 70 ton wywalać to lipa ;/

#79 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 20 sierpień 2012 - 08:05

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Ja gazowałem 100 ton w BInie. W woreczku poswiesił tabletki na samej górze.Z kilo może więcej, ładnie podziałało. Uszczelniałem włazy folią.
Potem jak sprzedawałem to czuć było ten gaz na skupie.
To jest ciążki gaz i idzie w dół do samej ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 20 sierpień 2012 - 20:13

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Jaka jest nazwa handlowa tych tabletek? Każdy tylko pisze tabletki do gazowania albo świece dymne. Poroszę o podanie jakiegoś linku z tymi tabletkami i świecami.
Mam magazyn płaski, dawniej to była stodoła, stoją tam taż niektóre maszyny. Dużo drewna a ściany z cegły. Co rok przed żniwami pryskam prewencyjnie ale może kiedyś sprubóje coś innego