Skocz do zawartości

Zdjęcie

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek)

152 odpowiedzi na ten temat

#41 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 luty 2009 - 19:55

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) przed każdym sezoem trzeba dobrze posprzątać i popryskać magazyn środkiem od szkodników,moze być zwykły peretroid,a bielenie to niewiem czy pomaga, np w silosie też byś pobielił?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Dzisiaj, 21:48
  •  

#42 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 21 luty 2009 - 20:03

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Ja coroku pyle i sprzatam i stodola sobie oddycha okolo miesiaca bez zboza wiec jest ok z gactwem, ale mam problem z kotami za to:D ale dzis juz ku temu zaradzilem:D
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#43 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 luty 2009 - 21:10

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) U nas mamy stale problemy z wołkiem, pryskamy co roku ale nic to nie daje. W tym roku zboża nie było na spichrzu ponad miesiąc, wypryskaliśmy raz, wytynkowaliśmy ściany, znowu wypryskaliśmy i przed nowym rokiem pokazał się znowu. Za rok włożymy tam słomę a zboże do garażu może tam go nie znajdzie;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 22 luty 2009 - 21:51

przed każdym sezoem trzeba dobrze posprzątać i popryskać magazyn środkiem od szkodników,moze być zwykły peretroid,a bielenie to niewiem czy pomaga, np w silosie też byś pobielił?

Pomieszczenie jako magazyn,spichlerz.Jak chcesz to wybiel zobaczysz jaki będzie efekt

#45 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:37

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) kolego pleban mi chodzi o zbiornik wiesz taki płasko denny lub lejowy też bielisz? ja wiem że kiedyś to wapno było dobre na wszystko z powodu braku innych środków nawet ludzie zboże zaprawiali, a co do efektu to będzie biało i nic pozatym,ja tobie proponuje popryskać taki magazyn

#46 Share Zoo

Zoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 14:01

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Witam. Mam problem. Mam sklep zoologiczny i pojawił mi się Wołek. Jak mam go unieszkodliwić? W moim sklepie przecież jest mnóstwo ryb, ptaków i gryzoni. :)

#47 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 20:39

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Wołek zbożowy owszem lubi wolgoć, ale on także przynosi wilgoć ze sobą, a jak myślicie co jest dobre żeby sam siebie zabił wodą?? no no no??

moze wpadł z was ktoś na pomysł rozsypania aawsze przed wysypaniem zboża na ziemię trochę wapna, to jest najlepsze, idzie sobie wołek trafi na wapno i zagazuje się, myśmy to tak wytępili, co roku był a teraz ani widu ani słychu, przed rozsypaniem zboża też pryskamy, ale to było co roku i zawsze szkodnik wchodził, a teraz wapno rozwiązało problem :]
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 sierpień 2009 - 09:37

Witam. Mam problem. Mam sklep zoologiczny i pojawił mi się Wołek. Jak mam go unieszkodliwić? W moim sklepie przecież jest mnóstwo ryb, ptaków i gryzoni. :D

W twoim przypadku zwalczanie wołka jest bardzo proste.Co noc wypuszczaj na noc inne zwierzeta ze swojego sklepu.Najpierw gryzonie które lekko przetrzebią stado wołków,na drugą noc ptaki ,które powinny dokończyć dzieło.Na trzecią noc wypuść z akwarium ryby ,one dobiją niedobitki.Pamiętaj tylko by przy każdym akwarium zamontować drabinkę ,gdyż ryba nie może żyć długo bez wody ,a ta pozwoli rybkom na powrót w razie "W" da akwa.Jest to skuteczna i od dawna stosowana metoda przez największe sklepy zoologiczne w Kamerunie i Zimbabwe i warta do rozpowszechniania w naszych sklepach zoologicznych , a co najważniejsze skuteczna.

#49 Share Pawel1801

Pawel1801

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 17:01

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Jako magazyn na zboże mam stodołę tylko i wyłacznie do tego celu i w niej robię paszę. Teraz zauważyłem wołka zbożowego zboże robi się ciepłe na wierzchu i kiełkuje (co dziwne nie przy ścianach)i nie wiem co zrobić z tym problemem ponieważ ciągle korzystam z tego zboża dla zwierząt a samo pryskanie też nie pomoże bo trzeba by wszystko przesypywać. Co robić???

#50 Share korsarz

korsarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 11:59

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Witam nieorientujecie sie gdzie mozna takie delicje na wolka kupić lub jak jest koszt zagazowania bina 130 to jeden koles powiedział mi 1300zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 16:03

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Witam posiadam 2 biny i zboze przechowuje w binach jak i na stychach no i nigdzie nie ma robakow a w nowym binie juz 3 rok co roku sa robaki ktore ze tak powiem jedza moje zboze heh... dlaczego akurat w tym binie sa co roku a na strychach i drugim binie nie ma ich wcale? Dodam ze po kazdym oproznieniu silosu przed zniwami bin jest pryskany i przewiany i stoi dosc dlugo zanim cos sie do niego wsypie....

#52 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 17:16

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Może sąw nim jakieś zakamarki w których te szkodniki unikają działania środłow chemicznych albo dostają się do niego po nasypaniu zboża

#53 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 18:58

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) no ale dosyc dokladni jest spryskany zawsze... mnie to dziwi i raczej nikt na to wytlumaczenia nie ma heh wiec sie tu pytam

#54 Share mizgus

mizgus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 19:11

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) A jakie to są dokładnie szkodniki? Każdy robal lubi inne środowisko może to nam pomoże w ustaleniu przyczyny.

#55 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 19:20

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) w binie najlepisze jest gazowanie wtedy 100 % szkodników ginie
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#56 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 23:24

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) może pod podłogą jest zboże? masz wybierak podpodłogowy?

#57 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 00:09

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Może zboże jest zbyt wilgotne lub słaba wentylacja. Gazowanie jest najlepsze. Wrzucasz parę tabletek i po sprawie, jednak trudno je dostać, nie są najtańsze, musisz mieć uprawnienia I stopnia (takie zdobyłem) oraz wiążą się z ogromnym ryzykiem, gdyż wszystko co żywe ginie.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#58 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 19:13

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) zboze wymiatam dokladnie i dlugo stoi pusty zanim sie go znow napelni.. jest przewiany kilka razy i tez pryskany wiesz teoretycznie powinno byc ok... no i inny silos jest ok i strychy tez a ten jeden nie..

#59 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:21

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) to może inaczej poszukaj różnic między tym a drugim binem np podłoże oddalenie od np gnoju (no chyba że one obok siebie stoją ) a może to coś ze zbożem próbowałeś przemiennnie nasypywać tzn że nie to samo zboże co roku :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 21:07

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) sprawdź czy pod podłogą nie ma zboza, u mnie był źle zamątowany wybierak i nasypało się pod podłogę zboża, i dalej nie trzeba pisać co się działo.