Skocz do zawartości

Zdjęcie

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek)

152 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 03 październik 2006 - 13:30

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) A więc trzymam dla swinek zboze w odzielnym pomieszczeniu (było z 3 tony zeszłorocznego zboża) wchodze dzisiaj patrze na ściane a ta pełno robaków tak jak wołki ! W pszenicy tez były. Kupiłem dzisiaj jakiś preparat ale przeczytałem ulotke i pisze że jak opryskam tym preaparatem to zboze bedzie skazone i nie bedzie sie nadawalo na pasze ! Czy znacie jakieś preparaty które nie zaszkodzął zbożu, a dobrze wytępią wołki ? :( :/
Ciesz się każdą chwilą życia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Dzisiaj, 21:15
  •  

#2 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 03 październik 2006 - 18:49

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Actelik jest dość skuteczny i można nim jechać zboże w magazynach.
The Truth Is Out There

#3 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 03 październik 2006 - 19:22

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Grześ ale po tym Acteliku zboże bedzie nadawało się na pasze ?
Ciesz się każdą chwilą życia...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 03 październik 2006 - 19:41

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) http://www.bip.minro...d=1186&LangId=0
tu znajdź etykietę według niej możesz jechać nawet zboże konsumcyjne przy zachowaniu karencii
The Truth Is Out There

#5 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 05 październik 2006 - 18:46

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) pro store daj troche wymieszaj i zsnowu popryskaj po 2 tygodniach mozna dawac ja tak robiłem

#6 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 luty 2007 - 07:48

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) A tak na przyszłość, nigdy nie zostawiajcie zboża z poprzednich żniw w magazynie razem ze świeżym zbożem bo wołki gwarantowane na 80%, zwłaszcza w strszych magazynach, gdzie dużo nawet maleńkich niewyczyszczonych zakamarków. Radą na to jest pryskanie magazynów łącznie ze silosami przed zasypaniem świeżego zboża np:prostore, k-othrine. Według mnie powinien to być standardowy zabieg przed każdymi żniwami. Przyczyną pojawienia się wołków zbożowych jest też zbyt wysoka wilgotność zboża. Przy ok 10%, to i po 1,5 roku się nie pojawią, ale już przy 13% (niby suche) to 1,5 roku są gwarantowane, zwłaszcza przy wilgotnej pogodzie pod koniec okresu przecowywania. A przy 15% (wilgotność na styk) to się pojawią po nawet przy lekkim zagrzaniu zboża i niezauważeniu tego w porę i braku reakcji.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#7 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 02 luty 2007 - 10:01

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) a juz najlepje to kupic preparat i sobie opryskac pomieszczenie kosztuje niewiele a zaoszczedzie stresu
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#8 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 02 luty 2007 - 15:43

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) ja zawsze pryskam przed zasypaniem. robie taką dawke że słonia by powaliło więc o roboactwie nie ma szans. pamiętam że kiedys pryskałem zboże w czasie przechowywania ale kurcze nie pamiętam jak sie ten preparat nazywał. jak sobie przypomne to ci napisze bo był bardzo skuteczny

#9 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 02 luty 2007 - 18:10

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) dzisaj sprzedalismy zborze i tez był robak ( jakis trójszczyk czy cos takiego)dlatego tylko po 630 poszła :angry:

#10 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 02 luty 2007 - 19:02

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) ja zawsze pryskam strychy, na których jest przechowywane zboże, więc o robaczkach zapomniałem.
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share witek21

witek21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 28 maj 2007 - 09:35

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) my co rok pryskamy actellikiem i jest ok! zboze z zeszłego roku zawsze sypie w jedno miejsce-i przerabiam go w pierwszej kolejnosci po żniwach i jest ok! polecam ten preparat i zachecam do pryskania zapobiegawczego!

ps: zauważyłem ze wołki zbożowe najcześciej wystepuja tam gdzie wystepuje duzo elementów drewnianych: jakieś sąsieki itp...

#12 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 28 maj 2007 - 10:25

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Ja do zeszłego roku nie wiedziałem co to wołki, ale jak to dziadostwo zobaczyłem to od razu paszarnia do czystego k-othrine dwa razy zastosowałem i mam spokój. Na początku myślałem, że ten środek nie działa bo wołki sobie chodziły i nic z tego nie robiły ale następnego dnia kiput i po kłopocie. Jak bym miał tylko swoje zboże to zapewne bym tego dziadostwa nadal nie miał ale jak rocznie trzeba kupić ponad 300 ton zboża z "całego świata" to i różne dziadostwo się przywlecze, nie mówiąc o tym co się znajduje podczas mielenia w zbożu, a może raczej na moje szczęście na magnesach od młynka, śruby, nakrętki, podkładki, gwoździe, klucz nasadowy 13, jakaś dźwigienka i wiele innego żelastwa.

#13 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 12:09

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Witam, mam problem z tym szkodnikiem w magazynie i nie mogę się go pozbyć. Jakie środek będzie najskuteczniejszy? Może macie inne sposoby niż oprysk?
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#14 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 13:29

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) co to jest wolg :( - podejrzewam ze chodzi ci o wołka zbożowego - tylko jak masz ziarno na sprzedaz anie tylko dla siebie to sie tym nie chwal bo za to odwalają nawet pszenice z najlepszymi parametrami :) - sąsiad miał kiedys problem u siebie i pokonał go sposobem gospodarskim - miesiac przed zniwami spryskał cały magazyn Decisem ale w dawce "turbo" i problemu nie było - a profesjonalnie to są specjalne firmy które zagazowują magazyny i jest po kłopocie

#15 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 13:57

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Jak oprysk to polecam Actelic 500 SC. Możesz kupić świece dymną, ale magazyn musi być szczelny jak np. silos zbożowy.

#16 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 lipiec 2007 - 17:26

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) nie wołk zbożowy tylko Wołek zbożowy (Sitophilus granarius) - równierz polecam Actelic 500 sc - tylko musisz działać niezwłocznie od zauważenia "przeciwnika" bo jeżeli przegapisz moment to samice zdążą złożyć jaja w środku ziarniaków i wtedy będziesz musiał pryskać kilka razy albo nawet zamówić specjalistów od gazowania zboża - a to jest drogi sport wiec nie zwlekaj
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#17 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 17:28

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) magazyn pryskamy co roku i problem pozostaje, zagazować też chcieliśmy ale nie mozna bo pod magazynem jest chlew
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#18 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 06:17

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Nam w tym roku też się ten szkodnik pojawił. W poniedziałek strych był już pusty to podpaliłem świecę dymną. Na kilka lat będzie spokój. Ostatnio taki problem mieliśmy 5-6 lat temu. Świeca pomogła :P

#19 Share michal18

michal18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 06:23

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) a gdzie można kupić taką świecę do dezynfekcji jaka cena.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 15 lipiec 2007 - 09:02

Robaki w ziarnie (wołki, rozkruszek) Można kupić w magazynach zajmujących się sprzedażą pasz. Ja za świece na pomieszczenie 200m2 płaciłem 40zł.