514

VOLVO BM S 830 -Ustawienia sit

Polecane posty

bolid20    98

20km to pojedzie ponad godzinę w jedną stronę bo ten kombajn jedzie max 20/h. Pali około 5 -6l/h. Jeżeli masz zboże czyste od chwastów i w miarę niskie to hektar zrobisz w 2h z sypaniem w trakcie koszenia. te 8ha to dwa dni będziesz kosić jak nic jeżeli to jest wasz pierwszy sezon.

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek23232    13

ja koszę srednio ok 50 ha rocznie u siebie 20 i teścia 15 i po ludziach użytkuje go 4 sezony i powiem ze bizona to ja już niechce widzieć u siebie s830 mam zrobiony stół do rzepaku i kosę boczną ładnie idzie żepak czysto leci do zbiornika i małe straty z tyłu polecam ten kombajn części dostępne ja zaopatruje sie w rudniku koło kraśnika

 

ja koszę srednio ok 50 ha rocznie u siebie 20 i teścia 15 i po ludziach użytkuje go 4 sezony i powiem ze bizona to ja już niechce widzieć u siebie s830 mam zrobiony stół do rzepaku i kosę boczną ładnie idzie żepak czysto leci do zbiornika i małe straty z tyłu polecam ten kombajn części dostępne ja zaopatruje sie w rudniku koło kraśnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Witam czy ktoś mi Pomorze wiedza tez kupił em volvo 830 i niewiem jak go w miarę dobrze ustawić chodzi o sita i klepisko choć już wczesniej ktoś pisał o tym a mianowicie o co chodzi z tymi ząbkami przy ustawianiu klepiska jaka powinna być szczelina na klepisku do pszenicy i jenczmmienia już kpsilem nim i trochę zostaje z tylu i tez w chederze mi zostawia pozdrawiam i czekam na jakąś odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek23232    13

Jeśłi ci styłu zostawia zmniejsz wiatry pszenica ok 80 według tej skali jęczmien 70 a jak w chederze zostawia to pytanie czy palce nie zabierają ze słoma czy wraca duzo podajnikiem kłosowym jak tak to otwórz o jeden ząbek dolne sito a górne zostaw lub jeden ząbek zamknij klapa od wiatrów na jakieś 7 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Dzięki wielkie a jak macie ustawione klepisko ustawione niby mam tak jak na rysunku przy pozycji 0 przut 9 tył 3 wiem ze to się reguluje ale tak mniej więcej jakby ktoś podał tylko w ustawieniach s 830 bo ktoś podawała tam w ząbkach ale to jest w 800.a i jak mocno napisać pasy jezdne bo mi się tlucze napinacz pasy są nowe i żeby były równo napięte doradców

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graffity1    0

ja koszę srednio ok 50 ha rocznie u siebie 20 i teścia 15 i po ludziach użytkuje go 4 sezony i powiem ze bizona to ja już niechce widzieć u siebie s830 mam zrobiony stół do rzepaku i kosę boczną ładnie idzie żepak czysto leci do zbiornika i małe straty z tyłu polecam ten kombajn części dostępne ja zaopatruje sie w rudniku koło kraśnika

  

jeśli możesz to napisz coś więcej o tym stole do rzepaku :) sam go robiłeś czy jakaś firma? i ile cię kosztował? jak ustawiasz kombajn na rzepak? tzn sita, klepisko, wiatry itp. oraz czy coś jeszcze trzeba zmienić lub przestawić w kombajnie?

 

proszę o odpowiedź bo chciałbym również swoim kosić rzepak a nie wiem czy się opłaca inwestować w stół do niego...

może masz jakieś zdjęcia tego stołu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek23232    13

daj meila to ci zdjęcia prześlę tylko musze zrobić wyniósł mnie ok 1000 zł wszystko robiłem sam kosa boczna ma naped mechaniczny od kosy poziomej bagnety ze starych dwóch snopowiązałek na złomie kupiłem i kosy tak samo trafiłem na złomie a to tosamo co w bizonie wielkościa obroty młocarni najmniejsze wiatry na ok 20 25 na tej skali co jest pokrętło w s 830  klepisko na max rozkręcone sita to już na polu ustawiam raczej lecz w tym roku dolne wyciągnołem i kupiłem siaatkę z otworami i zrobiłem ramkę i było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pol007    1

Witam

 

Czy zakładał ktoś obrotomierz do kombajnu volvo s830. Wiem, że była wersja z obrotomierzem mam pytanie gdzie dokładnie podłączyć linkę od obrotomierza i czy w silniku 4-154 jest miejsce na przekładnie do linki obrotomierza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Pod chłodnicą jest rurka z korkiem, odkręcasz i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

dziękuje a o co chodzi z wiatrem jak mam rozumieć ustawienia wiatru tam jest napisane wiatr silny lub lekki to jak ustawić do pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Wiatr silny możesz ustawiać, bo ziarno swoje waży, więc nie powinno wywalać z tyłu, ale to zobaczysz na polu. Ustaw, przejedź kawałek i zobacz czy Ci z tyłu nie zostawia ziarna. Lekki wiatr to na owies możesz ustawiać, ale tak jak napisałem dowiesz się wszystkiego na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

ok a nie wiesz od czego idzie filtr powietrza bo do volvo chcą 150 zł bo do 1150 idzie taki sam jak do 800 czy 830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Nie mam pojęcia szczerze mówiąc, bo u siebie jeszcze nie wymieniałem, tylko go wyczyściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

ma ktoś volvo 1150 bo nie mam oznaczenia jaki filtr od hydrostatu idzie bo filtr jest siwy nie ma oznaczeń i jaki olej lejecie do hydrauliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Witam Volvo s 830 czemu wo gule nie lecą kłosy w podajniku kłosowym a leci dużo zgonu i zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 czy mogl by mi  ktos podpowiedziec  co to za element  z volvo bm s830   gdyz  mam awarie  i  te elementy sa ubiete a 2  zlanane w polowie oraz zauwazylem na niektorych  pozostałosci z  gumy.  czy tam ona powinna byc. 

post-196141-0-01491400-1469705982_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Czesc. NIestety trafiła Ci się jedna z bardziej nieprzyjemnych awarii w tym modelu. Jest to ten łańcuch. http://olx.pl/oferta/lancuch-podsiewacza-zgarniajaca-pod-mlocarnia-volvo830-CID757-ID9hjkl.html#d0fc814f90  Do wymiany najlepiej zdjąc heder, ponieważ nowy łańcuch należy równo napiąc. Odrazu proponowałbym zmienic zębatki  na napinaczu i wałku napędowym jeżeli widac jakiekolwiek slady zużycia. Ciężka robota. Raczej rzadko to się psuje ale nerwów potrafi napsuc. Jakbys miał jakies pytania pisz. Powodzenia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy ktoś wyjmował podłogę z pod taśmy podsiewacza ?
Wytarla mi się w niej dziura i muszę ją wyjąć do naprawy ale nie wiem jak się za to zabrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodnik_1974    0

Witam . Gdzie można kupić nowa podłogę bo także u mnie są dziury ze szkoda łatać . Może ktoś podrzucić namiary na sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robert983
      witam wszystkich uzytkownikow forum intersuje mnie wszystko na temat kombajnu fahr m900 kupilem taki mam problem z rozdzielaczami nie dzialaja za dobrze cos jest nie tak heder chodzi a przyspieszacz i motowidla nie jak sie lekko przytrzyma dzwignie od hedra to inne dzialaja co moze byc nie tak z gory dzieki mial bym prosbe jak ustawic wiatr i klepisko ps to moj pierwszy kombajbn mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tego modelu lub podobnych czy ta maszyna bardzo sie trzesie z wloczona maszyna i trzesie na miejscu kierowcy chodzi mi o to czy porusza sie do przodu i do tylu a tyl kombajnu podskakuje do gury i w dul na polowie obrotuw jest to bardziej nasilone na pelnych mnierj trzesie i zbiornik od zborza drzy nie wiem czy to normalne
    • Przez wiktor1967
      Witam.W ostatnie żniwa zaczeły mi sie rozpadać sita górne i dolne.Prosze o rade czy kupić orginalne używane sita czy nowe podróbki polskie.Może ktoś kupował już zamienniki to mógłby mi podac namiary na dobrą firme co dorabia sita.O orginały nawet nie pytam-cena. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez turek299
      Witam mam fahra m900, słyszałem i czytałem że ogólnie w fahr'ach sita dolne są oczkowe i się wymienia na rózne średnice odnośnie jakie zboże się kosi, ale ja mam tylko jedno nie mierzyłem jakiej średnicy i mam pytanie czy można na dole założyć żaluzjowe, czy sito gorne będzie pasowało na dół, a jeśli nie czy można dostać gdziekolwiek dolne sito ale żaluzjowe bo nie chce się bawić z ciągłą zmianą sit, a kosze sporo na usługach więc nie zawsze te same zboża po kolei i wozić te sita i ciągle zmieniać za dużo czasu by mi zajmowało. No więc jak już ktoś robił taki eksperyment to proszę o wszelką pomoc. Z góry dziękuję
    • Przez Hiszpi
      Czy sita z systemem 3d róznią się od tych bez systemu górskiego? Dokładnie chodzi mi o kombajn Claas Dominator 108 SL MAXI
    • Przez Marecki2922
      Jak w temacie proszę o opinię na temat sit produkowanych oraz naprawianych przez firmę TOMMAR
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj