Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przetrząsacz nad wytrząsaczami w kombajnie John Deere

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Agronom15

Agronom15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 16:28

Przetrząsacz nad wytrząsaczami w kombajnie John Deere Witam. Posiadam kombajn John Deere 1075 h4 w którym zdemontowny został przetrząsacz słomy znajdujący się nad wytrząsaczami. Moje pytanie brzmi czy jest to element zbędny podczas koszenia zboża czy jednak jest to konieczne dla poprawnej pracy kombajnu. Przeczytałem gdzieś że zapychał się przy zbiorze rzepaku dlatego go wyjmowali , ale jak to się ma przy koszeniu zbóż?

Edytowany przez Agronom15, 08 lipiec 2012 - 17:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przetrząsacz nad wytrząsaczami w kombajnie John Deere Dzisiaj, 06:10
  •  

#2 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 16:38

Przetrząsacz nad wytrząsaczami w kombajnie John Deere Takijiego producenta nie poprawisz

#3 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 12:55

Przetrząsacz nad wytrząsaczami w kombajnie John Deere Mało prawdopodobne zeby sie zapychał ja u siebie mam i jeszcze nie było z tym problemu , mysle jak b7ył by zbędny to by go nie montowali masz dodatkowe czyszczenie swłomy z ziarna. Wim ze my tak mamy ze cos zdemontujemy a maszyna i tak jedzie.

#4 Share pawelzaza

pawelzaza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, naprawa maszyn - głównie ciągników i kombajnów

Napisany 11 lipiec 2012 - 16:38

Przetrząsacz nad wytrząsaczami w kombajnie John Deere Ja nie narzekam na ten element. Zwiększa skuteczność wytrząsania i nie ma problemów z zapychaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 11:58

Przetrząsacz nad wytrząsaczami w kombajnie John Deere nie wiem kto te bzdury opowiada ze zapycha sie przy rzepaku. moze i sie zapychac jesli któreś łożysko nie pracuje i wtedy jak sie nie obraca a tak to nie ma opcji. zbędny raczej nie jest bo ma za zadanie dodatkowo przetrzącać słomę. w kombajnach które nie mają tego przetrzasacza montowany jest dodatkowy stopień na wytrząsaczach aby uzyskać podobne przetrząsanie slomy jak w kombajnach z przetrząsaczem

#6 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 19 lipiec 2012 - 19:09

Przetrząsacz nad wytrząsaczami w kombajnie John Deere wg instrukcji 2064 do rzepaku trzeba ściągać palce tego przetrząsacza - i radze to robic bo w 2064 kiedyś zapomnieliśmy o tym i było sporo sprasowanej słomy na klawiszach do wydzierania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share john81

john81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:sport,fotografia,maszyny,...

Napisany 20 lipiec 2012 - 19:42

Przetrząsacz nad wytrząsaczami w kombajnie John Deere jd2066,ja do rzepaku odkrecam,....zalecenia poprzedniego wlasciciela ,ponoc nie odkrecil i mu sie sloma zawijala i czujnik sie wlaczal,ja nie mam problemow.....

Dodaj odpowiedź