adriano1299

klimatyzacja na chlewniach

Polecane posty

adriano1299    0

Witam.

Interesuje mię temat klimatyzacji na chlewniach, ma może ktoś z Was takie cudo, lub wie jak to się sprawdza. Każda informacja się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

najtansze są zwykłe zraszacze. wysokociśnieniowe albo zwykłe. potrafią ochłodzić nawet o 6 stopni

Jak masz więcej kasy możesz się bawić w coolboxy od BD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano1299    0

Też myślałem nad tymi zraszaczami, ale czy zraszacze nadają sie na każdy rodzaj chlewni. na rusztach spoko, ale na te gdzie jest słoma w kojcach ?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja mam tylko ruszt więc nie wiem.

Ale myślę że może być problem w ściołowych chlewniach bo jednak w chlewni wszystko mokre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano1299    0

no własnie a ja mam na głębokiej, dopiero za miesiąc ruszam z budową kolejnej na rusztach to tam wtedy będzie można zrobić natryski,

a jak u ciebie wyglądają te natryski jak masz to rozprowadzone na chlewni, zrób kilka fotek i wstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Wprawdzie upały się skończyły, ale temat nadal aktualny.Alternatywą dla zraszaczy mogą być wloty powietrza czerpanego spod ziemi, które jest dużo chłodniejsze. Takie rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się w domach, powietrze zanim trafi do domu, leci przez kilkunastometrowe rury. Dzięki temu, ze grunt ma stała temperaturę kilku stopni powietrze w zimie jest wstępnie ogrzane,a latem mocno schłodzone. Kłopot w tym, ze ten system wymaga kilkunastu metrów rur dla efektywnego działania w domu, który ma małe zapotrzebowanie na powietrze. Żeby to działało w chlewni, długość rur pod ziemią musi być wynosić conajmniej kilkadziesiąt metrów, i to o o średnicy minimum 500mm.

Ale potencjał jest, poza tym to rozwiązanie sprawdzi się w budynkach na ściółce.

Edytowano przez FarmerX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj