Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT

166 odpowiedzi na ten temat

#81 Share rolnikogl

rolnikogl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 kwiecień 2014 - 18:26

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Witam. Dziś rano po odpaleniu Fendt 512 99r wyskoczył mi błąd 8.3.28. Na wyświetlaczu wyskoczyła ikona podnośnika i alarm. EHR przestał działać. Czy mógł by mi ktoś przetłumaczyć kod i naprowadzić mnie w czym tkwi problem? Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Dzisiaj, 22:01
  •  

#82 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:08

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT rozkręć panel i poczysć wszystkie kostki. Ten błąd jest własnie od panelu sterowania. Na tych guzikach no błotnikach powinien w tym wypadku podnosnik dzialac. Pozdrawiam

#83 Share Michaal_11

Michaal_11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 kwiecień 2014 - 15:45

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Koledzy mam problem z EHRem w Fendt 311 Kontrolka Diagnose wyswietla bład 24 co on oznacza?

#84 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 10 maj 2014 - 14:04

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Co oznacza błąd 5162 i 5163 w Fendt Farmer 312 2000rok?

#85 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 10 maj 2014 - 20:48

Co oznacza błąd 5162 i 5163 w Fendt Farmer 312 2000rok?

Przyczyna: Uszkodzone sterowanie zaworu elektromagnetycznego podnoszenia(5162)/opuszczania(5163) przy resorowaniu przedniej osi
Następstwa: Koniec działania resorowania. Możliwa dalsza jazda bez resorowania

Chyba to bo kody są z książki serii 400 Vario

#86 Share pawel4106

pawel4106

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 15:52

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Co oznacza bład 0.0.20 w Fendt Farmer 309

#87 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 21:33

Problem lezy w zawoze podnoszenia EHR lub w przewodach do niego prowadzacych. Wykonasz pomiary wedlug schematow elektrycznych i powinienes znalezc przyczyna usterki.

Pff... kurde ludzie tu nie wróżki... podaj co nie działa i jak i kiedy a nie takie ogólniki, nic nie podają ludzie a wszystko na tacy by chcieli dostać...

Mam pytanie do dwóch znawców:
Czy błąd 5.1.92 należy do kategorii błędów ciężkich? W menu z błędami się wyświetla ale nie ma żadnych znaków ostrzegawczych. Fendt Farmer 312 rok 99.

#88 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 07:57

Po pierwsze upewni się czy kody do tych modeli są te same. Sprawdź kable przy podnośniku i wiązki, rozepni wtyczki poczyść wszystko i przejżyj czy jakichs przetarć nie ma. Zadanie będzie dość trudne bo kable od tych czujników biegną w wiązkach prawdopodobnie. Domyslam się, że chodzi o sworznie pomiaru siły uciągu. Prawdopodobnie sa one umieszczone tam gdzie łączą się ramiona podnośnika z ciagnikiem. Uważaj bawiąc się elektroniką abys nie uszkodził sterownika/komputera. Na koniec nie chciał bym sie wymądrzać ale w temacie o rozdzielaczach pisałem abyś sprawdził czy błedów nie wywala. Kupił nie kupił ale argument do targowania by był.

Witam, kolega się orientuję a potrzebuję pomocy. Wyrzuca mi błąd 5.1.92 w Fendt Farmer 312 z 99r. Czujnik obrotów turbosprzęgła lub okablowanie. Jest to błąd z kategorii ciężkich czy można z tym jeździć? Nie wyskakuje żaden trójkąt - jest tylko w panelu z błędami.

#89 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:53

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Podział na błędy cieżkie/średnie/lekkie wystepuje tylko w błędach od podnośnika... w pozostałych tego niema... na zachodzie masa użytkowników olewa błędy i z nimi jeździ o ile nie widać zeby była jakaś usterka, jak chodzi rewers bo do tego pewnie potrzebny jest ten czujnik to ja bym osobiście jeździł, bo rewersu to nie popsuje, bo jeśli i tak coś bedzie nie w porządku to rewers nie bedzie chodził w ogóle...

edit: Dzikijanie cóż sie tak irytujesz, że minusy dajesz? Tym, że ludzie błędy olewaja i jeźdzą ile wlezie?

Edytowany przez JD1052, 16 czerwiec 2014 - 20:31.

#90 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 18:25

Podział na błędy cieżkie/średnie/lekkie wystepuje tylko w błędach od podnośnika... w pozostałych tego niema... na zachodzie masa użytkowników olewa błędy i z nimi jeździ o ile nie widać zeby była jakaś usterka, jak chodzi rewers bo do tego pewnie potrzebny jest ten czujnik to ja bym osobiście jeździł, bo rewersu to nie popsuje, bo jeśli i tak coś bedzie nie w porządku to rewers nie bedzie chodził w ogóle...

edit: Dzikijanie cóż sie tak irytujesz, że minusy dajesz? Tym, że ludzie błędy olewaja i jeźdzą ile wlezie?

Jakie minusy? plusa dostałeś za pomoc :) Co do fendta i tego błędu - pojawił się po zmianie paska od klimy bo trzeba było na pół gwizdka przekręcić kluczyk i próbować zapalić i niezapalić żeby pasek wskoczył. Stąd durny błąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Michaal_11

Michaal_11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:59

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Koledzy czy zna ktoś procedurę kalibracji amortyzowanej osi przedniej?

#92 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 19:09

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Witam mam taki problem: Fendt 310 lsa 1987r podnosnik dziala ale tylko mechanicznie po przelozeniu dzwigni na ehr nie dziala tylko swieco dwie diody na panelu ehr co to moze byc za blad?

#93 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 22:37

Mechanicznie działa wszystko a na EHR nie ma żadnej reakcji.

kolego czy pamietasz co bylo przyczyna ze ci ehr nie dziala ja mam u siebie ten sam problem mechanicznie ok a ehr nie ma zadnej reakcji

#94 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2014 - 05:41

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Panowie co oznaczają kody 5.1.02 oraz 6.1.02 ?

#95 Share Marek140289

Marek140289

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 19:03

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Witam. problem z wom . miga kontrolka w guziku 8 razy. Fendt 312 1990r co to moze byc?

#96 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 20:58

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Witam, może ktoś odpowiedzieć co oznacza ta kontrolka? Dodam tylko że pojawiła się po całym dniu pracy, nie idzie jej wyłączyć i pojawia się nawet na wyłączonym silniku.

#97 Share Stepano

Stepano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 19:19

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Witam
Co oznacza kod 3.2 Fendt 612 lsa 93r. Z góry dziękuję za pomoc.

#98 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:58

Kody błędów FENDT, tłumczenia i rady, EHR FENDT Problem z lewym sworzniem pomiaru siły.

#99 Share Marq

Marq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 14:23

Hej Panowie - chciałbym przywołać problem o który rok temu padło już tutaj pytanie a pozostało bez odpowiedzi - otóż chodzi o błąd 5.1.91 w Fendcie Farmer 308 98'. Wyświetla prędkość 99.5km/h nawet na wyłączonym silniku, trójkąt ciągle miga, głośnik piszczy. Podejrzewam czujnik prędkości lub przewód do niego prowadzący, ale nie potrafię go zlokalizować. Miał ktoś z takim czymś do czynienia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share bszwaj

bszwaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 październik 2014 - 21:12

Cześć kupiłem Fendt 310 LSA Turbomatik z Francji 1990 rok.

EHR wyświetla błąd 31, czy wiecie co to oznacza? Podajcie link do kodów błędów to już sobie poradzę(szukam w internecie ale nie mogę znaleźć)

Dodam, że przyciski na lewym błotniku nie działają a na prawym już tak.

Z góry dzięki za odpowiedź

Błażej

Dodaj odpowiedź