Zaloguj się, aby obserwować  
TolkienBC

wysokość tuczarni

Polecane posty

TolkienBC    0

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam pewien problem natury technicznej, a mianowicie przebudowuje stodołę na chlewnię dla tuczników na rusztach. Mam w związku z tym pytanie - jaka powinna być minimalna wysokość od posadzki do sufitu w chlewni tego typu. Szukałem już informacji w internecie, oraz starałem się uzyskać informacji u powiatowego lekarza weterynarii,ale on też nie wiedział. Jeśli zna ktoś jakiekolwiek normy tego dotyczące proszę o odpowiedź. Zaznaczam że nie chodzi mi o wymagania co do powierzchni... Nie chciałbym po prostu, aby po zakończonej przebudowie przyjechała jakaś inspekcja i stwierdziła, ze mam za nisko strop... pozdrawiam serdecznie. Aha, jeśli ktoś podobnie adaptował stodołę, niech napisze o swoich doświadczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Wątpię żeby się do tego doczepili ważniejsze jest chyba to żeby była odpowiednia temperatura w chlewni, wentylacja... Według mnie to zrób tak wysoko żebyś mógł wjechać ciągnikiem żeby wygarnąć "nawóz naturalny" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

lepiej wysoką rób bardziej praktyczna bo i ciągnikiem wjedziesz i też gorączka unosi się wysoko więc na poziomie twojej głowy nie będzie tak ciepło :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Witam

 

Osobiscie w każdym budynku zrobiłem 2,60 m. Optymalne jest 2,70 m ale nie zmiesciłem się w przerabianej chlewni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

bo nigdy nie wiesz co za parę lat się wydarzy...


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Piszesz bezsensowne rzeczy. :) Po co na ruszt wjeżdzać ciągnikiem? czy czym kolwiek? Na to mi odpowiedz a nie gadasz coś o przyszłości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Bo skoro to stodoła, to nie wiem jak on ale ja jak mam dużo prosiąt to też trzymam w stodole tuczniki, ale jak je wyprzedam to z powrotem coś w niej można schować...

A po drugie to opłacalność świń może niedługo spaść i to bardzo tak jak kilkanaście lat temu... i co stodoła będzie pusta bo ani ciągnikiem a ni niczym nie wjedzie:D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja tylko mówię jak jest :D


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Twoje posty wyprowadzają mnie z równowagi. :) Jeszcze troche popisz bez sensu to % polecą bo nie wytrzymam.

Do autora - wys. optymalną zeby Ci było swobodnie tam chodzić. Czyli proponuje jakies 2,5-2,8m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzetor7011    3

Moderator a nie potrafi czytać ze zrozumieniem :lol: .

Chłopak całkiem sensownie pisze z tą przyszłością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

MZETOR chociaz ktos normalnie mysli :D dzieki ;)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TolkienBC    0

Panowie, a propos przyszłości - skąd brać słomę?? dlatego wymyśliłem ruszta. część stodoły jest już na głębokiej ściółce i na razie tak zostanie, ale w przyszłości może też przerobić na ruszta. chodzi o to by mieć jak najmniej pracy. Będę miał w tuczarni ok. 2,60-2,70m wysokości. Zobaczymy jak nam wyjdzie. Więcej głębokiej ściółki nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
    • Przez GibusDF
      Witam!
      Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Wielkopolsce (okolice Koła) poszukuje osoby chętnej do podjęcia pracy jako zarządca w chlewni dla loch. Wykształcenie w kierunku rolniczym, zootechnicznym, weterynaryjnym lub o kilkuletnim stażu pracy przy hodowli loch. Możliwość zakwaterowania i pracy wraz z rodziną. Zainteresowanych proszę o kontakt e-mailowy Lgalemba@wp.pl lub PW @GibusDF
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj