Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie??

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share PAT_Polska

PAT_Polska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 październik 2015 - 06:49

W tych wialniach jest jakiś system czyszczenia sit?

Tak, w ramach, pod sitami są piłeczki kauczukowe, które na bieżąco je oczyszczają.

Załączone miniaturki

• kulki w ramach.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Dzisiaj, 07:26
  •  

#42 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 06 październik 2015 - 08:41

Dziękuję za informację i zdjęcia. Zdarza się Państwu robić czyszczalnie, które dodatkowo rozdzielają użyteczne ziarno na frakcje? Wysokość wylotu z czyszczalni pozwoli na użycie podajnika ślimakowego do odbioru użytecznego ziarna?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#43 Share PAT_Polska

PAT_Polska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 październik 2015 - 10:11

Dziękuję za informację i zdjęcia. Zdarza się Państwu robić czyszczalnie, które dodatkowo rozdzielają użyteczne ziarno na frakcje? Wysokość wylotu z czyszczalni pozwoli na użycie podajnika ślimakowego do odbioru użytecznego ziarna?

Rozdzielać na frakcje, żeby pogrupować ziarno według wielkości? Z tego co wiem, któryś z naszych klientów przepuszcza wyczyszczony materiał kolejny raz przez maszynę i przez odpowiedni dobór sit oddziela mniejsza ziarna od większych, jednak na czyszczalni sitowej bardzo ciężko jest dobrać odpowiednie otwory, a efekt i tak nie jest rewelacyjny. Wylot czyszczonego ziarna jest bardzo nisko i maszyna powinna stać na podwyższeniu. Możemy tez takie podwyższenie dodatkowo zrobić. Tak, jak na zdjęciu. Zapraszam też do obejrzenia filmu pokazowego PAT-5: https://www.facebook...?type=2

Pozdrawiam,

Elżbieta Cała

tel: 600-218-327

Załączone miniaturki

• PAT-5 z podwyższeniem.png

#44 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 06 październik 2015 - 17:51

Zdarzyło mi się jednego roku, że oprócz resztek roślin musiałem właśnie wydzielić nasiona większe od 2.4 mm i mniejsze niż 1,6mm. Dało się to zrobić wialnią z czterema sitami, ale trwało długo. Ponownego czyszczenia wolałbym uniknąć z braku miejsca w posiadanych budynkach.

Ciekawi mnie też maksymalna dokładność czyszczenia ziarna z dużą ilością słomy i niedomłotów. Sita dowolnie można zamieniać miejscami?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#45 Share PAT_Polska

PAT_Polska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 październik 2015 - 07:05

Niestety, nasze czyszczalnie działają na podobnej zasadzie, więc drugie czyszczenie byłoby obowiązkowe ze względu na dwa poziomy sit. Czyszczalnia odbiera 70% zanieczyszczeń. Działa na takiej zasadzie, że górne sito odbiera wszystko, co większe od czyszczonego materiału, a dolne wszystko, co mniejsze. Później kanał aspiracyjny odbiera zanieczyszczenia lżejsze, takie jak plewy i kurz. Sita można wymieniać dowolnie, w cenie są trzy komplety sit, dobierane indywidualnie do potrzeb klienta.

Pozdrawiam,

Elżbieta Cała

tel: 600-218-327

Zdarzyło mi się jednego roku, że oprócz resztek roślin musiałem właśnie wydzielić nasiona większe od 2.4 mm i mniejsze niż 1,6mm. Dało się to zrobić wialnią z czterema sitami, ale trwało długo. Ponownego czyszczenia wolałbym uniknąć z braku miejsca w posiadanych budynkach.

Ciekawi mnie też maksymalna dokładność czyszczenia ziarna z dużą ilością słomy i niedomłotów. Sita dowolnie można zamieniać miejscami?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share mistal44

mistal44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 21:13

jaką polecacie czyszczalnie żeby miała chociaż 25 t/h przy czyszczeniu rzepaku czyli myślę że na pszenicy to drugie tyle 50 t/h. Oczywiście mówię o pieniądzach do przyjęcia :)

#47 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 08:04

Ja przyjmę od Ciebie każde pieniądze - im więcej, tym lepiej. :)

#48 Share kufcio

kufcio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 07:19

Witam
Czy czyszczalnia PAT nadaje sie do czyszczenia grochu/łubinu w celu oddzielenia połówek ? w kanale aspiracyjnym polecą razem z mniejszymi ziarnami...

#49 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 09:58

To mało prawdopodobne. Separator wyciąga tylko bardzo lekkie zanieczyszczenia i bardziej właściwą nazwą dla niego byłaby "odkurzacz".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share QuQurydza

QuQurydza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 22 sierpień 2016 - 11:19

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? <p>Witam. Jakie polecacie czyszczalnie do gryki.</p>

Dodaj odpowiedź