Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie??

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 22 luty 2014 - 08:53

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Do siewu jak minimum 20% ziarna nie odejdzie, czyli z 1 tony 200 kg, to nie nadaje się do siewu. A znam takie przypadki że nawet 50% odchodziło po petkusie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Dzisiaj, 09:14
  •  

#22 Share semeo

semeo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 22:34

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? odświeżę temat
czy ktoś coś wie na temat czyszczlani MA309/0/W-1?
jaką ma wydajność na godzinę?
i czy dobrze wyczyśći zboże?
chciałbym ją kupić a nie za wiele o niej wiem

#23 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 16 listopad 2014 - 22:12

Witam.

Potrzebuję zakupić czyszczalnię (dokładną) i pytam rozeznanych w temacie o proponowane modele i marki. Minimum 15t/h. 

#24 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 03 grudzień 2014 - 14:53

http://www.pom.com.p...parator_pl.html Co myślicie tej czyszczalni? Miała by czyścic przed magazynowaniem zboża :)

#25 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 16:12

Do czyszczenia przed magazynowaniem to się nada jeżeli oczyszczony materiał będzie przechowywany w big-bagach, lub transportowany drugą żmijką na pryzmę lub do silosa.

Problem pojawia się przy cyklonie do zanieczyszczeń... Powinien zostać wyprowadzony na pewną odległość, najlepiej za jakąś ściankę/poza pomieszczenie w którym znajduje się ziarno oczyszczone aby pył z tego cyklonu nie osiadał na nim ponownie. Przy takim wyprowadzeniu jednak spada prędkość przepływu powietrza w kanale, tak jak w dmuchawach do zboża: im dalej, tym mniejsza wydajność. W skrajnym przypadku zapycha się kanał.

Do wstępnego oczyszczania mógłbyś spróbować z tym urządzeniem które już się tutaj pojawiło. Przez szyber w przyczepie ziarno rozładowujesz bezpośrednio do zasypu czyszczarki a za nią podstawiasz żmijkę na oczyszczone zboże. Od producenta musiałbyś dowiedzieć się (bo ja jakoś w instrukcji nie znalazłem informacji) na jaką odległość może tłoczyć zanieczyszczenia aby nie spadła wydajność, zrobić wyprowadzenie tychże zanieczyszczeń i jazda.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#26 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 17:04

No właśnie u mnie czyste zboże odbierała by dmuchawa do silosa, natomiast do cyklonu od zanieczyszczeń doczepiłbym rurę od dmuchawy fi 160 2 metry i wtedy zanieczyszczenia do big baga np :)

#27 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 17:59

Cyklon zanieczyszczeń jest u góry otwarty i lekkie pyły wychodzą poza urządzenie a w pomieszczeniach zamkniętych zapylenie jest niebezpieczne dla zdrowia i stwarza zagrożenie wybuchem... Także chcąc inwestować w to urządzenie to użytkowanie na zewnątrz lub tak jak wspomniałem cyklon zanieczyszczeń won za ścianę. 

A rura prosto do big-baga jeżeli chcesz ją wepchnąć do torby "na szczelno" to zmniejszy się wydajność czyszczarki i paprochy będą iść do silosa, tutaj powinien być cyklon zwalniający (jaki wcześniej nazywałem zanieczyszczeń) aby strumień powietrza miał gdzie się rozładować

Dodatkową kwestią na którą ja zwróciłbym uwagę to pobór prądu, żeby licznik zadyszki nie dostał...   ;)

Sama dmuchawa do zboża to co najmniej 5-7 kW żeby w miarę sprawnie silos załadować. Dodaj do tego zapotrzebowanie na moc separatora: POM Augustów 2,2+3 kW (2 silniki), a ten od rzemieślnika 3 kW, może i niewielka różnica ale zawsze.

Inna sprawa to miejsce potrzebne na rozstawienie sprzętu. Nie wiem jak u Ciebie, ale moje podwórze niestety wolną przestrzeni nie grzeszy... :(

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#28 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 18:07

U mnie właśnie użytkowanie na zewnątrz ponieważ w pomieszczeniach nie ma gdzie ;) Mi nie chodzi o to że rura do big baga, tylko że cyklon bym odsunął rurą o 2 metry od separatora i wtedy pod cyklon big bada niskiego :) Skoro śrutownik 11 kw + mieszalnik 2,2 kw chodzi bez problemu, to separator 5,2 + dmuchawa 7,5  da radę :) Przydział mam z tego co pamiętam 20 kw poboru, czy jakos tak. Nie znam się na tym :)

#29 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 11:00

Ile zboża masz do przewiania? Z 10 ton owsa bezłuskowego, przy intensywnym usuwaniu kurzu i pośladu, zebrało mi się kilka worków zanieczyszczeń. Jeżeli czyszczenie ustawisz na mniej intensywne, to moim zdaniem zbierzesz najwyżej dwa worki kurzu.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#30 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 11:08

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? No ja rocznie do oczyszczenia ze 150 ton bym miał :-) myślę że i do siewu tym bym wyczyscil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 11:21

Do czyszczenia materiału siewnego to się nie nada, chyba że masz pola wolne od chwastów i nie straszne Ci sianie drobnym ziarnem. Jakość czyszczenia wystarczająca do tego, żeby sprzedać ziarno, czasem z niewielką obniżką ceny za zanieczyszczenia. Do obsługi tego separatora przydatne będą dwa podajniki ślimakowe - jeden odbierający ziarno z separatora i jeden podający (zasyp jest na wysokości ponad 2 m). Kurz z góry można odprowadzić gdzieś na bok rurą. Ja używam rurę od dmuchawy (tę zakończoną blaszaną kierownicą - tzw. kapturem), dzięki temu w stodole jest znacznie mniejsze zapylenie. Separator ustawiam w okolicy drzwi, żeby kurz od razu wylatywał na zewnątrz.

Edytowany przez a1fe26c2, 05 grudzień 2014 - 11:23.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#32 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 19:23

czy ktoś jest użytkownikiem takiej czyszczalni i może podzielić się opinia o niej, chcę nią czyścić groch, zboża, itp.?

http://www.cito.wialnia.pl/pat_1.htm

Edytowany przez aro1975, 30 lipiec 2015 - 19:24.

#33 Share semeo

semeo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:18

kilka dni temu kupiłem podobną tylko bez separatora, jeszcze nie próbowałem, myślę że się nada spokojnie, tylko u mnie ma 3 sita i wszytko zależy jak się dobierze otwory w sitach,

to coś w styli wialni tylko nie ma co marzyć o wydajności, to typowa manufaktura więc na duże ilości odpada.

#34 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:32

daj znać jak wypróbujesz, do przesiania mam 12t grochu i podobnie zboża - bez pośpiechu. to ustrojstwo kosztuje 10tys. netto - dlatego trzeba wszystkiego się dowiedzieć

#35 Share semeo

semeo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:38

oj drogo jak na taką maszynę, ja kupiłem używkę za 1700, potrzebujesz do tego jeszce podajnik ślimakowy do załadunku czyszczalni, chyba że samoistni poleci z góry, ja planuje zasypywać prosto  z biga na turze

Edytowany przez semeo, 30 lipiec 2015 - 20:41.

#36 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 20:50

też mi się tak wydaje, tak właśnie myślałem o zasypie żmijką  i do odbioru też coś trzeba wymyśleć

#37 Share Kazik_1971

Kazik_1971

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 wrzesień 2015 - 08:41

10k to jest dużo za nową, polską maszynę? Ja mam taką chyba większą, zapłaciłem 24k i od 3 lat się super sprawuje, bardzo mili ludzie tam pracują. 

#38 Share PAT_Polska

PAT_Polska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 wrzesień 2015 - 07:18

Dzień dobry,

proszę o kontakt telefoniczny. Znajdę dla Pana użytkownika, który czyści groch na naszej maszynie, żeby mógł Pan uzyskać opinię.

Pozdrawiam,

Elżbieta Cała

"PAT" Chomutow Sp. J. 

Zebrzydów 1

58-124 Marcinowice

tel: 600-218-327

#39 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 05 październik 2015 - 20:10

W tych wialniach jest jakiś system czyszczenia sit?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share semeo

semeo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 październik 2015 - 21:51

10k to jest dużo za nową, polską maszynę? Ja mam taką chyba większą, zapłaciłem 24k i od 3 lat się super sprawuje, bardzo mili ludzie tam pracują. 

piszę o stosunku cena/wydajność, za dobrą maszynę można i więcej dać ale wydajność będzie dużo większa, a tu mamy tylko 1 tona, to trochę mało przy tej cenie

Dodaj odpowiedź