Karol599

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Splendor    0

Witajcie Koledzy jak również Koleżanki.

Dnia 16.09.2017 o 08:08, Nowy81 napisał:

Użytkuje ktoś ISM -5 ?

 

Również jestem zainteresowany tego typu maszynom. Czy jest tu ktoś kto może powiedzieć coś o tym wynalazku? znalazłem jeszcze podobne kopie tego urządzenia "Separator ALS-5" http://alistan-agro.com/separatory/als-5/

widzę że Alistan ma również w ofercie czyszczalnie sitowe http://alistan-agro.com/resheta/

Co sądzicie o tych urządzeniach? Sprawdziło by się to do materiału siewnego, może była by to jakaś alternatywa dla Petkusów?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

@marian7k

nie można wysłać do Ciebie PW, a zauważyłem, że chciałeś kupić/ kupiłeś czyszczalnie do trawy nasiennej. I co kupiłeś, co polecasz?

Też stoję przed takim wyborem - sieję kupkówkę na nasiona, a stara zwykła wialnia już się dosłownie rozwaliła - zresztą nią i tak szło strasznie wolno.

Tak wstępnie myslałem nad czyszczalnia ROFAMA - są nieznacznie tańsze, ale czy to nada sie do trawy?

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje i porady - szczerze mówiąc to nawet nigdy nie widziałem na żywo czyszczalni większej niż zwykła wialnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skhmadaje    0

Ja kupiłem czyszczalnie Almet 28 tys. netto kosztowała, taka sama jak ta PAT tylko dwa razy tańsza. Czyści dobrze bo wiatrem, sita dolne i górne, wymiana sit jest trochę problematyczna, ale są dwa komplety ramek, dołożyłem sobie falownik i wiatr reguluje falownikiem. Samym wiatrem to nigdy dobrze nie oczyścicie, do kompletu powinien być jeszcze tryjer. Mam też separator POM augustów też jest spoko, czyściliśmy żyto, owies, łubin łupie na połówki, do czyszczenia większych ilości, owies cały silos puszczaliśmy do drugiego żeby gęstość poprawić, ale do siewu to może żyto, owies. Jest jeszcze GRAINTEC Mariusz Piecuch mam od nich taki 11 metrowy przenośnik do załadunku silosów z nabudowaną wialnią i sitami dolnymi, bardzo praktyczne bo przy okazji czyści, te wcześniejsze maszyny wymagają dodatkowych przenośników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj