Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie??

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Karol599

Karol599

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 16:32

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Witam mam pytanie odnośnie czyszczarni do ziarna waham się pomiędzy kilkoma markami i nie wiem na jaką się zdecydować. może jesteście w stanie coś doradzić i za proponować ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Dzisiaj, 19:05
  •  

#2 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 05 lipiec 2012 - 20:00

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? wialnia :) bo niezawodna :ph34r:

#3 Share Jerry28

Jerry28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 20:04

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Napisz jakimi pieniążkami dysponujesz, ile ton ma przerabiac ta czyszczalnia, czy to ma byc czyszczalnia wstępna, dokładna czy może i to i to w jednym z możliwością regulacji ?
Ja zakupiłem czyszczalnię wstępną Drzewicz CZB 15, ale jeszcze nie mogę nic na jej temat powiedzieć, czeka na żniwa ;) (http://drzewicz.com....czalnie&lang=pl )
Jeśli chodzi o jakość wykonania, no cóż mogło by być lepiej, ale nie jest jeszcze najgorzej.

#4 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 14:04

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Czy ktoś z was użytkuje wialnię-wstępną czyszczalnię z firmy Spomasz z Torunia?
Potrzebuje kilka informacji o jej działaniu. Mogę kupić taką za grosze do remontu ale nie wiem co i jak ona czyści.

#5 Share tucha

tucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 luty 2014 - 10:18

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? ...

Edytowany przez tucha, 18 marzec 2014 - 13:08.

#6 Share keram-77

keram-77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2014 - 17:23

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Up@ strona nie chce się załadować :(
Ja też jestem zainteresowany kupnem wialni bądź czyszczarki do ziarna, ale ja potrzebuje w miarę tanią i mała ponieważ chcę używać ją do czyszczenia ziarna na siew, a więc nie musi mieć wydajności 600 tylko np 6 t/h.
Tym bardziej na te żniwa ponieważ mam poletka doświadczalne, z b. dobrymi odmianami pszenicy(Linus, Joker, Potenzial, Baryton, Platin) i zależało by mi na jak najlepszym wyczyszczeniu ziaren w celu uzyskania jak najlepszego materiału siewnego (wiadomo nie osiągnę takiej jakości, jak nie które firmy nasienne). Obecnie posiadam pradawną wialnie coś ala http://allegro.pl/wi...953754156.html. No ale żeby tym wyczyścić dobrze to potrzebuje 20 min na 50kg....
Dlatego proszę o opinię, nie tylko zalety ale głównie wady:
http://www.dmuchawyd...yp_mpcz_10.html
http://www.ws-sosnowski.pl/oferta.html
Oczywiście jeśli macie inne wialnie, czyszczalnie do zboża chętnie przyjmę każdą ofertę i opinię ;)

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 20 luty 2014 - 18:43

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Ja mam petkusa 531 i on czyści z 1,5-2 t/h. dość ładnie.

#8 Share keram-77

keram-77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2014 - 19:04

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? tak tylko, że on trochę waży i dużo miejsca potrzebuje :(

#9 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 20 luty 2014 - 20:33

Up@ strona nie chce się załadować :(
Ja też jestem zainteresowany kupnem wialni bądź czyszczarki do ziarna, ale ja potrzebuje w miarę tanią i mała ponieważ chcę używać ją do czyszczenia ziarna na siew, a więc nie musi mieć wydajności 600 tylko np 6 t/h.
Tym bardziej na te żniwa ponieważ mam poletka doświadczalne, z b. dobrymi odmianami pszenicy(Linus, Joker, Potenzial, Baryton, Platin) i zależało by mi na jak najlepszym wyczyszczeniu ziaren w celu uzyskania jak najlepszego materiału siewnego (wiadomo nie osiągnę takiej jakości, jak nie które firmy nasienne). Obecnie posiadam pradawną wialnie coś ala http://allegro.pl/wi...953754156.html. No ale żeby tym wyczyścić dobrze to potrzebuje 20 min na 50kg....
Dlatego proszę o opinię, nie tylko zalety ale głównie wady:
http://www.dmuchawyd...yp_mpcz_10.html
http://www.ws-sosnowski.pl/oferta.html
Oczywiście jeśli macie inne wialnie, czyszczalnie do zboża chętnie przyjmę każdą ofertę i opinię ;)

W linku ws sosnowski piszą że czyści trawy nasienne,może ktoś używał do traw ,proszę o opinie.Potrzebuję coś niewielkiego do czyszczenia rajgrasów.

#10 Share adam2112

adam2112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 luty 2014 - 21:19

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? My mamy do sprzedania taki młynek do czyszczenia zboża http://www.agrofoto....szczenia-zboza/.

Edytowany przez adam2112, 20 luty 2014 - 21:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share keram-77

keram-77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2014 - 01:20

My mamy do sprzedania taki młynek do czyszczenia zboża http://www.agrofoto....szczenia-zboza/.

Ale po 1 jaką to ma wydajnośc( chodzi mi o b. dobrze czyszczenie, nie o tak aby żeby kurz odwiać:P)
a po 2 boję się o jakość czyszczenia :(

#12 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 21 luty 2014 - 06:55

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Ja przez ostatnie lata wcale nie czyszczę zboża, po kombajnie jest bardzo ładne a pryskać i tak trzeba. A stara wialnia i bukownik stoją w koncie

Stare damfy przerabiają na czyszczalnie, trzeba wyjąć bęben młucący

#13 Share adam2112

adam2112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2014 - 09:21

Ale po 1 jaką to ma wydajnośc( chodzi mi o b. dobrze czyszczenie, nie o tak aby żeby kurz odwiać :P)
a po 2 boję się o jakość czyszczenia :(

Wydajności nie znam :(. Jakość czyszczenia zboża jest bardzo dobra :D(dużo lepsza od wialni). Znajomy kiedyś nią łubin czyścił to nawet mówił że polówki odganiało (do drugiej przegródki bo są dwie).

Edytowany przez adam2112, 21 luty 2014 - 09:34.

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 21 luty 2014 - 09:32

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Czyli 20% ziarna nie potrzebie wysiewasz zamiast sprzedać. Bo tyle powinno przynajmniej odejść przy czyszczeniu.
U mnie po wialni takiej
http://allegro.pl/wi...3968796905.html

odchodziło z 5% ale dużo pośladu wysiewałem nie byłem zadowolony ale jakoś było teraz po petkusie zaczełem siać o 15 % mniej ziarna na 1 ha i pszenica jest gęściejsza, wiec prosty wniosek, wysiewałem poślad który mogłem sprzedać a tak marnowałem.
W tamtym roku posiałem nowe zboże z centrali 180 kg/ha i swoje 230 kg/ha, i moje było rzadsze i gorsze.
Od tej pory powiedziałem koniec z marnowaniem zboża.

#15 Share adam2112

adam2112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2014 - 09:47

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Zapomniałem napisać że poślad też odwiewa do drugiej przegródki bądź za młynek, a ziarno do siania bierzemy tylko z pierwszej przegródki. Ale damfa też jest dobra i wydajniejsza względem młynka i wialni :).

#16 Share keram-77

keram-77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2014 - 09:53

Czyli 20% ziarna nie potrzebie wysiewasz zamiast sprzedać. Bo tyle powinno przynajmniej odejść przy czyszczeniu.
U mnie po wialni takiej
http://allegro.pl/wi...3968796905.html

odchodziło z 5% ale dużo pośladu wysiewałem nie byłem zadowolony ale jakoś było teraz po petkusie zaczełem siać o 15 % mniej ziarna na 1 ha i pszenica jest gęściejsza, wiec prosty wniosek, wysiewałem poślad który mogłem sprzedać a tak marnowałem.
W tamtym roku posiałem nowe zboże z centrali 180 kg/ha i swoje 230 kg/ha, i moje było rzadsze i gorsze.
Od tej pory powiedziałem koniec z marnowaniem zboża.

Pewnie, że lepiej siać mniej, a lepsze jakościowo ziarno. Chodź by ze względu na choroby grzybowe. Ta wialnia całkiem nieźle się prezentuje, ale pytanie czy nie trafi się na jakiś trefny sprzęt, bo sądząc po wyglądzie to pewnie rocznikowo nie odbiega od petkusa :/

Na allegro spotkałem się z takim separatorem http://allegro.pl/cz...3992258844.html może ktoś używał już go i może napisać opinie o nim?

Edytowany przez keram-77, 21 luty 2014 - 15:46.

#17 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 21 luty 2014 - 19:01

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Wygląda to na separator M502 z POM Augustów lub jakiś jego klon. Przeznaczenie tej maszyny to czyszczenie wstępne przed magazynowaniem zboża. Więcej na jej temat jest tutaj.
Młynek, który prezentuje Adam2112 ma nikłą wydajność. Dokładne czyszczenie zabiera dużo czasu. Ja dwa lata temu czyściłem owies takim urządzeniem i sporo drobnych nasion trafiło do najcięższej frakcji. Przyczyną mogło być to, że starałem się jak naszybciej przewiać ziarno. Technologicznie ta maszyna mieści się pomiędzy czyszczeniem ziarna na wietrze, a wialnią z sitami. Wydajności młynka teraz nie potrafię ocenić. Wialnia napędzana ręcznie, lub przerobiona na napęd silnikiem elektrycznym, ma wydajność około 0,5 T/ha i wymaga obsługi przez 2-3 osoby.
Przy okazji zadam pytanie zgodne z tematem - czy warto kupować poniemiecki złom do czyszczenia zboża? Nowe czyszczalnie o wydajności 1T/ha kosztują około 20 tys., więc taki zabytek jest atrakcyjny cenowo.

Edytowany przez a1fe26c2, 21 luty 2014 - 19:19.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 21 luty 2014 - 20:18

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Ja teraz kupiłem Petkusa 531 z terierami i żmijką za 3 tyś od sąsiada. Miejsca zajmuję dużo, ale to nie problem.
Taką wialnię jak dałem w linku sprzedałem za 700 teściowi, ale nie zbyt ją polecam do czyszczenia zboża, do odwiania jest super, wydajność z 6-7t/h.

Edytowany przez tomek73, 21 luty 2014 - 21:07.

#19 Share keram-77

keram-77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:08

Wygląda to na separator M502 z POM Augustów lub jakiś jego klon. Przeznaczenie tej maszyny to czyszczenie wstępne przed magazynowaniem zboża.

Tak ale zakładając, że wydajność jego wynosi np 10t/h to jeśli przystopuje np do 2-5 t/h powinien dobrze wyczyścić (przynajmniej mi się tak wydaje)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:53

Jaką czyszczarnie do ziarna poecacie?? Nie czyści dobrze z zanieczyszczeń innych niż lżejsze od ziarna, bo to nie jego zadanie i wydajność nie ma tutaj znaczenia. To jest odkurzacz do zboża i nawet słomy nie odciągnie. Przy pełnym ciągu odleci poślad i ziarno drugiego sortu, na dół spadnie tylko niewielka ilość najcięższej frakcji. Efekt uboczy będzie taki, że wentylator separatora zapcha się pośladem i plewą. Jak nie on, to cyklon. Zapchaniem cyklonu skończyła się moja próba.
Są tacy, którzy wieją separatorem dwa razy i twierdzą, że to się nadaje do siewu. Ja o tym nie jestem przekonany.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Dodaj odpowiedź