wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

jacekart    0

Połączone

 

Witam proszę o opinie na temat siewnika Agro-Masz SR300 talerzykowy 

wady i zalety czy jest wart swojej ceny .

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.2 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Jest masa tematów o tym siewniku a ty zakładasz kolejny i w nieodpowiednim dziale !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekart    0

No właśnie widzę ale ja jak widzisz pierwszy raz na tym forum .Pisałem o prasie  i o siewniku i jakoś tak poszło  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Mam agregat z siewnikiem nadbudowanym SN300t Agro-masz i po pierwszych 25ha nic złego się nie dzieje. Trzeba było dokręcić kilka śrub, poprawić połączenie koła napędowego z wałkiem. Agregat pięknie miesza ziemię i zagęszcza ale po siewie na polu widać każdy przejazd, robi coś w rodzaju takiego "uskoku" , "małej bruzdki" może to jeszcze kwestia ustawienia, może ja robię coś nie tak. Komputer ma fajne funkcje ale automatyczne przełączanie ścieżek jest niedopracowane bo na większych nierównościach gdy koło napędowe wpadnie w dziurę to komp. zlicza następny przejazd. Ja korzystam z funkcji ręcznej i dobrze się sprawdza. Jak ktoś ma pytania to chętnie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Czy U3512 będzie dawał sobie radę z SR300 na redlicach talerzowych? Generalnie chodzi mi o masę. To ciągnik troszke mniejszy od C360 :(

 

EDIT.

 

Chociaż jak teraz sprawdziłem wg (http://www.konedata.net/Traktorit/Ursus350.htm) to U3512 od sześćdziesiątki podobno ma 100 kg większy udźwig i jest 400 kg cięższy.

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawin82    0

Również interesuje mnie czy Ursus 3512 da radę z tym siewnikiem w wersji 3 metry z redlicami stopkowymi (waga 620kg). Czy podnośnik da rade i czy nie będzie unosiło przodu?

Ewentualnie jaki inny nowy siewnik 3 metrowy wybrać? Famarol byłby ok ( waży 400 kg ) tylko cena o 6 tyś wyższa od Agromaszu:(

Edytowano przez gawin82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Co do wagi tego agregatu talerzowego z siewnikiem to myślę ze 3512 nie da rady uciągnąć i przód napewno będzie podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Zamiana na dwu i pół metrowy z redlicami talerzowymi coś by dala? Z 2,5m też w ursusie będzie pewnie ciężko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gawin82    0

Chodzi mi o sam siewnik bez agregatu. Ale już i tak kupiony - 2,7 metra. Na pusto z czterema osobami z tyłu na podeście (ok. 300kg na samym tyle) daje radę, więc z zasypem też będzie ok (Ursus 3512).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

O proszę, bardzo mnie interesuje taki zestaw. Możesz napisać coś więcej jak juz będziesz po zasiewach? Redlice masz stopkowe czy talerzowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Za tydzien powinien do mnie przyjechac siewnik agromaszu 3m talerzowy + agregat talerzowy. Napisze wam jak to wyglada Bo mam zamiar go zasypac pszenica I caly zestaw dzwignac. Ciagnik to case mx 135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

i co podniósł ja ma AT30 i chciałbym do niego kupić SR300 mam proxime 90 zastanawiam się czy dałoby radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Podnióśł bez problemu. 6 garów + 900kg na przodzie i niema siły, nawet przód nie drgnie. Posiałem nim rzepak i wyszło idealnie 0.2kg różnica z próbą kręconą ale to błąd w uwzględnieniu poślizgu koła bo w tym roku było wyjątkowo sucho 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Ziel ile dałeś za zestaw siewnik i agregat z Agromaszu, jeśli to nie tajemnica? Brałeś coś z wyposażenia dodatkowego, a agregat z jakim wałem? Zastanawiam się właśnie nad takim zastawem, wyszło mi że za siewnik w "full opcji" trzeba dać 32tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Agregat bralem z talerzami 56cm i walem rurowym a siewnik z elektrycznymi sciezkami przedwschodowymi I powschodowymi, bez komputera z tego wzgledu ze w ciagniku mam licznik ha. Dalem 45brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zapytam się czy robiliście próbę kręconą w siewniku agromasz sr300 (redlice stopkowe), pytam ponieważ chciałbym wiedzieć ile obrotów jest na 1 ha bo jakoś z tej instrukcji nie mogę doczytać, i jeszcze jedno pytanie czy sialiście nim trawę ponieważ na wiosnę będę siał ale w instrukcji nie jest opisane sianie trawy, z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad73    4

Obroty koła i korby Krzysiek masz w tabeli wysiewu ( koła to 1517 /ha a korby 857 na pierwszym biegu i 1601 na drugim ) a traw nim nie siałem więc w tym nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak wam sie sprawuje zagarniacz w siewniku? Według mnie troche to nie ciekawie pracuje i nierównomiernie, jakieś pomysły jak to przerobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Witam koledzy, mam siewnik na talerzowych redlicach z dzielonymi kółkami wysiewającymi. Może się ktoś orientuje czy do siewu drobnonasinnych potrzebne są jakieś wkładki czy tylko z tymi kółkami coś trzeba zrobić? ? W instrukcji nic nie znalazłem, przy siewniku patrzyłem ale nic nie dostrzegłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Trzeba kilin wybic z kółek tak żeby kręciły sie te węższe z drobnymi ząbkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkuba    5

Kolego Ziel, da się te kliny wybić bez wyjmowania tego całego wałka z kółkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Co prawda ja mam jednolite kółka i sprawe załatwiam nakładkami ale widziałem i miałek przy poznaniaku niebieskim takie kółka jak ty i wystarczy przy każdym kółku wybić takie małe bolce. Daj zdjęcie swoich kółek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj