Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

101 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 20 marzec 2013 - 21:24

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] Agromasz ma lepsze malowanie, jakość stali podobno jest na podobnym chociaż tez podobno niskim poziomie.
Ogółem siewniki Agromaszu lepiej się prezentują, są tańsze a lepiej i dokładniej wykonane.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] Dzisiaj, 23:05
  •  

#22 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 07:46

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] W Agromaszu masz wkładki do drobnonasiennych w standardzie. Jak dla mnie to mankamentem jest brak redlic talerzowych skrajnych oraz trochę mała przerwa między pierwszym a drugim rzędem redlic aczkolwiek jak nie ma perzu to jest ok (jeśli jest go trochę to zapycha się trochę).

#23 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 08:40

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] Xawier dla mnie te wkladki to minus, w poznaniaku nie trzeba stosowac wkladek- rolki sa dzielone
Redlice przypadkiem w poznaniaku i agromsz nie są takie same? w amazone dobrze to rozwiazali umieszczajac redlice bodajże w 4 rzedach (chodz i to pewnie ma swoje minusy)

Xawier jakie normy wysiewu dla rzepaku przewiduje agromasz. Czy przy rozstawie 12 cm mozna wysiac w granicach 2,5kg/ ha??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share PawelJUREK

PawelJUREK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 09:24

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] witam z tego co ja zaobserwowałem to agro-masz ma inna skrzynie przekładniową niż poznaniak lub polonez dopiero focus lub idea maja coś podobnego

#25 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:02

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] Nie napisałem dokładnie, przekładnia taka sama jak w Poznaniaku 6, bo faktycznie, najnowsze Poznaniaki mają inną przekładnię

#26 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:12

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] czyli w agromasz zastosowano stare przekladnie bezstopniowe z poznaniaka 6? więc normy wysiewu powinien uzyskiwac takie same?

edit; wiadoma sprawa, uzaleznone jest to rowiez od rolek wec taka sama norma nie bedzie

Edytowany przez Jacekrol, 21 marzec 2013 - 10:17.

#27 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:21

Xawier dla mnie te wkladki to minus, w poznaniaku nie trzeba stosowac wkladek- rolki sa dzielone
Redlice przypadkiem w poznaniaku i agromsz nie są takie same? w amazone dobrze to rozwiazali umieszczajac redlice bodajże w 4 rzedach (chodz i to pewnie ma swoje minusy)

Xawier jakie normy wysiewu dla rzepaku przewiduje agromasz. Czy przy rozstawie 12 cm mozna wysiac w granicach 2,5kg/ ha??

Co do rozstawu redlic a Nordstenie też mają to fajnie rozwiązane (kiedyś sąsiadowym siałem). Jeśli chodzi o rzepak to ja nie sieje go i nie wiem jak to wychodzi w rzeczywistości. W instrukcji obsługi jaką dostałem nie ma podanych w tabeli norm wysiewu tylko mają napisane że co drugą redlicę należy siać. W tym roku chce gorczycy trochę zasiac ale to myślałem żeby rozsiewaczem do nawozów i później kultywatorem przejadę bo za dużo i tak tego nie chce siać. Aczkolwiek jakby ktoś miał praktykę w sianiu drobnonasiennych to byłbym wdzięczny za podanie ustawień.

#28 Share konrad73

konrad73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 21:34

Xawier dla mnie te wkladki to minus, w poznaniaku nie trzeba stosowac wkladek- rolki sa dzielone

Ja teraz niedawno kupiłem ten siewnik i dostałem dwa zestawy zastawek do drobnych nasion. Jeden z dwoma szczelinami do gorczycy, a drugi z jedną do rzepaku i w tabeli jest wysiew wszystkimi redlicami. Co do zakresu wysiewu rzepaku to podają od 0,9 - 8,3 kg. a jak jest w rzeczywistości to się okaże jesienią jak będę siał.

#29 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 18:59

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] A widzieliście Panowie ten siewnik w wersji z redlicami talerzowymi? pojedynczy talerz z kołem dogniatającym wydaje się dobrym rozwiązaniem. Zastanawiam się nad kupnem bo stary poznaniak już się dawno zużył a firma ta jest kilka km ode mnie. Mam pługi i agregat od nich i jestem zadowolony.

#30 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 14:29

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] Czy któryś z kolegow spotkał się ze zmianą normy wysiewu w siewnikach agromasz, czytam że tam jest taka przekładnia jak w poznaniaku. A podczas romowy z dwoma znajomymi którzy mają sporo ziemi i mają poznaniaki (nowe 1 moze 2) to mówili że po ustawienie dla rzepaku normy wysiewu i po zasianiu około 2-3 ha siewnik sam im zmieniał tą normę (zmniejszał) co dopiero wyszło po wschodach tak więc teraz muszą sprawdzać co jakiś czas normę z jaką sieją. Ja akurat sieje narazie zboża ale zamierzam kupić taki siewnik i nie chciałbym wpakować się na minę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 20:42

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] glowno przyczyną sa wkladki do drobnych nasion, jezeli masz pomaranczowe dzwon do agromaszu przysla ci nowe.

#32 Share aron1

aron1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:44

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] witam,
Siewnik Agro-Masz SR300 na redlicach talerzowych mam od września ubiegłego roku. Posiałem nim zboża ozime ~10 ha. Mankament leży w tym ze ma nierówno rozłożone redlice. redlice wg producenta powinny być ustawione co 12 cm(12*25 redlic = 300 cm) a w polu wychodzi dwie redlice co 8 cm następne dwie wychodzą co 16-17 cm czyli coś w tym stylu
I I I I I I I I I I I I
Czy u waszych siewników też jest taki problem??????

#33 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 19:06

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] A jak skrzynia? nie zmienia norm wysiewu podczas pracy?

#34 Share pioter03

pioter03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 kwiecień 2014 - 20:19

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] Jak ustawić SR300 do wysiewu trawy?

#35 Share boo45

boo45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 10:48

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] Przyłączam się do powyższego pytania, + jak go ustawić do wysiewu lucerny[redlice talerzowe

#36 Share lisek

lisek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 15:44

glowno przyczyną sa wkladki do drobnych nasion, jezeli masz pomaranczowe dzwon do agromaszu przysla ci nowe.

Co jest z nimi nie tak? Jakie powinny być? U mnie są dwa komplety z 1 i z 2 rowkami, oba pomarańczowe.

#37 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 19:57

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] wspołczynnik tarcia i wymiar jest nie taki, zadzwon za darmo przysla Ci niebieskie, lepsze ale i tak te z jednym rowkiem są do d.
Ja w nadchodzacym sezonie rzepak bede siał dwurowkowymi.

#38 Share kManiek

kManiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 22:32

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] Siewnik na redlicach talerzowych agromasz czy to dobry wybor na 20ha?

#39 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 14:24

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] Dołączam sie do pytania wyżej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 07:14

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone] jak radzi sobie ten siewnik z siewem grochu?

Dodaj odpowiedź