wesley

Siewnik agromasz 3M SR300 [Połączone]

Polecane posty

minise123    0

No własnie a gdy się kontaktowałem z serwisem to on powiedział że czujnik jest tylko przy jednym znaczniku a ja wyraźnie widzę że są dwa przy tym i przy tym chyba muszę jeszcze raz zadzwonić bo tak nie może być 4000zł dałem za to a tylko się wkurwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Panowie, warto kupić agromasza czy lepiej unie poznaniak 420/3d? Kupilibyście jeszcze raz? oczywiście na talerzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Agro-Masz jest dużo lepiej wykonany, Unia po 3 latach będzie zapewne różowa.

 

Właśnie dużo ludzi narzeka na unie, ale chyba teraz ta nowa seria wyszła po 2015? Agromasz dobrze radzi sobie z wysiewem rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

już nie płowieją od paru lat maszyny Unii zauważyłem. Z resztą tylko z Grudziądza chyba tak płowiały. Polecam Agro-masz, bo nie jest gorzej wykonany a nawet lepiej, dokładniej. Z wysiewem rzepaku radzi sobie elegancko. Ja mam dzielone kółka wysiewające dużo wygodniejsze i na pewno bardziej precyzyjne.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam opinii na temat siewnika agromasza tylko, że na redlicach dwu talerzowych? Czy jest sens do nich dopłacać? A może jedno talerzowe w zupełności wystarczają? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Witam 

Siał ktoś może seradelę tym siewnikiem? Wysiewać je rolkami od rzepaku czy normalnie? Bo na te od rzepaku trochę chyba duże są.

Siew będzie bez rośliny ochronnej. dodam tylko trochę trawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

w moim sr300 druga wiosna od nowego  taki luz w kole na łożysku że buja siewnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś taki siewnik z podwójnymi redlicami talezowymi? Czy c360 poradzi sobie z takim siewnikiem? Czy lepiej wybrac szerokość 2.7 metra. Pola mam w miarę równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Witam. Powiedzcie jak to jest w tym siewniku z ustawieniem wysiewu? Czy wynik z próby kręconej mocno się różni od wysiewu rzeczywistego? Szczególnie jak to jest przy siewie rzepaku i zbóż hybrydowych, gdzie wysiewa się mniejsze ilości? Czy rzeczywiście te redlice tak często się zapychają, jak to stwierdzają użytkownicy na YT czy? Rozumiem że przy nieumiejętnej obsłudze redlice stopkowe mogą się przypchać czasem, ale żeby talerzowe? Jak jest z wysiewem rzepaku na terenie pochyłym? Czy jadąc z górki rzeczywiście nie wysiewa nasion? Prosze o pomoc? Zastanawiam sie nad wyborem agromaszu, albo siewnika z uni. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Witam. Użytkuję ten siewnik drugi rok na redlicach stopkowych, skrajne talerzowe. W temacie dokładności wysiewu. Tyle ile wychodzi z próby kręconej, to praktycznie tyle samo wysiewa w rzeczywistości, różnica to może kilka kg. Co do zapychania to zdarzy się czasem od miedzy, jednak przy talerzu nigdy nic się nie zapchało/zakleiło nawet w bardzo mokrej ziemi. Co do rzepaku i zbóż hybrydowych się nie wypowiem, bo nie sieję i gór jakiś dużych też nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

witam pytanie do użytkowników siewnika agromasz czy macie problemy z wysiewem ? mój sr 300 zaczął coś szaleć są przejazdy na polu nie zasiane tak jakby nie pobierało zboża , jest siane pusto siane . miał ktoś taki problem ? dodam ze zboża w skrzyni było dobre 3/4 , ps zgłaszał ktoś maszynę agromasz na serwis ? i czy naprawy robią odpłatnie ? i jaki jest okres gwarancyjny ? z góry dzięki za każda sensowna pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

koło raczej nie wszystko się kręci jak powinno te przewiewy to akurat na prostej także żeby koło szło w górze nie ma szans zajrzę do przekładni ale oleju ma dość rozkręce ta blachę gdzie jest zębatka tylko pytanie czy robić to samemu się bawić czy wezwać serwis bo siewnik nie ma nawet 2 lat tylko nie wiem jaki jest okres gwarancyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal952_5    3

ja na swój sr 300 miałem rok gwarancji i w ciągu roku zgłaszałem jedna usterkę, serwistant przyjechał po około 2 tygodniach od zgłoszenia wszystko zostało wymienione na miejscu. Na Twoim miejscu zgłosiłbym problem do serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

niestety musze sam to naprawić tylko nie wiem za co się zabrać gdzie szukać tej usterki , orientuje się ktoś gdzie problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

A kto to ma wiedzieć? Jak nie wiesz od czego zacząć w tak skomplikowanej maszynie to wezwij kogoś, kto ma pojęcie o mechanice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj