Skocz do zawartości

Zdjęcie

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Robmarkar

Robmarkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 09:02

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX Witam,

Wiem, że zakładany był podobny temat na tym forum, przeczytałem go ale nic konkretnego się nie dowiedziałem.

Kilka słów do czego ciągnik będzie używany: główny w gospodarstwie areał 40ha, w przyszłości ładowacz

Tera o ciągnikach:

D-F Agrofarm 420 PL:
szerokie gumy 480 przód, rewers eh z możliwością ustawienia agresywności, ehr, skrzynia o ile się nie mylę 60x60, trzy półbiegi pod obciążeniem, wałek 540,540E i 1000 z tego co dealer mówił, siedzonko pasarzera, system stop&go, fotel pneumat, przygotowanie pod TUZ przedni, uchylna przednia szyba, 4 pary wyjść hydraulicznych z możliwością ustawienia szybkości przepływu oleju na joy krzyżowym, klima,dach z szybą, podłokietnik wielofunkcyjny: sterowanie półbiegami, podnośnikiem, blokadami mechanizmów, załączanie przodu i jeszcze jakiegoś systremu, tempomat z pamięcią, podłokietnik porusza się z fotelem, zaczep automatyczny,dostępny od ręki

Cena 176000 netto

Teraz Claas Axos 340 CX:

rewrs eh, ehr, 2 pary wyjść hydrauliki z możliwością ustawienia szybkości przepływu, klima, fotel pneumat, siedzonko pasażera, skrzynia 20x20 z jednym półbiegiem pod obciązeniem, dach z szybą gumy węższe 380 przód tył nie pamiętam ale chyba 540, zaczep automatyczny, dostępny od ręki

Cena 176000 netto

Ciągnik brany na PROW, nowy.

Nię chcę propozycji wiekszych gabarytowo ciągników, wybór raczej z tych dwóch ze względu na dostępność ciągnika

Liczę na odpowiedzi i rady, z góry dziękuję i pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX Dzisiaj, 23:11
  •  

#2 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 05 lipiec 2012 - 10:25

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX Claas jest drogi jak na to wyposażenie, gdybym miał wybierać z tych dwóch to byłby to Deutz. NIe zastanawiałes się może nad John`ym 5100R cena będzie bardzo podobna do tych dwóch

#3 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 10:27

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX Powiem tak, jeśli chodzi o wybór między tymi dwoma ciągnikami, to osobiście bez wahania brał bym DF;) Teraz uzasadnię dlaczego, tak więc ciągnik zdecydowanie lepiej wyposażony, mimo że kabinę ma mniejszą od claasa to jest wygodniejszy, ze względu na ten podłokietnik, przygotowanie pod tuza jest i to plus, bo już przód masywniejszy i przyszłościowy, że to tak ujmę. Jeździłem takim, to skręt ma super, wygodny bardzo, wszystko pod ręką, czytelny, łatwy w obsłudze, no może parę rzeczy trochę dłużej trzeba rozgryzać :D
Ogólnie ciągnik super i ekonomiczny myślę.
O i jeszcze jeden plus dla DF, nie ma on perkinsa lecz swój silnik i jeszcze silnik jest ten stary sprawdzony, po nowym roku ponoć zmiany są planowane.
To chyba wszystko co mogę od siebie dodać.
Pozdro i udanego wyboru

#4 Share Robmarkar

Robmarkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 11:34

Claas jest drogi jak na to wyposażenie, gdybym miał wybierać z tych dwóch to byłby to Deutz. NIe zastanawiałes się może nad John`ym 5100R cena będzie bardzo podobna do tych dwóch

Tak, myśleliśmy teżna JD 5100R, dwóch dealerów u nas jest w rejonie, ceny: U jednego 181 tyś. dało się wynegocjować, u drugiego z wielkim bólem 185 tyś. ale konkretnie mi nie powiedział bo nie wiedział czy może takiego rabatu udzielić.

A co do DF to opcja taka: Jestem u dealera jednego dnia, jeden dealer mówi mi cene za opisywanego DF 168 tyś. bardzo atrakcyjnie, a za dwa dni jestem w tej samej firmie, nie ma faceta z którym wczesniej gadałem bo gdzieś wyjechał więc chciałem się z drugim dogadać konkretnie a on mówi mi cenę właśnie 176 tyś. jak to możliwe?

JD netto oczywiście

#5 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 11:49

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX A jeśli można wiedzieć to u jakiego dilera stoi ten df? Z jakim dilerem negocjujesz? No trochę nie poważnie z ich strony ale taka jest prawda;/

#6 Share Robmarkar

Robmarkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 13:16

A jeśli można wiedzieć to u jakiego dilera stoi ten df? Z jakim dilerem negocjujesz? No trochę nie poważnie z ich strony ale taka jest prawda;/

No też właśnie uważam, że to nie jest poważne zachowanie, 10 tys netto to nie jest mało tym bardziej, że to ten sam dealer tylko inny pracownik, w tym momencie z jaryszkami, obdzwoniłem kilku od DF, za PL 185 tyś. minimum trzeba dać, a do tego mam najbliżej i najtaniej jest więc dalej nie szukam. I chyba musze jeszcze raz z tym drugim zagadać, a myślicie że możliwa taka różnica?

#7 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 15:26

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX Możliwa, możliwa jeden może mieć większe możliwości rabatowe niż ten drugi. Aha tak myślałem, że z jaryszkami, mi tam nowego wyliczył za 176 tysięcy. W której siedzibie?

#8 Share Robmarkar

Robmarkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 16:25

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX Siedziba Kutno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 16:41

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX heh, to chyba nim jeździłem :D Super maszynka:D Nie no dla 2 osób to kabina nie jest, ale za tą kasę znajdź mi lepiej wyposażony ciągnik o takiej renomie? To gadałeś z kim? Z panem Piotrem ?

#10 Share Robmarkar

Robmarkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 18:27

heh, to chyba nim jeździłem :D Super maszynka:D Nie no dla 2 osób to kabina nie jest, ale za tą kasę znajdź mi lepiej wyposażony ciągnik o takiej renomie? To gadałeś z kim? Z panem Piotrem ?

Piotr mi więcej powiedział, a taki młodson w okularkach tam jest i on mi tą atrakcyjną cenę zaoferował:D A to bardzo możliwe bo ja też się nim przejechałem a wcześniej jeszcze innym, ten któryego mi zaproponowali ma dwie małe rysy z przodu na masce ale mi je usuną jeśli się zdecyduje:D

No nie, kabinka jest mała i przytulna:) ale jak jest to pseudo siedzonko to niech będzie:) no mówiąc szczerze to konfiguracja tego ciągnika też na mnie wrażenie zrobiła, bardzo pozytywne dodam:D

#11 Share RolnikMat

RolnikMat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 20:57

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX Szczerze, bez zastanowienia bierz DF, popytaj też użytkowników na AF jest paru, może Ci coś powiedzą więcej, tak z praktyki, bo nie ma to jak opinia użytkownika;)
Mi Piotr też powiedział 176 tyś. A jaki ładowacz będziesz na niego zakładał? Nam zaoferował ciekawą ofertę ładowaczy mx ze sterowaniem hydraulicznym;) Ogólnie jaryszki mają chyba dobrą opinię i chyba mieli jakąś nagrodę za najlepszy serwis czy coś w tym stylu. Już nie pamiętam.

#12 Share samelamborghini

samelamborghini

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 22:11

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX Jak byś chciał sie coś więcej dowiedzieć o PL to pisz do mnie na PW. Ja brałbym DF ze względu na cenę i wyposażenie względem Claasa ;)
Lecz wybór należy do Ciebie :)

#13 Share adam1984

adam1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 08:45

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX DF ma CR?

#14 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 17 lipiec 2012 - 10:26

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX DF Agrofarm jest na pompowtrysku
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#15 Share Robmarkar

Robmarkar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 12:08

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX dokładnie tak, pompo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 17 lipiec 2012 - 14:25

D-F Argofarm 420 PL czy Claas Axos 340 CX Ja też bez zastanowienia brał bym DF z tych dwóch za taką cene takie opcje to Class odstawiony został w tył Class jeden pół bieg pod obciążeniem a tam masz trzy skrzynia więcej wejść chydraulicznych od Classa jeśli posiadasz maszyny o dużym zapotrzebowaniu wejść, podłokietnik zintegrowany z siedzeniem i szersze opony co przy w późniejszym czasie przy ładowaczu daje wielkie plusy i mocniejszy przód jeski już jest przygotowany pod TUZa ;)

Dodaj odpowiedź