Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case CF80 powoli podnosi heder

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:10

Case CF80 powoli podnosi heder Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum (od dawna czytam ale pierwszy raz pisze) posiadam kombajn Case cf80. W zeszłym sezonie powoli podnosił heder ale w tym roku bardzo bardzo powoli ok 1 min od ziemi do full . Zacząłem szukać przyczyny i doszedłem do rozdzielacza i elektrozaworów. Nie wiem jak sprawdzić czy dobry. Ale w momencie podnoszenia ściągnąłem przewód z jednego z elektrozaworów i założyłem z powrotem i w tym momencie heder zaczął się podnosić z bardzo dużą prędkością ale nie dało się go zatrzymać, musiałem zgasić kombajn. Natomiast gdy ściągnę ten przewód i naciskam w górę to heder opada dlatego sądzę że wina jest gdzieś tutaj, ale co?
Czy elektromagnes? Czy sterowanie jakieś? Proszę o pomoc .

Pozdrawiam - debiutant

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case CF80 powoli podnosi heder Dzisiaj, 02:05
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:34

Case CF80 powoli podnosi heder Wepnij w przewód jakąs żarówke zamiast tego elektrozaworu i sparawdzaj kiedy pojawi sie na nim napięcie. Jeśli napięcia pojawiają sie zgodnie z tym jakie operacje wykonujesz w kabinie to znaczy że elektrozawór. a Jeśli napięcia są jakieś dziwne (miernik by sie przydał) albo pojawiają się w jakiś dziwnych okolicznościach to znaczy że sterowanie zaworami.

#3 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 19:40

Case CF80 powoli podnosi heder Mam miernik ale umiem się nim obsłużyć bardzo podstawowo - sprawdzić napięcie jakie jest? czy w ogóle jest? A powinno być impulsowe czy stałe?

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 20:08

Case CF80 powoli podnosi heder Raczej stałe.

#5 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 20:13

Case CF80 powoli podnosi heder Byłem przy kombajnie ten zawór który odłączałem i podłączałem to jest główny i na nim świeci żarówka cały czas aż nie wyłączę hydrauliki, z tyłu rozdzielacza są dwa elektrozawory na których cały czas jest napięcie ok 10volt a gdy przyciśnie się przycisk do góry na jednym podnosi się do 25V i analogicznie na drugim gdy naciska się opuszczanie. Dziwne jest trochę to jak mierzyłem miernikiem przewód od elektromagnesu od opuszczania i nacisnąłem podnoszenie to podnosił szybciej ale takimi "skokami"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 12:23

Case CF80 powoli podnosi heder Skokami??? A oleju ci nie brakuje w układzie????? Może dolej do max

#7 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 12:27

Case CF80 powoli podnosi heder No ale jak odłączę przewód od gł. elektrozaworu i przyłączę z powrotem na przyciśniętym guziku podnoszenia to podniesie bardzo szybko ale nie chce się w tedy zatrzymać. A oleju jest 3/4 baniaka. Martwi mnie to napięcie 10V podczas gdy nic nie naciskam.

Edytowany przez johnyrs, 05 lipiec 2012 - 12:31.

#8 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 18:43

Case CF80 powoli podnosi heder To może podłącz do zaworu napięcie robocze instalacji z akumulatorów bez żadnego komputera i zobacz co się będzie działo a może jest możliwość zamiany przewodów elektrycznych np od podnoszenia motowideł albo wysuwania motowideł to może wtedy będzie więcej wiadomo

#9 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 17:53

Case CF80 powoli podnosi heder Witam wszystkich
Można zakończyć ten wątek - w tym kombajnie zawsze jak jest awaria to jakaś "pierdółka". Okazało się że rezystor (potencjometr) na podajniku hedera jest uszkodzony, po odpięciu wtyczki działa dobrze, ale nie ma ograniczenia podczas podnoszenia, po prostu trzeba wcześniej puścić przycisk podnoszenia. Nie wiem ile kosztuje nowy ale jutro zamawiam.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za podpowiedzi.

P.S.
Ten rezystor to urządzenie wielkości pudełka zapałek, tuż za kołem z lewej strony i są do niego przymocowane dźwigienki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share lukasko

lukasko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 01:28

Case CF80 powoli podnosi heder Wiem. Że temat zamknięty ale dodatm tylko bo mam taki kombajn od ośmiu lat że w podłokietniku (w zależności od wersji) jest komputer z wyświetlaczem w którym mozna ustawić wszystkie przepływy oleju na podnoszenie/opuszczenie hederu, podnoszenie/opuszczenie motowideł. I ja też tak miałem od nowego że za wolno podnosił i było trzeba zmienić tylko ustawienia i wszystko było ok.
Pozdrawiam