Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas tucano grzebień na sicie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karold

karold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 12:18

claas tucano grzebień na sicie Czy występuje w Tucano grzebień na sicie górnym, zmniejszający zanieczyszczenie czujnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas tucano grzebień na sicie Dzisiaj, 00:24
  •  

#2 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 09 lipiec 2012 - 12:39

claas tucano grzebień na sicie Nie widziałem nigdy w żadnym modelu, ani nie słyszalem o takiej mozliwości. Masz problem z zanieczyszczeniami?? U mnie nawet jak zawalony zielenizną to dobrze odczytuje... mimo wszystko zawsze zgarnę z niego zanieczyszczenia...
Każdy, kto ma w swej rodzinie dzieci, czy to swoje, czy np. rodzeństwa etc., doskonale wie, jak najmłodsi lubią grymasić przy stole i jak ciężko jest namówić ich do jedzenia np.. warzyw. Trudno się dziwić. Dla dzieci, pojęcie „zdrowe odżywianie”, czy „zdrowa żywność” kojarzy się raczej tylko z rozgotowanym szpinakiem, o ile w ogóle mają o czymś takim pojęcie. Dlaczego tak jest? najprawdopodobniej dlatego, że ich najbliższe otoczenie, czyli, w głównej mierze, rodzice, sami ignorują zasady zdrowego odżywiania i jedzą, krótko mówiąc, niezdrowo.

Moda na zdrowe odżywianie to chyba jedna z najlepszych, jakie mogły się kiedykolwiek pojawić. Ciągle tworzone są nowe zdrowe diety, które, pomimo różnych założeń, co do ich stosowania, mają ten sam cel- poprawić jakość życia stosujących je osób. Zdrowa żywność jest coraz bardziej dostępna; już nawet w supermarketach, między słodyczami, a daniami w słoikach, znajdziemy półki z razową mąką, mlekiem sojowym, czy niesłodzonymi płatkami śniadaniowymi. Ktoś, kto prowadzi zdrowy styl życia, budzi powszechny respekt i zaufanie. Na zdrowy styl życia składają się różne elementy. Decyzja o zmianie swoich dotychczasowych nawyków, szczególnie w dzisiejszych czasach, łatwa nie jest, ale, jak zaraz się okaże, zupełnie niesłusznie. Oczywistym jest, że jedynym sposobem na to, by uniknąć problemu z nadwagą jest zdrowy styl życia, a w nim zawarte jest, przede wszystkim, zdrowe odżywianie. Świadomość tego, że zdrowa żywność nie ma negatywnego wpływu na naszą wagę, jest dość powszechna, ale, mimo to, często się o tym fakcie zapomina. Jak żyje współczesny człowiek? W pośpiechu i stresie, to na pewno. Codzienna gonitwa utrudnia dbanie o zdrowie. Zdrowy styl życia zdaje się dziś być tylko pustym pojęciem, które każdy zna, ale, nawet jeśli nie uważa go za banalne, tak właśnie je traktuje. Jak zdrowo żyć, gdy wszystko naokoło zmusza nas, by wciąż się gdzieś spieszyć? Długie godziny spędzane w pracy, ulice miast kompletnie zakorkowane w godzinach szczytu, hałas… i tak cały czas.

Edytowany przez jacekbee, 21 marzec 2014 - 15:44.

#3 Share karold

karold

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 08:07

claas tucano grzebień na sicie Mam w Lexionie 460 od nowego. Czujnik czysty a w Tucano aż czarny po rzepaku. W takich kombajnach powinno to być jako podstawa a nie opcja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:26

claas tucano grzebień na sicie Mam ten sam problem tylko, że w Medionie... Byłem na wystawie w Minikowie i na stoisku Claas'a dowiedziałem się że można dokupić, zresztą przy prezentowanym modelu był ten grzebień. Dziś dowiadywałem się o cenę.. 800zł,... :blink: więc dałem sobie spokój... oczywiście nie wpływa to w żaden sposób na pracę kombajnu tylko na odczyt z czujnika... np tego roku w jarej pszenicy (wszystko jare bo wymarzło) trafiały się zielone kłosy które były doczytywane przez czujnik jako straty mimo, że po sprawdzeniu na polu nic nie leżało... Trafiła mi się też pszenica która młóciła się już na hederze, po sprawdzeniu co się dzieje za kombajnem (tak na wszelki wypadek) zmieniłem ustawienia sit, wiatry i bez zmian mimo że czujnik nic niepokazywał ... dopiero gdy dojechałem do końca pola i podniosłem heder wyjaśniło się co się dzieje bo w zagłębieniu zatrzymującym kamienie było pełno ziarna....

Edytowany przez dj.vadium, 15 sierpień 2012 - 12:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:44

claas tucano grzebień na sicie czyli w tym chwytaczu kamieni nie powinno byc ziarna wogole, bo u mnie tam jest go zawsze pelno