Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator- sita do rzepaku, ustawienia.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 06:16

Claas Dominator- sita do rzepaku, ustawienia. Witam, brak konkretnych informacji jak kosić rzepak Dominatorami... Jakie stosujecie sita? Oryginalne żaluzje(jeśli tak to ile w % mniej więcej jest zanieczyszczeń?) czy może oczkowe? Pytam sie bo zastanawiam sie czy nie zrobić sit oczkowych bo w czasie sezonu to na szybko ciężka sprawa jak żaluzje nie zdają egzaminu... Wszystkie inne sugestie na temat koszenia rzepaku mile widziane...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator- sita do rzepaku, ustawienia. Dzisiaj, 03:33
  •  

#2 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 10:20

Claas Dominator- sita do rzepaku, ustawienia. Ja zrobiłem do swojej megi oczkowe dolne a górne zostawiłem żaluzjowe jakie było zanieczyszczenie na żaluzjowych to ci nie powiem ale efekt mi się nie podobał ! obroty na bębnie mam 600 dmuchawa ok 500
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#3 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 11:03

Claas Dominator- sita do rzepaku, ustawienia. Też mi sie tak wydaje, że na żaluzjach bedzie lipnie, w JD tak było.. Też myśle o oczkowym dolnim(4mm oczko) tyle, że z końca górnego tez zlatuje już na podajnik zbożowy także sama koncówke też by trza jakoś pokombinować...(edit. coś mi sie popieprzyło i górne sito raczej nic do tego nie ma) Dzięki i pozdrawiam z sąsiedniego SPS :)

Edytowany przez JD1052, 04 lipiec 2012 - 16:02.

#4 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 21:31

Claas Dominator- sita do rzepaku, ustawienia. jak macie ustawione klepisko przy koszeniu rzepaku ? jaka szczelina na wejściu i wyjściu, obroty bębna itd (najbardziej interesowało by mnie odnośnie Dominatora 98), z góry dziękuję za info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 05:21

Claas Dominator- sita do rzepaku, ustawienia. My otwieramy na maksa, czyli krótka dźwignia na środku, długa na samym dole lub krótka dźwignia na samym dole, długa na przedostatnim, obroty koło 600. Każdy Dominator to ta sama konstrukcja tylko rozmiarami inna.

#6 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 12:58

Claas Dominator- sita do rzepaku, ustawienia. @JD1052 masz pełną skrzynkę ,ze nie moge wyslac do CIebie wiadomosci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 14:40