Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pasy jezdne

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 lipiec 2012 - 18:17

Pasy jezdne Tak z tym ,że inne firmy też stosują żółte oznaczenia ;)

Te żółte z sanoka mają napis "antistatic" bodajże

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pasy jezdne Dzisiaj, 23:52
  •  

#22 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 18:38

Pasy jezdne Ksiazkowo musza zostac wymienione dwa pasy w przeciwnym razie starego nie naciagniesz bo bedzie zawsze dłuzszy naciagniety.
Ja własnie wymieniam teraz jezdne niby mechanik mowił ze sa jeszcze dobre (jakies 50 %) ale w tamtym roku dostały ostro po bandzie przez mokre zniwa.
Gdzie supry nie wjechały tam my kosilismy rekusiem.
Ja kupiłem zolte bo takie były chcialem czerwone ale niebyło na stanie.
Na cene nie zwracałem uwagi.
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#23 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 19:39

Pasy jezdne Jeżeli macie żółte sanoki to macie dobre pasy, a jeśli chodzi o kolory o których pisałem to chodziło o stomil sanok a inne firmy inne oznaczenia np. agro-belt jest oznaczony niebieskim kolorem. A pasy to reguła żeby wymieniać parami tj. np. akumulatory.

#24 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 05 lipiec 2012 - 21:04

Pasy jezdne U mnie ten co idzie od silnika wydaje się luźny na wolnych obrotach. Widać że pasy są różnych firm i pewnie nie były wymienione razem czym to grozi?

#25 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 21:18

Pasy jezdne a tre żółte z sanoka to są robione u żółtków :lol: .i już nie są tak dobre jak kiedyś

#26 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 21:35

Pasy jezdne czesci do nowych kombajnow tez robia u zoltkow i inne pierdoły i tez jest lipa ?
Jak fabryka ustali jakies normy to musza byc one spełnione.
Ja miałem w John deere 430 Jakies dobrej firmy nie pamietam juz jakiej i wytrzymały 3 sezony i co na to powiesz?
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#27 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 21:37

Pasy jezdne Skąd to wziąłeś że są robione w Chinach? Muszę cię niestety zmartwić i powiedzieć że są to pasy w pełni polskie. Optibelty zdarzają się chińskie ale Stomil Sanok na 100% NIE!!!...

Edytowany przez ursus55, 05 lipiec 2012 - 21:39.

#28 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 23:16

Pasy jezdne Mi oryginalne pasy wytrzymały 20 lat w 56. Były zembate.
Potem żółte co 5 lat wytrzymały.U kuzyna zielone 2 lata.

#29 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 06:19

Pasy jezdne a czy żółtki to tylko chiny???wiem to od kolesia który od lat pracuje w tej firmie to samo sie tyczy części normy normami a jakość to już inna bajka.ciekawe czemu prawie wszyscy jak słyszą że części chińskie to innym odradzają je.zresztą nie bede się produkować bo i tak znajdą się zagorzali zwolennicy taniego azjatyckiego zamiennika

#30 Share ReV

ReV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 11:24

Pasy jezdne Przecież to co robione jest w chinach nie oznacza, że jest złe. Przecież podzespoły do komputerów, firmowe ubrania, części samochodowe - praktycznie wszystko jest teraz robione w chinach. Są tam fabryki na ilość ale i na jakość. Nie można teraz kierować się stereotypem, że wszystko co chińskie jest złe.

Co do tematu, kupie drugi taki sam nowy pas i nie będe miał wątpliwości.

Edytowany przez ReV, 06 lipiec 2012 - 11:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 06 lipiec 2012 - 20:04

Pasy jezdne U mnie są żółte.... Nawet nieźle się trzymają. A tak poza tym to byłem dziś kupić czop i koło pasowe sprzęgła w hurtowni AGRO - BIS Młodochów i muszę wam powiedzieć że mają bardzo szeroki asortyment części. Pasów też... Są i Sanockie i Optibelty różne kolory, a ceny części po prostu rewelacja... Tam do bizona jest po prostu wszystko. Serdecznie polecam tą hurtownie. Prowadzą też sprzedaż wysyłkową.

#32 Share ciekawska

ciekawska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 19:24

Pasy jezdne

Skąd to wziąłeś że są robione w Chinach? Muszę cię niestety zmartwić i powiedzieć że są to pasy w pełni polskie. Optibelty zdarzają się chińskie ale Stomil Sanok na 100% NIE!!!...

Muszę cię niestety zmartwić ale stomil Sanok też zamawia pasy w Chinach, bo nie daje rady w sprzedaży swoich wyrobów, sanockie pasy dziś a kiedyś to niebo a ziemia, do nowych zachodnich maszyn w ogóle się nie nadają. Mają jeszcze jakieś czerwone, ale w cenach takich że bardziej opłaca się kupować Optibelta.

#33 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:06

Pasy jezdne A masz na to jakieś dowody? Bo pisać że są także w Chinach to każdy może powiedzieć. A czerwony to Harvest Stomil Sanok czyli wzmacniany.

Edytowany przez ursus55, 11 lipiec 2012 - 20:08.

#34 Share ciekawska

ciekawska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 07:43

Pasy jezdne Odpowiem ci tym samym - a masz na to jakieś dowody że nie produkuje w Chinach i dlaczego nie miałby tego robić :) - bo pisać, że są tylko w "Polsce produkowane" to każdy może powiedzieć. Jeszcze jedno tak na logikę, ciekawe że kiedyś tylko żółte były wzmocnione, ostatnio żółte musiały dostać czerwonych kolorów żeby się wzmocnić :) Jeśli czerwony to faktycznie = Harvest Stomil Sanok, to ja już wolę 3 razy tańszego PIXa który też jest czerwony :)

#35 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 11:22

Pasy jezdne Czerwomy Pix nie odpowiada jakościowo nawetżółtemu Sanokowi Pix to taka półka jak Roven czyli dolna.

#36 Share ciekawska

ciekawska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 06:00

Pasy jezdne kolego ursusie, a skąd Ty :) to wszystko wiesz i to w taaaa...kich szczegółach ;) - szkolenia przy ciepłej wódce ? - opowiadanie głupot i dyrdymałów weszło już niektórym tak głęboko w krew, że inaczej nie mogą :)

#37 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 11:02

Pasy jezdne Po prostu już trochę siedzę w handlu i dlatego wiem co nieco na temat pasków, i na temat innych produktów. Współpracując z hurtowniami można dużo się dowiedzieć, także opowiadaniem dyrdymałów weszło niektórym w krew ale na pewno nie mi.

#38 Share ciekawska

ciekawska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 11:53

Pasy jezdne ja też wiem i współpracuję, ale nie powtarzam za innymi plotek nie mających potwierdzenia w rzeczywistości

Edytowany przez razor275, 16 lipiec 2012 - 12:02.
Cytowanie poprzedniego posta

#39 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 12:49

Pasy jezdne Nie wydaje mi się coś kręcisz. Weź sobie do ręki pas żółtego Sanoka i żółtego PIXA i oceń jak jest wykonany, od razu widać że jest różnica w jakości gumy. Pixy wyglądają jakby były zrobione z gumy po starych filcakach. Także ocena jikości w tym przypadku jest widoczna gołym okiem, a klienci też wolą żółte sanoki bo dłużej wytrzymują. Także nie opowiadaj że to są plotki bez potwierdzenia bo gdybyś naprawdę pracował w handlu to byś wiedział jakie pasy są lepsze. Także ja powiedziałem co miałem do powiedzenia bo widzę że nie ma sensu się kłócić z kimś kto nie ma z tym styczności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ciekawska

ciekawska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 13:54

Pasy jezdne Ja tam widzę, że w katalogu Gatesa jest cross lista i PIX ma zamienniki u Gatesa - i nie pisze to w katalogu PIXA !!! ale w katalogu Gatesa - a nie odwrotnie - czego nie można powidzieć niestety o stomilu, który żyje jak widać dzięki insynuacjom swoich przedstawicieli :)

Nie cytujemy poprzednich postów !

Edytowany przez razor275, 16 lipiec 2012 - 13:57.