Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem??

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek121323

tomek121323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 10:07

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? Witam! Interesuje mnie zakup fendta serii 300, w zasadzie jestem juz praktycznie zdecydowany na model 309 z 96r. Wszystko w cigniczku gra jak należy z wyjątkim delikatnego wycieku oleju prawdopodobnie z rozdzielacza do hydrauliki. Znajduję się on pod kabiną z lewej strony. Nie mam pewnośći ze jest to rozdzielacz ale na to mi wyglada. Jest to układ składający się z 3 półek, umieszczonych jedna na drugiej. Dzwoniłem też do innego handlarza, który oferuje fendta 308 i twierdzi, że w tamtym dzieje się to samo. Może ktoś z was miał styczność z czyms podobnym? Moźe jakieś rady co to może być, czy to coś bardzo poważnego. Prawdopodbnie wezmę tego fendta za kilka dni więc wasze wskazówki będą bardzo cenne, chyba, że okaże się że to coś poważnego to daję sobie z nim spokój.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? Dzisiaj, 23:26
  •  

#2 Share international

international

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 10:37

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? W case jest podobny rozdzielacz i też mi ciekł olej z ostatniej części. Odkręciłem, wszystko wyczyściłem na uszczelke sylikon wysokotemperaturowy i śruby dokręciłem na maksa (aż klucz skrzywiłem). Od tego czasu w tym miejscu jest sucho.

#3 Share tomek121323

tomek121323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 14:23

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? O widzisz czyli może nie będzie z tym az tyle zachodu i wydatków :)

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 16:39

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? Rozdzielacz od hydrauliki z lewej pod kabiną? Nie ma tam rozdzielacza od hydrauliki, przecierz rozdzielacze są z prawej gdzie bezpośrednio wchodza do nich dżwignie sterowania... Chyba, ze chodzi o rozdzielacz z cewkami na skrzyni...

#5 Share tomek121323

tomek121323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 17:33

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? AA tak, przepraszam z pospiechu żle napisałem. Tak jak mówisz jest to rozdzielacz po prawej stronie :) Miałes styczność z tego typu usterka??

#6 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 05:27

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? W swoim nie, ale słyszałem o tym. Prosta sprawa, odkręcić koło i dobrać sie do rozdzielaczy i wymienić uszczelniacze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? Dzisiaj, 23:26
  •  

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 09:02

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? Aż dziwne, że go sprzedający dokładnie przed sprzedażą nie umył. Czyzby zapomniał czy tylko taki chwyt dla nie poznaki, ze niby nie myty.

#8 Share tomek121323

tomek121323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 09:46

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? Umyty umyty ale ten wyciek jest na tyle duży, że raz na jakiś czas kapie kropla oleju a że stał na jasnym betonie to od razu wszystko widać. Zobaczymy jutro po niego jadę. Jak myslicie czy ceni za niego dużo? Fendt 309, juz w nowej kabinie, tablica z elektronicznymi zegarami, koniec 96r, bardzo ładny wizalnie, w środku też ładny, nie malowany, facet dorzuci mi jeszcze adaptacje do tura. Cena 77 tys. brutto. Wyposażenie ok, klima jest ale z tego co widziałem dmucha raczej powietrzem o temp zewnętrznej, może nie nabita?

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 10:53

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? Pewnie nie nabita a cena chyba norlamnla jak za ten model i rocznik. Aby wszystko dobrze działało. Pouzywaj wszystkiego i popatrz czy błędów nie wywala.

#10 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 11:54

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem??

W case jest podobny rozdzielacz i też mi ciekł olej z ostatniej części. Odkręciłem, wszystko wyczyściłem na uszczelke sylikon wysokotemperaturowy i śruby dokręciłem na maksa (aż klucz skrzywiłem). Od tego czasu w tym miejscu jest sucho.

To nie jest na pewno sposób do naśladowania. Zamiast "mazać" tam silikonem lepiej zakupić parę uszczelek i zrobić to porządnie. Poza tym po wyczyszczeniu i założeniu nowych uszczelek śruby dokręcane sa bardzo lekko, jesli jest wszystko ok nie ma prawa cieknąć. Jesli dokręcisz za mocno może dojść z czasem do pęknięć w obudowie rozdzielacza. A wtedy dopiero to beda koszty...
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#11 Share tomek121323

tomek121323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 02:04

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? No racja, wszystko z wyczuciem. Panowie a jak wygląda sprawa z rozkreceniem tego rozdzielacza, czy olej hydrauliczny musi być spuszczony? Od wczoraj ciągnik stoi już w garażu i trzeba sie za niego zabrać w najbliższym czasie.Będe wymieniał wszystkie oleję i tak sie zastanawiam czy nie lepiej byłoby sie zabrać za ten rozdzielacz po spuszczeniu oleju hydraulicznego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share tomek121323

tomek121323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 12:34

Fendt serii 300. Czy wycieki z rozdzielacza są częstym przypadkiem?? sprawa zalatwiona. Kupiłem u korbanków komplet uszczelek do jednej z sekcji rozdzielacza <53zł>, wszystko odkrecilem, powymienialem uszczelki i jest tak jak byc powinno.