Skocz do zawartości

Zdjęcie

krowa problem z dojeniem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share buhaj0200

buhaj0200

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 08:45

krowa problem z dojeniem witam mam pytanie krowa mi siew wycieliła wczoraj o 7 rano wydoiłem ją z siary dała 30l mleka potem zaczełem doic o godz 2 i ona zaczeła kopac zwalac dojarkę wydoiłem ją na siłe i ona nieda dotknąc wymianie bo ją boli czy to zapalenie czy jakis obrzęk poporodowy? kupiłem jej taką masc i jej wymie smaruje co to moze byc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krowa problem z dojeniem Dzisiaj, 12:01
  •  

#2 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 09:42

krowa problem z dojeniem po prostu ma napuchniete wymnie i tyle po tyg. powinno minąć ale przez ten czas musisz masowac podczas udoju i na sile ja zdajac

#3 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 16:52

krowa problem z dojeniem 30l siary...to jak na pierwszy raz jakieś 10 razy za dużo wydoiłeś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 lipiec 2012 - 18:18

krowa problem z dojeniem Normalna rzecz po ocieleniu,że wymię jest opuchnięte i bolesne.W wiekszości przypadków obrzęk mija samoistnie.Przy tej ilości mleka co piszesz musisz doic ja częsciej niz 2razy,Masz maśc to smaruj,bo dobrze robi wcieranie balsamów,żeli,mazideł o zapachu miętowym,które oziebiają wymię.Nie smaruj maścią Jodocamphorową ktora rozgrzewa wymię ,bo zaostrzy stan chorobowy.Ale przedewszystkim musisz dokładnie ją doić ,choć wymaga to duzego wysiłku.Może pomocnym w tym okazac sie poskrom,choć nie kazda krowa na nim ustoi

#5 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 18:32

krowa problem z dojeniem Miałem podobny problem ,ale ja wprowadziłem do takich 150 kg cielaków i po 3 minutach była wydojona i tak parę razy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:56

krowa problem z dojeniem Nie należy zdajać całości siary nic się nie stanie jeżeli zostawimy ją. Krowa na 100% nie dostanie zapalenia a wydojenie całej siary może spowodować odwapnienie się krowy, a dojenie takiej ilości siary to poprostu masakra. Wiadomo że nie można zostawić całego wymienia siary, ale zdajanie tak dużych ilości jest raczej nie wskazane.