Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt Trisix

87 odpowiedzi na ten temat

#61 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 16 grudzień 2007 - 22:02

Fendt Trisix Każdy silnik diesla można zasilać czystym olejem żepakowym przy odpowiednij instalacji(820 Variogreentec lub zetor, który też opracował podobne rozwiązanie).
Moim subiektywnym zdaniem DTU T 860 to zawalidroga chociaż trzeba przyznać, że ciekawy ciągnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Trisix Dzisiaj, 22:22
  •  

#62 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 21:51

Fendt Trisix Nawet fajny ten DTU wygląd może ma i lepszy od fendta trisix ale pracowac to bym raczej wolał fendtem ten komfort i wogole ..... ale kto wie moze i ten dtu jest prosty i szybki w obsłudze jak fendt!!!
A tak wogóle to mam pytanie wie ktoś moze jakiej pojemnośc jest ten MAN pod maska fendta??
Pozdrawiam!!!

#63 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 18 grudzień 2007 - 22:01

Fendt Trisix Wydaje mi się, że fendt będzie miał dużo mniejszy promień skrętu od tego potwora. Maszyny na trzech osiach mają pierwszą i ostatnią oś skrętną co powoduje, że mogą zawracać się prawie w miejscu.
Co do wykorzystania Fendt'a Trisix to większość polskich rolników może o nim pomażyć i tyle, znajdzie on zatrudnienie na 500 lub więcej ha, inaczej w żaden sposób na siebie nie zarobi. ;)
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#64 Share r56ha

r56ha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 22:17

Fendt Trisix Jak na Fendt`a t wielkie posunięcie ku technice traktorów przegubowych, choć wg. mnie jakoś im to nie wyszło (jak mały kapiszon). Wyglądem nie przypomina trakrora tylko czołg (choc i je używano poi wojnie w polu), ale ten przedni podnośnik to chyba dla picu lub do transpotu jakichś mniejszych maszyn... Tą trzecią oś to chyba dodali by ich nie pomylić z modelami przegubowymi CASE`a.
Pozdro l..l_
2m

#65 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 14:51

Fendt Trisix Garść informacji, które udało mi się znaleźć w necie:
- napęd jest przekazywany za pomocą, aż dwóch przekładni Vario
- ma 7,61 m długości i 2,75 szerokości
- ABS w opcji (chociaż JCB też są w ten układ wyposażone)
- został oficjalnie dopuszczony do ruchu po autostradach (jako chyba pierwszy w historii)
- posiada niezależne zawieszenie każdego z kół

Ogólnie to chyba tylko poduszek powietrznych brakuje i funkcji oświetlenia drogi do domu - Folow Me Home, jak już pod domem zaparkujemy wieczorem po całodziennej pracy;)

#66 Share 912ursus

912ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:38

Fendt Trisix powiem krotko szału nie ma

#67 Share 912ursus

912ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 19:39

Fendt Trisix nie wiem czym sie tak podniecacie ;););)

#68 Share MaxiKing

MaxiKing

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 23:10

Fendt Trisix No w końcu chyba nikogo z nas nie byłoby na niego stac wiec moze i masz racje :P hehe

#69 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 17:37

Fendt Trisix Moim zdaniem jest z lekka zaduży :P
I tył by mu mogli zrobić tak jak ma JCB Fastra

#70 Share SPIRIT

SPIRIT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:- Ciężarówki<br />- Maszyny Budowlane <br />- Mechanika <br />- Rolnictwo

Napisany 04 październik 2009 - 20:07

Fendt Trisix Ja znalazłem taką stronę CZARNY CIĄGNIK CIĄGNIKI TRAKTOR FENDT BLACK BEAUTY YOUTUBE FILMY

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share turbino

turbino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 październik 2010 - 17:10

Fendt Trisix Tak wam powiem,korbanek już rok temu wymysilił fendt trisix na gołsienicach.A propo to na bednarach był taki trisix na gołsienicach i spisuje się siwietnie bo nie zapada się w żadne błoto i ciągnie wszystkie maszyny np.http://www.joskin.com/images/gamme_transport/gd/transcargo_3.jpg w błocie i nawet nie staje , a joskin jest zaladowany po same końcówki bort a błato jest takie że kół w joskinie nie widać.Trisix ma dwie skrzynie z 900. :( :P

#72 Share raptownywaldek

raptownywaldek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:spadochroniarstwo,paralotniarstwo

Napisany 30 wrzesień 2012 - 07:56

Fendt Trisix Wielu z was pisze, że kupić można STX.No tak ale ten cały STX oklepany jest jak najnowszy passat.Wiadomo,że nie nadaje się do małych gospodarstw. Nie kupuje się takiej maszyny by stała i to nawet w polu.Słyszał ktoś o reklamie. No właśnie.Był w Polsce użytkowany przez kilka kombinatów.Chwalą sobie bardzo dobrze.Owszem kosztuje dużo ale wiadomo jest na pewno,że w większości jak przejedzie każdy się obejrzy.A taki Case tylko fajny bo ma gąsiennice.Gąsienice to mam w Claasie Lexionie 770 TT i są one po to by maszyna nie tyle co ładnie się prezentowała a dbała o strukturę gleby.Jak stać cię na odmienny traktor to i na dobre technologie.Dlaczego każdy woli 10 letniego trupa z zachodu od 1 rocznego krajowego o ile to jeszcze składają czy też produkują.Sam przez więksość lat używaliśmy z ojcem maszyn rodzimej produkcji ale przesiadka na zachodnią technologię to niewątpliwie skok w kosmos. Pomimo kosztów powodujących wzrost cisnienia w stanie spoczynku i wypadanie włosów to nie narzekam.Ale tylko.pod jednym warunkiem potrzebny wcześniej odpowiednio wyliczony biznes plan.Rentowniśc być musi.Obecnie jestem zainteresowany tym traktorem.Pełno tego w Kanadzie.Wysłałem zapytanie do Fendta co z dostępnością części.Zobaczymy.Co do stwierdzen niektórych osob po co taki traktor odpowiem a po co co drugiemu rolnikowi traktor koniecznie z przednim napędem skoro ma on tylko do 100KM.W większości kupuje licząc na dopłaty .Zmieniają się czasy i przyzwyczajenia.Zmkenia się sama mentalnośc ludi na wsi.Nikt nie chce pracować starym ursusem czy zetorem choć posiadam jeszcze oba modele(z przednim napędem) to sprzedawać ich nie zamierzam.Tylko z sentymentu.Bo technologii tam nie ma niestety.
Pozdrawiam

#73 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 08:52

Fendt Trisix Post długi ale nic nie wnosi do dyskusji. Władziu a tak z ciekawości - ile ha miałby obrabiać ten Fendt?

#74 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 wrzesień 2012 - 09:24

Fendt Trisix Dla władka złoty kilof za odkop tematu z przed 2 lat :)

#75 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 09:38

Fendt Trisix Waldek wiesz troche niepoważnie piszesz jak na własciciela takich maszyn jakie posiadasz... wyżej dobrze napisali, że żadnych konkretow...

#76 Share raptownywaldek

raptownywaldek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:spadochroniarstwo,paralotniarstwo

Napisany 30 wrzesień 2012 - 10:37

Fendt Trisix Mi się podoba i mniemam, że właśnie po zasiągnięciu właściwych i znaczących info od samego producenta być może zakup zostanie sfinalizowany.Nie wypowiadałem się na post powstały ileś tam lat temu bo nie było mnie na forum.Co niby ma wnieść owy mój post.Jeśli to był jak niektœrzy sądzą prototyp to i owszem.Był ale jak sądzę to tylko daleko idący test inżynierów Fendta.Bo co za problem dla każdego producenta kopiować technologie od innych.Co do innego pytania na ilu ha miałby pracować.Jakie to ma znaczenie.Jeśli się opłaca na mniejszym to i owszem.Zasadnością jest by kupił go ktoś mający pole ktore nawet dobrą lornetką przybliżyc nie można.Kosztuje kosmiczne pieniądze ale za technologię trzeba bulić.Co do tego ma sprzęt który posiadam.Sprzęt jest mało ważny ważny jest rynek zbytu i technologia uprawy.Kto w bardzo duzych gospodarstwach jeszcze orze. Wszyscy stosują uprawę bez orki.Kto posiada nawet samojezdny opryskiwacz.Tylko samolot.rolniczy.Ale to nie u nas niestety.Odnosząc się do maszyny, to moc wystarczająca do targania największych pługów(Lemken,Grigoire ).To, że odpowiadam na post sprzed lat kilku nie znaczy, że nie mogę wyrażić swojej opinii.Nawet kilku odpisało na mój post.To, że akurat Fendt może tylko dlatego, że użytkuję coś z tej fabryki i nie narzekam jeszcze .
Pozdrawiam

#77 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 18:03

Fendt Trisix Samolot do oprysków. Chyba samych swoich się naoglądałeś albo jakichs innych ruskich filmów. Tam w dobie rozrzutnosci robili takie numery. Samojezdny opryskiwacz może i jest bardziej archaiczny od samolotu. Ale o wiele tańszy w eksploatacji. Ze względu na swoją specyficzną budowę nie czyni w uprawach dużych szkód. Wobrażasz sobie samolot z lancami 24, 36 czy tam ileś metrów. Lanie wody z góry jest mało precyzyjne zastanów się co piszesz.

#78 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2012 - 18:17

Fendt Trisix q

Edytowany przez rmiecz8, 17 wrzesień 2013 - 14:31.

#79 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 18:43

Fendt Trisix oj, ja też pamiętam sianie nawozów Antkiem i powiem wam że z 10m. od miedzy z PGR nigdy nie sialiśmy nawozów, a zborze i tak co roku zaliczało glebę, o rowach i asfalcie już nie wspomnę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 19:49

Fendt Trisix Waldemarze - piszesz i zaprzeczasz sobie sam. Nie ważny jest sprzęt tylko technologia uprawy - oto zaprzeczenie. Bez odpowiedniego sprzętu nie można wykonać odpowiednich zabiegów no chyba że siejesz w ściernisko po kultywatorze 16 zębowym i uważasz to za uprawę bezorkową. Kolejna kwestia - wg Ciebie lepszy jest Fendt Trisix niż Case STX bo... Fendt którego masz Cię nie zawiódł - argumentacja godna pożałowania. Kolejny post bez sensu, nie wnosi nic do tematu. I jeszcze jedno - nie odpowiedziałeś na pytanie ile ha obrabiasz. Zaraz pojawią się posty że zazdroszczę itp ale... tak jak wszyscy nie lubię bajkopisarzy.

Dodaj odpowiedź