Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarekDFagrofarm410

MarekDFagrofarm410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 18:13

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie Witam. Mam problem z klimą w swoim DF Agrofarm 410 DT. A więc tak: Ciągnik ma fabrycznie zamontowaną klimatyzację, ma dopiero rok i 400 mth . Ostatnio na palu gdy belowałem zaczął słabiej chłodzić a na drugi dzień już zaczęło ciepłym dmuchać. Zdaje się słychać że pompa od klimy się zesłańcza. I oto moje pytanie brzmi czy w tak krótkim czasie mógł się skończyć freon? A może klimatyzacja w którymś miejscu się rozszczelniła i freon uciekł? Może ktoś z was miał podobny przypadek. Jak sprawdzić czy klimatyzacja się nie rozszczelniła? Bardzo bym prosił o odpowiedź .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie Dzisiaj, 05:34
  •  

#2 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 19:23

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie nijak tego nie sprawdzisz, musisz sie udać do fachowca.... Próbuj negocjować na gwarancji ale boje sie ze nic z tego... Co do ponownego napełnienia to cena waha sie w okolicach 10 zł za 100g gazu. Do ciągników wchodzi ok 1,5-1,8 kg

#3 Share Emilio

Emilio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 19:37

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie prawdopodobnie gdzieś masz nieszczelność, u mnie też tak było z tym że u mnie wąż wyleciał z zakucia. Wszystko sam zrobiłem i nie dałem zarobić serwisowi :P

#4 Share MarekDFagrofarm410

MarekDFagrofarm410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 19:45

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie Gwarancji już nie ma bo skończyła się 11 marca. W tym tygodniu wybiorę się do zakładu który sprawdza i nabija klimatyzację bo mam nie daleko(5 kilometrów). Jeszcze zauważyłem że gdzieś się skrapla freon i wylatuje z tyłu nad wycieraczką w kabinie. Jak mówicie Mogło coś się poluzować u góry na kabinie? Bo u góry jest i chłodnica od klimatyzacji.

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 22:07

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie Freon już dawno nie jest stosowany w chłodnictwie, teraz jest tylko gaz/czynnik R134a. Po czym wnioskujesz, że z tyłu skrapla się i wylatuje gaz?

#6 Share MarekDFagrofarm410

MarekDFagrofarm410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 06:02

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie Kolego bo widać że jest jakaś woda Lecz może to tylko normalna woda się nazbierała. Niewiem. Dziś do zakładu chyba pojedziemy i chcemy to zrobic bo teraz traktorem bardzo dużo się robi w upały i nie da się wytrzymać w kabinie.

Edytowany przez MarekDFagrofarm410, 03 lipiec 2012 - 06:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 07:42

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie Przy schładzaniu powietrza kondensuje się woda na parowniku i jest to normalny objaw.
Ale jeśli gaz uciekł podjedź do klima serwisu niech wpuszczą barwnik UV i będzie widać gdzie jest nieszczelność.

#8 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 10:48

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie pochwal sie kolego ile wyniósł Cię koszt serwisowania tej kilimy ?? Własnie teraz dzwiniłem do serwisów to w jednym mi powiedziano że koszt nabicia klimy bedzie sie wahał 50-60 zł a w drugim zakładzie uzyskałem odpiwiedż, że za samochody w ktore wchodzi 0,7 czynnika to kasują ok. 150 zł. Ile wchodzi do Agrofarma ??

#9 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 12:01

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie My mieliśmy podobny problem z nh td 5050 to okazało się, że wąż był pęknięty i wszystki gaz chłodzący wyciekł. Naprawa, oraz uzupełnienie gazu było zrobione za free w serwisie, gdyż wtedy ciągnik był jeszcze na gwarancji... I jak na razie jest dobrze ;)

#10 Share MarekDFagrofarm410

MarekDFagrofarm410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 11:32

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie Jeszcze nic z tym nie robilismy bo nie ma czasu. W tym tygodniu już się na 100 % pojedzie do stacji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share misiu21692

misiu21692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 09:38

Problem z Klimatyzacją w Agrofarmie w którym miejscu w ciągniku (agrofarm) zanjduje sie ta butla do której podaje sie czynnik...?

Dodaj odpowiedź