szymon09875

Co to jest??

Polecane posty

DowNload741    0

Prawdopodobnie wpływ dzialania herbicydu zalegającego w glebie od zeszlego roku.(co bylo przedplonem i jakie srodki chemiczne były zastosowane do zwalczania chwastów?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Przedplon to pszenzyto ozime na chwasty poszedł apyros + chwastox turbo

Przenawozenie nie wiem moze. W pełni wschodów dostał ekolist 12-4-7 + ekolist 35 + Mg w dawce po 2.5l/ha Następnie 12.5 kg mocznika + 2.5l ekolist mikro zm na ha. 9 czerwca sialiśmy saletre ok 220 kg na ha. 19 czerwca Pyton + ekollist mikro zm + mocznik

 

EDIT: Klasa ziemi to 4-5

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

To jest wirus przenoszony przez mszyce. Rok wcześniej musiała zostac porażona plantacja nasienna chyba że to twoje sadzeniaki to twoja. Nic im już na to nie pomoże mają zwichrowaną genetykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Avens raczej to odpada, bo jest to na całym polu na wszystkich odmianach. Byliśmy dzis w kwarantannie i powiedzieli ze to od oprysku. Także jesteśmy spokojni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ale od jakiego oprysku? herbicyd? fungicyd? za duzo azotu?

ja uwazam ze to mszyca.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14

Fakt, gdyby był to wirus porażony byłby cały krzak, a na zdjęciach widoczna jest jedynie jego częśc (niektóre liście wyglądają na całkiem zdrowe). Chyba już jestem pod tym względem przewrażliwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

kiedyś sąsiad przedobrzył na kawałku z ekolistem i mocznikiem efekt był taki że liście najpierw zaczeły się zwijać a puzniej brązowieć


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

po co chłopaka straszycie - w jednej dawce 220 kg saletry plus mocznik w nawozie - przyszedł większy deszcz azot stał się dostępny i roślina dostała kopa - niestety obawiam się że bulwy też będą nie ciekawe - ale choroba to nie jest . lepiej było ten azot podzielić ale poza chwilowym zwinięciem młodych liści i pewnie nieregularnymi bulwami powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

To jest Mszyca tak jak pisze Pawelec.Też tak miałem.Jak kropicie na stonkę to w takim wypadku polecam MOSPILAN dawka 125g/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Najpierw powiedzieli ze herbicyd ale to nie możliwe bo nie było pryskane zadnym herbicydem. Po prostu powiedzieli ze moze byc od mieszaniny oprysków. (bulwy wyglądają normalnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj