rolnik543

Zielony nawóz, który najlepszy?

Polecane posty

rolnik543    0

Który spośród niżej wymienionych nawozów zielonych jest waszym zdaniem najlepszy?

Gorczyca, Łubin, Rzepik

szczególnie interesuje mnie rzepik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Najlepszy jest oczywiście łubin. Wadą jest to że jest drogi i norma wysiewu jest wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

oczywiście, że łubin najlepszy później gorczyca a na końcu rzepik przynajmniej tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Koledzy, a czy łubin urośnie na kwaśnej glebie?? Planowałem zasiać po żniwach poplon z łubinu (na przyoranie) na polu na którym są kwaśne koła i pszenica w nich nie rośnie, oczywiście przed poplonem planowałem dać wapno. Co o tym sądzicie?Pozdro


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Z tego co wiem to najlepszy jest łubin :)

Wiem ze gorczyca nie urośnie na kwaśnej glebie.

Edytowano przez damianbizon

Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najlepszy łubn, szczególnie żółty który nie boi sie lekkich gleb o niskim pH.

Dalej bym postawił chyba rzepik. Bardzo dobry na międzyplon ozimy.

Gorczyca nie jest taka super, fakt duża biomasa, ale w zime przemarza, liście opadaja i zostaja zdrewniałe badyle. Do tego 8-krotnie zwiększa porażenie kiłą kapusty. Jak ktos sieje rzepak to w międzyplonie groczyca i rzepik nie są dobre.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jesli ktos ma rzepak to gorczyca i rzepik to samobojstwo, bo sa z tej samej rodziny

 

dobra jest w takim wypadku facelia


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

wyka urośnie wszędzie bez wzgledu na to czy czarnoziem czy piach, ja na poplony i wsiewki stosuję tylko wykę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj