Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobre stacje nasienia.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 11:32

Dobre stacje nasienia. Witam wszystkich chciałbym się zapytać o dobre stacje nasienia. Czy macie z jakimiś styczność? Proszę powiedzcie mi czy nasienie bydła można wysłać? Chodzi mi o bydło mięsne, nie zajmuje się produkcją mleka.Proszę o jakąś poradę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobre stacje nasienia. Dzisiaj, 09:21
  •  

#2 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 17:35

Dobre stacje nasienia. SHiUZ jest bardzo dobrą stacją nasienia. Buhaje mięsne mają bardzo dobre limousime, simentaler, piemontese, charolais, bbb, hereford i angusy. Azot jest zawsze dolewany. MCHiRZ i Konrad mają gorsze buhaje niż SHiUZ a WCHiRZ mają nasienie lm i ch z MCB i inne rasy ze Seria France. WWS i ABS mają dobre angusy i bbb

#3 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 13:33

Dobre stacje nasienia. Kolega dość stronniczo ocenił stacje...
W pierwszym poście było zapytanie o bydło mięsne a więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzi, że jedna stacja jest lepsza od drugiej... Każda z krajowych Spółek ma pełną gamę nasienia buhajów ras mięsnych - jeśli chcesz w Łowiczu możesz dostać nawet Wagyu. Może małym wyjątkiem jest Krasne - oni mają w ofercie tylko kilka głównych ras mięsnych.
Pisz do wszystkich firm z prośbą o katalogi buhajów mięsnych. Porównasz sobie przyrosty dobowe, łatwość porodów i inne cechy i zdecydujesz.
Powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 16:18

Dobre stacje nasienia. Ja mam stado w całości kryte nasieniem z WCHiRZ i jak na razie nie narzekam. Buhaje ja wybieram jakie chce. Z mięsnych mają simentala z Krasnego i z Neustadt do tego z sersii lm i szaroleza. Jedyne co słyszałem to z Konrada dużo osób jest niezadowolonych bo nieterminowo są z dolewkami azotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 20:57

Dobre stacje nasienia. dziękuje wszystkim za pomoc :)