Zaloguj się, aby obserwować  
Bartek123

Początki w C-330

Polecane posty

Bartek123    0

rady,polecenia i wiadomości o c 330M(co gdzie i jak? jak mozna to jakies fotki) jestem też nowy na forum z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak jesteś nowy to polecam lekture, jest tyle tematów i informacji że aż sie zdziwisz o czym jeszcze nie było tutaj pisane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Co tu tłumaczyć C-330 to spoko trakror. Wsiadać i jechać tylko do baku mu wlejesz i wody do chłodnicy i jedziesz :D cięgnik jest bardzo ekonomiczny z prawej strony hamulec w środku gaz a z lewej strony sprzęgło :D Na tablicy rozdzielczej to tak z prawej strony kierownicy wajcha gazu ręcznego. Stacyjka to wciśnięcie kluczyka prąd w świeci się kontrolka ciśniemia oleju i kontrolka ładowania akumulatota. Na stacyjce pozycja 1 światła postojowe, pozycja 2 światła mijania, pozycja 3 światła drogowe. Pod deską rozdzielczą z lewej strony znajdziesz wajche do podgrzewania świec i do odpalania na pierwszej pozycji tego przełącznika pod deską grzejesz świece i powinna się zaświecić kontrolka w prawym górnym rogu tablicy rozdzielczej. A w drugiej pozycji odpalasz ciągnik, ale najpierw dajesz go na luz, wciskasz sprzędło, gaz ręczny ustawiasz na maxymalny wysiłek podgrzewasz świece jakieś 7 - 15 sek. i odpalasz. (świece podgrzewasz tylko w zimie jakieś 20 sek, a w lato jak jest zimno i rano wyjeżdżasz z garażu do jakieś 5 sek. :) Mom nadzieje że Ci powiedziałem to co ci będzie potrzebne do obsługi ciągnika. Reszty nauczysz się sam. Wymieniaj oleje zgodnie z tabelą smarowania która jest zamieszczona w instrukcji obsługi ciągnika ursus C-330. :) Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pisz bez problemu do mnie na PW odpowiem na twoje pytania związane z ursusem C-330 mam ten ciągnik to znam go. :) A tutaj daje schemat skrzyni biegów :);)

 

biegic3308sf.th.png


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Pojedziesz w pole to sie nauczysz najlepiej żaden wykład nie da Ci tyle co praktyka.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

To zależy czy podjeżdzanie do kostek czy np grabienie trawy bo ja np podjeżdzałem jak miałem 7 lat ale to bieg tata wrzucił i niby jechałem sam bo nikogo innego w ciągniku nie było a tak już sam sam że biegi sam zmieniałem to jeździłem jak miałem 9 lat.

Pozdro


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAVEL1014    0

Trzeba by jeszcze dodać że zlewej strony są dżwignie od włączania wom-u i pompy chydraulicznej, a z prawej od tuz-u. C 330 to jeden z prostszych ciągników, więc mysle, że bez problemu wszystko pojmiesz. ;) Ja takrze jestem tu nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0
17lat a co jeździlem tez jak mialem 7 latek:D

no co ty 17 lat i nie weisz jak sie posługiwac najprostszym ciagnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

no fakt ...jak na 17 lat to juz powinnienes obslugiwac duzo bardziej skomplikowane traktory...ja c330M mialem juz w 1 paluszku jak mialem jakies 11 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitervd    0

Witam wszystkich według mnie czytanie instrukcji to strata czasu powinieneś wsiąść na ciągnik i troche nim pojezdzić zobaczyć co do czego służy itd . Niemasz co sie martwicz c330 to maszyna prosta w obsłudze i bardzo niezawodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

330 to najprostrzy ciagnik jaki może być. Jesli wiesz gdzie gaz hamules sprzegło wajcha biegow, i wiesz jak działa kierownica, to juz umiesz jezdzic 330 ;) praktyka czyni mistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DaMiAn914    6
17lat a co jeździlem tez jak mialem 7 latek:D

 

Ja mam 16 lat i mam już prawo jazdy ! a pierwszy raz jechałem sam ciągnikiem (zmiana biegów) w wieku 8 lat ! a był to ursus 4512 ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0
Pojedziesz w pole to sie nauczysz najlepiej żaden wykład nie da Ci tyle co praktyka.

 

 

hehe a mnie dziadek nauczył jeździć jak miałem 5 lat takim ciągniczkiem własnej roboty ;) "Bydle" miało aż 7KM. Dalej go mamy w domu i z sentymentu nie zamierzamy się go pozbyć. ( później "woziłem" się 60-tką a teraz jeżdżę już troszkę większym :D Zetor 8011 )

 

 

 

 

EDIT : sorki ale zacytowałem co innego niż miałem zamiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
Jak to jest możliwe??? ;)

normalnie od 16 juz mozesz robic na traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek123    0

sorki 15 przymulony bylem jak pisałem tego posta a 2 dni pozniej patrze co wypisałem i mnie zaćmiło(migrena jak ****)sorki za błedy

 

pozdro

 

15 lat oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszKK    12

hehe ja jak miałem 5 lat to ursusem 3512 tależowałem łąki kosiłem itd. :D no oranie to zostawiałem dziadkowi żeby bylo prosto.. ;)


............Tylko przemyślane rozwiązania............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106
hehe ja jak miałem 5 lat to ursusem 3512 tależowałem łąki kosiłem itd. <_< no oranie to zostawiałem dziadkowi żeby bylo prosto.. :rolleyes:

A ja kosiłem Bizonem jak miałem 6 lat, tylko na taborecie musiałem stać żeby do kierownicy sięgnąć wiesz ;]

Mam nadzieje że to wyżej to żart był xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe ja ciagnikem nauczylem sie sam jezdzic jak mialem 10 lat sam probowalem po podworku najlepiej sie nie bac tylko wsiasc i odpalic zawsze jak cos to hamulec tylko ze ze sprzeglem mialem klopot musialem sie czegos zlapac to byla 40 cha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Ja pojeżdżałem przy słomie w wieku 6 lat ale to tylko kierowanie. A tak naprawdę jeździć to mnie mama nauczyła w wieku 12 lat. Wzięliśmy C-360 3p , za stodołę na łąkę i sie doszło do wprawy. Chyba jeszcze w tym samym roku dostałem lekcje jazdy ursusem 914. Tak więc troche wolnej przestrzeni, trochę rozumu i mozna sie uczyć i nabierać wprawy.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Ja się uczyłem na swoich błędach w tym roku po żniwach mam zamiar nauczyć się cofać przyczepą.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj